Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy neveljünk pit-bullt?

Hogy neveljünk pit-bullt?

Figyelt kérdés
Köszi, nem kell kioktatni hogy ne ilyenem legyen és nem kell az alap kutyanevelési tanácsokat sem leírni. Egyszerűen a fajtára vonatkozó jellelgzetességekről szeretnék pár infot , esetleg hasznos linket :)
2011. máj. 21. 23:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
és az nem lesz gond, h a tacsi van elől és ő ugat ott midnekit, míg a pit a hátsó udvarba. Ileletve elkezdtem a kenelt, és az egyik ismerősőm azt modnta kcisi lesz magasságra. Mert h nem tud benne a kutya két lábra állni. Valóban nem lett olyan magas, de kuporognia sem kell. Szerintetek jó lesz? mewrt ha nem átépítem mé gmost.
2011. máj. 26. 22:35
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

az szerintem mindegy, hogy a tacsi mennyire ugat elől. pitje válogatja, hogy erre mennyire gerjed. nálunk van, amelyik ugat együtt a házőrzővel (akivel nincsenek egy udvarban, sőt nem is látják), és van, amelyik teljesen ignorálja a külső ugatásokat.


a kennel magassága az inkább az emberek szempontjából számít :) praktikus ha azért fel tudsz benne egyenesedni, ha takarítani kell pl. de volt már olyan nekem is, hogy kétrét görnyedve fértem csak el egy kennelben :D a kutyának irreleváns, egészen addig, míg fel tud benne állni. de arra azért figyelj, hogy ne kutyaketrecet építs! legalább 2x3m-es legyen, de minél nagyobb annál jobb! a törvény egyébként 10m2-t ír elő minimum kennel méretnek, de ez arra az esetre vonatkozik, ha a kutya tartósan ott él - ha naponta elviszed sétálni, akkor lehet kisebb is. (de inkább ne)

még jó tanács: a hideget nehezen viselik, úgyhogy legalább a szélirányból fedd le valamivel (hullámpala, vagy műanyagpala, ilyesmi - ne nád), és úgy helyezd a kutyaházat is, hogy szélvédett helyen legyen. esőtől is védd le legalább a kennel felét (de legjobb, ha az egészet). a kutyaház pedig jól hőszigetelt legyen. (tipp: kiszuperált hűtőszekrényen vágsz egy ajtót flex-szel, beszögeled a bejárat oldalait, hogy ne vágja a lemez a lábát, és tádámm: van egy profin szigetelt kutyaházad! nem túl szép, de pratikus, és a hűtőajtó lévén könnyen takarítható)

2011. máj. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Akkor ha tenyésztőtől szeretnék venni pitet, akkor hol keressem?
2011. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

miért, ha tenyésztőtől akarsz venni bármi más fajtát, akkor a MEOE-ba telefonálsz?


ugyanúgy kell keresgélni, mint bármelyik más fajtánál...

először is kitalálod, hogy mire kell a kutya. keresgélsz róluk anyagot, infót, képeket, videókat, olvasgatod a fórumokat (a pit bulloson kívül a súlyhúzós fórumban gyűltek össze a pitesek). elmész versenyekre (egyelőre még csak súlyhúzó versenyen láthatsz pit bullokat nagy számban, így oda érdemes), megismered őket élőben, felveszed a kapcsolatot a gazdákkal, és előbb-utóbb kialakul a kép, hogy milyen kutyára is vágysz, és hogy melyik alomból érdemes választani.


én speciel a nem pit kutyáimnál is ugyanígy jártam el (csak verseny helyett kiállítás). szal nem értem hol számít az, hogy FCI vagy más szervezet tagja-e az adott tenyésztő (vagy fajta)...

2011. máj. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!