Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a falkavezér hisztéria?

Mi ez a falkavezér hisztéria?

Figyelt kérdés

Egyre több olyan kérdést látok ami kb. erről szól: 3 hónapos kiskutyám harapdálja a kezem , azt hiszi hogy ő a falkavezér? Meg: Hogyan legyek én a falkavezér?


Értem én, hogy a kutyának szüksége van egy vezérre, de miért kell ekkora hisztériát csinálni, hogyha mondjuk megsimogatom a kutyát, akkor rögtön én vagyok a rossz gazda, mert nem szó nélkül mentem el. És ha megkérdezném hogy ez miért baj, a válasz bizonyára ez lenne: a farkasfalkában sem kér engedélyt a távozásra a főnök.

DE a kutya nem farkas , ugye? gaz hogy az őse, de például az emberre sem mondják folyton, hogy azért pofozta meg a fajtársát MERT a majmoknál is így volt. Igaz, egy ugyan a közös ős, de két külön fajtáról beszélünk.


Ugyan így a kutya és a farkas, bár rokonok, de két külön fajta. A kutyának íhogy leírtam feljebb, ugyan szüksége van vezzérre, de nem hinném, hogy nem tudná hogy hol a helye, amiatt, hogy hamarabb kap enni mint ahogy én megvacsorázom.


Én örülök neki amikor hazaérkezem, megsimogatom amikor elmegyek, nem eszek a kajájából, hagyom hogy póráz nélkül szaladgáljon előttem és mégis tudja hol a helye. Nem hiszem hogy ezek miatt rosszabb gazdi lennék mint az, aki betartja ezeket az "előírásokat".


2011. máj. 21. 14:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
hát ezt a kajás dolgot nem én találtam ki, olvasgattam a neten és ott akadtam rá. Nem szó szerint a kajájából, hanem azt írják rakjak rá egy fóliát, arra egy pár darab sajtot, azt egyem meg , majd a "maradékot" lökjem oda a kutyának.
2011. máj. 21. 15:04
 12/24 anonim ***** válasza:
Hát azért én meg látok rengetek neveletlehn dobermannt, német juhászt, rotit meg csomó más kutyát szóval azért ne állítsd be úgy mintha ez nem is lenne olyan gyakori probléma. Ha valakinek úgy egyszerűbb hogy eszik a kutya kajájából meg falkavezérségnek hívja, hát tegyen úgy. A lényeg, hogy működjön.
2011. máj. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
54%
20 éve is volt szó falkavezérségről, csak nem nyomatták állandóan, meg talán nem is falkavezérségnek hívták régebben. Mai világban ez a "falkavezérség" dolg leginkább a pénzről szól azért nyomatják folyamatosan, a tv-ben a Ceasernek a könyve is. Nekem ez a véleményem!!!
2011. máj. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj kedves kérdező, nem értelek... azért mert te, vagy én, vagy akit ismersz és jól neveli a kutyáját, szót fogad stb., ez lenne az általános. Sajnos azt látom, hogy rengeteg embernek dunsztja sincs a kutyanevelésről. És ezeknek az embereknek egy kiindulópont ez a fajta módszer. És nem egy embernél láttam, hogy hatásos. Az h te vagy a dobermannos barátod nem használja mert anélkül is megy, még nem azt jelenti, h másnak is ilyen egyszerű az élete a kutyájával...


És h miért falkavezérség meg hasonlítgatás a farkasokhoz?

Mert attól függetlenül, h a kutya kialakult a farkasból és domesztikáltuk, tudatos és nem tudatos tenyésztéssel ráerősítettünk az együttműködő énjére, az emberhez ragaszkodására, függésére, még nem vesztette el a gyökereit (bármennyire szeretnénk mi emberek azt hinni, h onnantól h velünk élnek, egy csak általunk irányított, ösztönöktől és gyökerektől mentes lényt kaptunk).

A gyökerei és ösztönei meg: a falkába tartozás, mindezt hierarchikus rendszerben, a szabálykövetés, szociális érzékenység. Ezekre lehet alapozni a nevelést és a kiképzést. És ugyanezek a tulajdonságok megtalálhatók a farkasoknál. Ezen kívül vannak olyan tulajdonságok, amik a kutyákban kifejlődtek - és amik képessé teszik az emberrel való együttélésre - és vannak olyanok, amik a farkasokban vannak meg, de a kutyákban már nem. Ezek evolúciós különbségek. De ugyanaz a faj, ugyanazokkal a gyökerekkel és ösztönökkel, alkalmazkodva a környezeti sajátosságokhoz.


(ui. a majmos példa sem volt hülyeség, meg értelmetlen, mivel a legközelebbi rokonaink szociális viselkedései, család modellje nagyon jól példázza a miénket - kicsit faragatlanabbul, tanult civilizációs sémáktól mentesen -> jó példa rá egy érintetlen afrikai vagy Amazonas menti törzs felépítése, családi berendezkedése, viselkedése egymással, utódaival, környezetükkel)

2011. máj. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

te falkavezérként neveled a kutyád, ez kitűnik az írásodból.

egyszerű, a kutya hallgat rád, szót fogad, póráz nélkül is!

de ez sok hül@e gazdának nem megy !!

na ...

nekik szól a falkavezérség technikája .

nem az előírások betartása miatt lessz valakiből falkavezér, hanem a viselkedése miatt!

te tudod milyen egy makrancos,akaratos 30-40 kg-os kutyát kordában tartani !( mert muszáj, mert erős,mert nagy ,mert ...)

de a sok ölebgazda ezt NEM TUDJA !!!

na ....... nekik szól mindez ?:)

2011. máj. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Aki nem érti miért fontos a falkavezér dolog: próbáljon meg egy 600 kg-os lóval maga alatt bánni. Ha ott valaki nem elég következetes vagy magabiztos, könnyen az életébe kerülhet. (tapasztalat-> bordatörés).

Na a kutya is hasonló. A kutyák is falkában élnek a természetben, csak kevésbé veszélyes mint a ló.

Én ezt a balesetem óta még jobban szem előtt tartom. És, hogy utána olvastam, sokkal jobb lett a kapcsolatunk a kutyáimmal.

Jogosan kérdezhetnéd, hogy hogy jönnek ide a lovak?!

Például Cesar Millan könyve (magyarul: kutyákkal suttogó). Alapja a lovakkal való suttogás volt.

2011. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%

Ez a laikusoknak legkönnyebben elmagyarázható hasonlat. Alapvetően nem ezen múlik a falkavezérség, viszont ahol komoly gond van a viszonyban, ott könnyen lehet ezekkel a technikákkal javítani a helyzeten. Egyébként az a durva, hogy a kutya valójában nem falkában, hanem családban, méghozzá emberi családban él.


Szerintem Gábor nagyon jól elmondja a lényeget ezen a videoón:

http://www.youtube.com/watch?v=eDgkTfvJFNY

2011. máj. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Hát én megmondom őszintén, hogy pici koruktól következetesen nevelem a kutyáim. Sosem olvastam semmilyen szabályt. Egyszerűen betartottam a következetesség elvét. Van egy rangidős szukám 7 éves, és a fiatalok, 4,és 15 hónapos, és 2 db. 2 éves, és 1 db. 4 éves Na most ebből 2 kan. Mindenki megtanulta hol a helye, és ha éppen valaki nem értett valamit, akkor kapott egy pofont. Most ott tartunk, hogy 1 kivételével falkában élnek a kutyák. nincs verekedés, mindenki minden nap le van mozgatva, és szeretgetve van, nincs véletlen fedezés, stb.( dobermann) Egyszerűen a kölyöknevelsnél sem elég a pozitiv megerősités, csak azt dicsérjük ami nekünk tetsző. A rosszat büntetni kell, és hamar megtanulják a szabályokat. Az anyja is igy neveli.
2011. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

De miért nem értitek meg - vagy csak mentek el egy lakótelepi kutyafuttatóra és nézitek meg a saját szemetekkel -, h a legtöbb ember képtelen ösztönösen jól kutyát nevelni. Nekik - miután már elcseszték az elején - szükségük van ilyen útmutató szabályokra, amik őket segítik, h normálisabban viszonyuljanak a kutyájukhoz és élhetőbb legyen az életük. És h ez miért zavar másokat? Mert ők tudnak bánni a kutyájukkal és annyira természetesnek veszik h akkor másik is? Pedig nem.

Aki tud bánni ezek nélkül is a kutyájával úgy h a kapcsolatuk kiegyensúlyozott és harmonikus, akkor hajrá. De aki nem, annak jól jönnek az ilyesfajta útmutatások - amik, megjegyzendő, még működnek is....

2011. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

alapvetően azt kell megérteni, hogy a falka mit is jelent(a természetben a szülői pár több generáción keresztül vezeti leszármazottjaikat)!-ez nem más mint a család(emberi falka). A kutyák és farkasok, dingók és sok más emlős + az ember világában is fontosak a társas kötelékek, szorosabb kapcsolatok. Ezeket a csoportokat hívhatjuk családnak vagy falkának is...a szülők vezetik ezeket az egységeket és nem a gyerekek. Fordítva ez nem lehetséges pl. egy 2 éves gyermek sem tudja megtanítani a szüleinek, hogy mit lehet ebben a környzetben vagy mit nem, nem zavarjuk el helyettünk dolgozni például... a szülőknek van általában olyan tapasztalata, hogy ez alkalmassá tegye őket a magabiztos útmutatásra, irányításra, nevelésre-nincs ez másként az állatok világában sem, csak ha a "gyerek" nem megbízható,zavaros útmutatást kap akkor hisztizni fog megpróbálja a figyelmet a saját problémáira, a szülői következetlenségre irányítani ahogyan egy félrenevelt kutya is teszi ezt a viselkedészavarai által:)!

/döbbenet, hogy pl. egy Korom Gábor ezzel nincs tisztába:( -legalábbis az előadása ezt sugallja/

2011. máj. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!