Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem írják ki a tenyésztő...

Miért nem írják ki a tenyésztők, mennyibe kerül a kutyájuk/macskájuk?

Figyelt kérdés
Nézegettem fajtiszta kutyákat/macskákat. Nem szeretnék vásárolni, csak érdekelne, melyik fajta mennyibe kerül. Nem értem azt a jelenséget h a tenyésztők nem árulják el a legfontosabb információt. Ezek szerint ha én gondolkodnék fajmacskában, és teszem azt 4 fajta érdekelne, és van fajtánként 5 tenyésztő akkor ezreket kéne eltelefonálnom, h megtudjam a legalapvetőbb információt? Mi ennek a logikája? Ráadásul most én, aki meg nem is szeretnék venni, csak érdekel a dolog, nem is tudtam meg azt, ami érdekel, fölöslegesen meg nem fogok telefonálgatni.
2011. máj. 23. 19:34
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:
Tehát ha egy alomba nagyon selejtes kinézetű de amúgy egészséges kicsi születik, akkor lehet h meg lehet kapni az ár töredékért? Mondjuk egy 80 ezres cicát 30ért? És ha ez így van akkor a tenyésztő bukik azon a macskán, akinek nem megfelelőek a paraméterei kinézetre?
2011. máj. 25. 16:56
 32/35 anonim ***** válasza:
én adtam el úgy kölyköt, hogy 260 ezer forintos kutya került 80 ezerbe mert volt egy fehér folt a hátán...ez van. Sőt olcsóbban is adtam már oda meg ingyen is mikor úgy néztem, hogy nemfog gazdihoz kerülni mert pl nem volt jó a színe
2011. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Ezt tök jó tudni :D Mert én mondjuk sose versenyeztetnék állatot, mert nem érzek rá késztetést, tenyésztő sem vok, szóval ha egyszer fajtatiszta állatot szeretnék olcsón, csak körbe csörgök, h van-e a standardnak nem megfelelő példányuk, és mennyiért. Micsoda értékes infó, kár h nem lehet két zöld kezet nyomni :D
2011. máj. 25. 17:19
 34/35 anonim ***** válasza:
van, hogy elég csak annyi, hogy pl nálunk most volt az alomban egy sérves kiskutya...meg műtettem (saját költségen természetesen) és fél áron adtam gazdához, de harapáshibás, foghibás, színhibás kicsik is mind olcsóbbak
2011. máj. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Egy alomban elő fordulhatnak hibák, de a tenyésztők arra törekednek, hogy a kissebb hibákat kijavítsák egy megfelelő kannal. Pl egy kissé tehén állású szukára egy szabályos lábállású kant tesznek.

Cicáknál ugyan így működik. És még így is becsúszhat bármilyen öröklött betegség, vagy hiba.

Igen a telefonálgatás a legegyszerűbb, ha hobby célra akarsz egy manyekot. Ezért is szokták írni a tenyésztők, hogy ilyen és ilyen fajtájú kutya macska eladó tenyész és hobby célra. A hobby célra szánt kölyköknek kissebb hibájuk van, amit baráti áron adnak oda.

2011. máj. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!