Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljünk pit-bullt?

Hogy neveljünk pit-bullt?

Figyelt kérdés
Köszi, nem kell kioktatni hogy ne ilyenem legyen és nem kell az alap kutyanevelési tanácsokat sem leírni. Egyszerűen a fajtára vonatkozó jellelgzetességekről szeretnék pár infot , esetleg hasznos linket :)
2011. máj. 21. 23:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

jött egy csomó jó válasz, de Te csak az első háromig jutottál...? :D


írom megint: NEM TILOS pit bullt tartani!


és én a helyedben - pláne ennyire tapasztalatlanul - nem hoznám el azt a kutyát, vagy ha igen, akkor permanensen szeparálnám a tacskótól. ha meg is tudod nevelni annyira, hogy a jelenlétedben ne bántsa (már ez is necces hadművelet), attól még távollétedben megölheti. a kennel jó ötlet, de csak akkor ha korábban is abban élt, mert ha nincsenek hozzászokva és szabadulni akarnak, akkor képesek eltörni a fogaikat a rácson - vagy ha sikeres a hadművelet akkor felpattintani a rácsokat a hegesztések mentén. egyébként ugrani-mászni bármilyen magasságú kennelből sikerrel tudnak, úgyhogy le kell fedni, és alulra is érdemes vagy betonozni, vagy vashálót lefektetni, mert ásni is nagyon tudnak. kennel mellet a napi sokszori mozgatást igénylik. jó játék neki távolléted idejére, ha bicajgumit, vagy kötelet kötsz a kennel tetejére, azt csócsálhatja, rángathatja kedvére.

2011. máj. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
0%

Mégyegyszer leírom, hogy pitbullt nem lehet tenyészteni, amilyen hirdetéseket látsz azok csak szaporitok, de olvass utána mi az hogy szaporítás.


Én nem hoznám el, főleg hogy nagyon nagy mozgásigényű kutya, nem zárhatod be, míg nem vagy otthon.

A legrosszabb, ha fél, mert sokkal rosszabb a félelemből való támadás.

Főleg egy tacskó után, egy kölyökkel kéne kezdened, nem egy 4 évessel, főleg szukával ami dominánsabb.


És amikor szabadon lesz a pit, a tacskót bezárod a házba?

Mielött elhozod, beszélj egy kutyakiképzővel, aki ért ezekhez a "harci kutyákhoz", és kérd ki a tanácsát.

2011. máj. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

hát az agyam eldobom, senki nem tud olvasni?! :O


a pit bull terrierek tartása és tenyésztése LEGÁLIS! NEM TILOS!


ennél érthetőbben nem tudom leírni...


aki meg nem ért hozzá, lövése sincs róla, az miért szajkózza ész nélkül a magáét?

2010. szeptember 30-án hatályon kívül helyezték a "pit bull törvényt", azóta lehet tartani őket hivatalosan is.


aki nem hiszi nézzen utána! A PIT BULL TERRIER TARTÁSA ÉS TENYÉSZTÉSE LEGÁLIS!

2011. máj. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
De már előbb is kérdeztem, ha belinkelsz egy MEOE ÁLTAL regisztrált pit tenyésztőt, elismerem hogy igazad van.
2011. máj. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

mivel a pit bull terrier az FCI által nem regisztrált, így a MEOE sem ismeri el önálló fajtaként. szóval hogy a rákba tudnék neked ilyet linkelni?


de mondok egy durvát: az FCI-n kívül is van élet!

sőt, jobban jártak azok a fajták, amiket nem ismert el...

2011. máj. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
De elolvastam mindet, és értem. Na most a kutya kenelhez hozzá van szokva. Azt meg elfelejtettem írni, h elég nagy udvarunk van mi két részre van osztva egyikbe a tacsi, másikba a pit. Kenelbe akkro lesz csak ha a hátsó udvarban akar a mammer valamit tevékenykedni, és én nem vagyok otthon. Kutyáink voltak már, roti több is és dog is csak pit nem.
2011. máj. 24. 22:56
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

ha tudod őket permanensen szeparálni, akkor szerintem nem lesz baj. a kennelt azért jó erősre építsétek.

a kutyával óvatosan kezd a foglalkozást. mint írtam, alapvetően nem agresszívak az emberrel, de kutyával, más állattal fokozottan azok lehetnek, ezért ha kiviszed sétálni azt javaslom szájkosárral tedd, nehogy rögtön az első sétán megegyen valami yorkit... később majd ha ráhangolódtok egymásra, érzed, hogy mennyire indul el, vagy mennyire fogad szót majd tudod mérlegelni a szájkosár használatát is. első alkalomra flexi használatát sem ajánlom.

tapasztald ki, hogy szeret-e rongyozni, hurkával játszani (99%-uk szeret) azzal el lehet játszani udvaron belül is (pl. fellógatod a harapandó játékot egy fára, és hagyod, hogy lógjon rajta, nagyon jól lefárasztja). ha nem akar ereszteni (ez náluk előfordul, és ilyen ismeretlen múltú kutyánál valszeg így is lesz), akkor két játékot készíts be, és ha az egyiket eresztetnéd, dugd oda a másikat is, és úgy használd az ereszd parancsot. ha ráfogott a másikra, akkor dicséret. első alkalommal lehet, hogy nehéz lesz tőle elvenni a játékokat, de idővel majd kialakul a rutin :) amúgy egy hosszú nád is jó játék lehet (lényeg, hogy valami bojt legyen a végén), pecabot-szerűen körbe-körbe húzni a kutya orra előtt, szeretnek futni utána.

2011. máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
na, köszönöm szépen :)
2011. máj. 25. 10:36
 19/24 anonim ***** válasza:

17:19-es.

Akkor meg ne okoskodj, ha nem tudsz bizonyítani!!! Ugyanis aki tenyésztő regisztrálva van!!!

2011. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Te okoskodsz, méghozzá zéró tudással.


még egyszer elmondom: NEM FCI FAJTA

akkor hogy a rákba várod már el, hogy egy FCI szervezet regisztrálja?

olyan pit bull tenyésztő nincs, akit a MEOE regisztrált.


olyan van, akit másik szervezet regisztrált (nagyobb szervezet mellesleg, mint az FCI). azért, mert Te, az ügyeletes mindenttudó nem ismered, attól még létezik.

2011. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!