Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaugatásért fel lehet...

Kutyaugatásért fel lehet jelenteni valakit?

Figyelt kérdés
A 2. emeleten lakunk és a szomszéd lépcsőházban a 3. emeleten (tehát nekünk srégen) lakik egy házaspár, akik váltott műszakban járnak dolgozni. Amikor az egyikük reggel elmegy munkába, a másikuk még nem ért haza az éjszakás műszakból. Így reggel 5 órától, 6.45-ig folyamatosan ugat a kutya. És hiába mentünk át már hozzájuk többen is, hogy valamit csináljanak a kutyával, mert nálunk pont úgy van, hogy fél7-7 óra körül kelnénk alapból, de így már 5 órakor fent vagyunk, mert annyira hangos a kutyaugatás, mintha közvetlenül mellettünk lenne. Ugye a panel nagyon viszi a hangot. A szomszéd lépcsőházban, ahol ők laknak, az 1. emeleten, ráadásul a másik oldalon két kisiskolás gyermek is lakik, és ők ugyanúgy felkelnek már hajnali 5 órakor, pedig szegények 7 óráig simán aludhatnának. A házaspárral egyszerűen nem lehet beszélni, mert még az értelem szikrája sincs meg rajtuk. Annyit mondtak, hogy ez van, nem tudnak mit csinálni... De már egy jó ideje meg sem állnak az utcán, ha mondani akarnánk nekik valamit, rá sem néznek az emberre, az ajtót sem nyitják ki, mert többször ment át valamelyikünk szólni nekik újra... De ez már tűrhetetlen... Alapból nincs bajom a kutyákkal, de már a nap folyamán akárhol vagyok, és meglátok/meghallok egy kutyát, az idegbaj kerülget....
2011. máj. 25. 19:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ezek is édes példái az igénytelen, primitív kutyatartásnak. Egyáltalán azt se értem, mi a töknek kell egy nyomorult lakótelepi lyukban kutyát tartani, de még ha tart is valaki, legalább foglalkozzon már szerencsétlen jószággal... Fölöttünk is van egy kutya, folyamatosan ugat, mert a "gazdái" legkevésbé se értenek hozzá. Minden házban van legalább egy ilyen idióta szomszéd, amelyik megkeseríti a többiek életét.
2019. dec. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 mlgy_1987 válasza:
Számomra hihetetlen, hogy az összes kutyásnak van valami szövege, amivel ki tud bújni a saját felelőssége alól. "Más nem szólt még az ugatásért", "a rendőrautó szirénája is hangos", "a sarki kocsmában is hangosak a részegek", "a kutya dolga az, hogy ugasson", "nem csak az én kutyám ugat", meg a kedvencem, a 2-es kolléga megoldása, hogy "vegyek füldugót, ha zavar". Kérdem én, hogy ha valahol non stop ugat egy kutya, akkor non stop legyen bedugva a fülem? Ennyi erővel akár meg is süketíthetem magam és akkor egy életre meg van oldva. De ha más gondom van, akkor azt a másik érzékemet is kiiktathatom, pl megvakíthatom magam, kiműttethetem az orromból a szaglóidegeket és a többi. Az, hogy magamat csonkítsam és az én képességeimet tompítsam a saját lakásomban azért, mert másnak a zajforrása belelóg az én életterembe az egy vicc.
2023. szept. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 mlgy_1987 válasza:
És most, hogy jól kianyáztam magam akkor most már írok talán használhatóbb dolgokat is: valóban sok kutyás azért tart kutyát, hogy roma származású szomszédaiknak még eszébe se jusson a saját területére menni és valóban sok embertől hallottam, hogy ez milyen nagy gond vidéken. Nem lehetne inkább kamerákat feltenni, esetleg egy őrző-védő szolgálattal szerződni? Annyi ilyen megoldás van és hosszabb távon olcsóbb, mint etetni egy nagyobb testű kutyát.
2023. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!