Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem írják ki a tenyésztő...

Miért nem írják ki a tenyésztők, mennyibe kerül a kutyájuk/macskájuk?

Figyelt kérdés
Nézegettem fajtiszta kutyákat/macskákat. Nem szeretnék vásárolni, csak érdekelne, melyik fajta mennyibe kerül. Nem értem azt a jelenséget h a tenyésztők nem árulják el a legfontosabb információt. Ezek szerint ha én gondolkodnék fajmacskában, és teszem azt 4 fajta érdekelne, és van fajtánként 5 tenyésztő akkor ezreket kéne eltelefonálnom, h megtudjam a legalapvetőbb információt? Mi ennek a logikája? Ráadásul most én, aki meg nem is szeretnék venni, csak érdekel a dolog, nem is tudtam meg azt, ami érdekel, fölöslegesen meg nem fogok telefonálgatni.
2011. máj. 23. 19:34
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

1.42

Természetesen ezzel tisztában vok :) Anyáméknak bernijük van de nem tudom, h mennyi egy berni mert nekik barátjuk a tenyésztő és a kiskutya sérves volt, és hiányzik a farka végéről a bojt, úh jelentősen olcsóbban kapták meg hobbi kutyának, plusz a baráti ár.

Ezt az összehasonlítást nem azért tettem h magukat a kutyákat hasonlítsam össze, csak nem tudom, h két nagytestű kutya ára között mi a különbség, ennyi. Mert mint mondtam nem akarok kutyát venni, csak az áruk érdekelne, így ebből a szempontból hidegen hagy h mire tenyésztettek egy kutyát anno. Szóval jelenleg nem a hegyimentő és pl a vakvezető képességeik érdekelnek. De köszi a választ


Fórumon megkérdezhetem az igaz :)

2011. máj. 24. 08:34
 22/35 anonim ***** válasza:
100%

egyébként általánosan - tehát fajtától függetlenül - 70-80e ft körül kezdődnek a kölyökárak. egy-egy kimagasló(nak ígérkező) alomból meg akár többszöröse.

de ezek még mindig nagyon alacsony árak világszínvonalon, külföldön ezer ojró alatt nemigen kapsz kutyát.

2011. máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Köszi ez nagyon hasznos válasz volt :)))
2011. máj. 24. 09:03
 24/35 anonim ***** válasza:
na azért a magyar színvonal is átlagban a többi alatt van
2011. máj. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
jah, itt pl többek között gondolok arra, hogy külföldön jóval több a kötelező szűrés, itt meg néhány van, amit nem mindig csináltatnak meg, csak 1-et
2011. máj. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 panettone ***** válasza:

Ha tenyészenék én sem írnám ki az árat.

Úgysem hozza vissza egy alom amit beleteszel akkor meg minek...

2011. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
több szűrés külföldön? hol? mi pont arra szűrünk (és az ismerős tenyésztők is) amire külföldön. szembetegségek, 3 genetikai betegség, HD. Nem vennék meg a magyar kutyákat külföldön ha nem ugyanazok lennének a szűrővizsgálatok (sőt ugyanott is végezzük hisz az egyetlen normális genetikai labor ami ér is valamit az USA ban van)
2011. máj. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

01:42 vok.


Igen a fórumokon is meg lehet kérdezni. :-D


De ahogy írták egy tk.-ett kölyök ára kb. 80 000 - 100 000 ft.-tól kezdődik. Ezek még tenyésztésre is alkalmasak lehetnek, ha a későbbi eredményeik jók lesznek.

Ha hobby célra vesz valaki kutyát, azoknak ( mint anyudéknak is )féláron vagy baráti áron oda adják, de kissebb hibájuk van. ( fog, szín, vagy szépség hiba )

2011. máj. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
Tehát, ha egyszer fajmacskát vennék, fel kéne hívnom a tenyésztőt és megkérdezni van-e szépséghibás cicája? Ezzel csak egy problémám van: ha vki nem annyira ért egy-egy fajtához, és ha nem becsületes a tenyésztő, simán átveri.... Mert pl egy berninél elég egyértelmű, ha nincs a farkán bojt, de mi van ha 1,5cm-vel kisebb a füle, v nem tudom, azt a büdös életben nem veszed észre :D
2011. máj. 24. 21:40
 30/35 anonim ***** válasza:

Ezért van az hogy több helyre is el kell menni személyesen, vagy egy kiállításra, ahol több tenyésztő kiállít.

Egy normál tenyésztő minden kölyökhöz ad tk.-et oltásit, és szerződést. ( a szerződésben garancia van az öröklött hibára hibákra)

Tehát egy tk.ett kölyöknek akit egész áron adnak, nem lehet rövidebb a füle, de lehet foghibája vagy dp.-ja ami később is kijöhet, és erre vállal garanciát a tenyésztő.

Ha ilyen felmerül, akkor a szerződés szerint vagy vissza téríti a vétel ár felét, vagy ahogy le van írva a papírra.

2011. máj. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!