Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem írják ki a tenyésztő...

Miért nem írják ki a tenyésztők, mennyibe kerül a kutyájuk/macskájuk?

Figyelt kérdés
Nézegettem fajtiszta kutyákat/macskákat. Nem szeretnék vásárolni, csak érdekelne, melyik fajta mennyibe kerül. Nem értem azt a jelenséget h a tenyésztők nem árulják el a legfontosabb információt. Ezek szerint ha én gondolkodnék fajmacskában, és teszem azt 4 fajta érdekelne, és van fajtánként 5 tenyésztő akkor ezreket kéne eltelefonálnom, h megtudjam a legalapvetőbb információt? Mi ennek a logikája? Ráadásul most én, aki meg nem is szeretnék venni, csak érdekel a dolog, nem is tudtam meg azt, ami érdekel, fölöslegesen meg nem fogok telefonálgatni.
2011. máj. 23. 19:34
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
amúgy meg nem értem, ha drágálljátok a telefont, akkor miért nem írtok e-mailt?
2011. máj. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

Az ember számíthat arra, hogy egy jó helyről való kölyök nem kétezer, vegye a fáradtságot egy telefont megejteni, de ahogy írták, létezik e-mail is, ami ingyenes tudtommal.

Sajnos sok ember az a alapján választ kutyát, hogy hol a legolcsóbb, és nem az értékeket nézik. Egy ó tenyésztő pedig szívén viseli a kölkei sorsát é igyekszik jó helyet találni nekik. Ezért is van, hogy nem csak a vevő faggat, hanem a tenyésztő is. És ezért van, hogy nem írják ki az árakat.

2011. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy vettem a kutyám, hogy előbb telefonálgattam. Igaz én egy kant néztem ki, hogy attól a kan kutyától ha lesznek kölykök akkor előjegyeztetek. Többször is felhívtam a tenyésztőt, és Ő is faggatott meg én is. Aztán egyszer csak kaptam egy telefont, hogy megszülettek a kölykök. ( kb fél év ) Az árat akkor beszéltük meg amikor személyesen is elmentem hozzá, és akkor választottam ki a kölyköt is. Ebben én nem látok semmi kivetni valót, szerintem ez természetes.

Amúgy meg mondhatott volna akár ötszáz ezret is, akkor is megvettem volna......

2011. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha a 100 ezred mellett nincs még 3, hogy telefonálj, akkor inkább menj menhelyre, és vegyél ott állatot. Max 15ből kijössz.
2011. máj. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
De itt nem ez volt a lényeg, hanem h én nem akarok venni, csak érdekelt volna. Szóval legalább annyit ki lehetne írni, h nem megfelelő fajtajegyekkel rendelkező ennyi és ennyi között, versenyre alkalmas ennyi és ennyi között. Így most nem lett kielégítve a kíváncsiságom és ez rossz érzés. Arról nem is beszélve h nem írok mailt, h nem akarok tőled semmit, de amúgy mennyiért adod? :D Persze megértem h nem lehet pontosan írni, de legalább h kb mennyi :D
2011. máj. 23. 21:45
 16/35 anonim ***** válasza:
73%
a választ megkaptad, azért nem írják, mert nem ez a lényeges, hanem a kutya/kutyák értéke. az pedig pénzben nem kifejezhető.
2011. máj. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem igaz h nem lényeges, mert ha 5 külön fajta között gondolkodsz akkor nagyon is fontos lehet h mondjuk az egyik általánosan olcsóbb 30e ft-tal, és akkor már csak annak a fajtának a tulajdonságait, értékességét, kinézetét stb. kell vizsgálgatni. Nekem pl fogalmam sincs, h egy berni pásztor, vagy egy német juhász-e a drágább
2011. máj. 23. 23:26
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg aki kutyát akar, első sorban NEM azt nézi hogy melyik mennyibe kerül, hanem hogy milyen kutya való hozzá, és hogy miért akarja tartani. ( házőrzés, kedvenc, tenyésztés, munka )

Tehát nem mindegy hogy berni pásztor vagy nj. A berninek teljesen más tulajdonságai vannak mint egy nj.-nak. Nem mindegy, hogy mik az elképzelések, nem mindegy hogy ki mire akarja használni a kutyát.

2011. máj. 24. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Tyler913 ***** válasza:

Jól írták a többiek.Szerintem is azért nincsenek feltüntetve az árak,mert nem az kell legyen a legfontosabb szempont a döntésnél,ráadásul egy jó tenyésztő nem árucikként tekint a nála születő kölykökre.

És akármiből is élsz,ha valóban fajtatiszta kutyát szeretnél,és valóban számít a minőség,akkor egyrészt,vársz türelmesen,míg születik a Neked tetsző vérvonalból megfelelő kölyök,másrészt gyűjtesz rá.

Én sem vagyok milliomos,de szerintem ha éveket vártam egy kutyára,utána már k.va mindegy hogy 120 vagy 150 ezer az ára.Egy 10-12 évre választott kedvencnél egy pár tízezer forintos eltérés nem kéne szempont legyen.

Amúgy ha annyira érdekelnek az árak,menj fel az adott fajtával foglalkozó magyar rajongói fórumra,és kérdezd meg a tulajdonosokat,ki honnan vásárolt kölyköt,és melyik tenyésztőnél milyen árkategóriával kell számolni.Tapasztalatom szerint szívesen segítenek.

2011. máj. 24. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Én most vettem kutyust. Megvolt X összegem,aminél többet nem tudtam volna kiadni akkor sem,ha a legszuperebb kiskutya a világon. És épp ezért, oda,ahol nem mondta árat,el sem mentem,vagy elmondtamm,hogy ennyi van, menjek e.mert párezret eltelefonálok, de azért 500km-t nem utazom feleslegesen.

Kövezzetek meg, de nekem hobbi célra kell a kutya,így az egészsége után bizony az ára a legfontosabb.Kiadnék én 300ezret is egy kutyusért,de nincs,és ahelyett,hogy újabb 10 évig gyűjtögetnék,inkább megveszem a kutyust a feléert, ami megvan,a maradékot meg szépen ráköltöm havonta.

2011. máj. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!