Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyátoknak amelyiket a...

Téékáá kérdése:

Kutyátoknak amelyiket a lakásban tartatok, minden séta után alaposan megmossátok a lábait mielőtt be engeditek a lakásba?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 4 hónapos kölyök kutyám napi 5x megyünk ki a szabadba utána mindig lábmosás, az nélkül ne mehet fel a butorokra!Sajnos most vettem észre valami barnás-pirosas kiutést a 2 hátsó lábán az ujjak fölött!Nem kör alakú inkább ilyen szabálytalan!

Lehet a sok mosogatással rásegitettem valami fertőzésre?


2011. máj. 28. 16:39
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ha nagy latyak volt, akkor megtörlöm a lábát, és ennyi.

Ennek a szőnyegnek már nem árt, bútorokra temészetesen nem jöhet fel, az nem neki van ott.

2011. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Akkor is hagyd abba, mert nem tesz jót a talpának. Ha lesúrolod az oda képződő keményebb bőrt, nagyon sok talpsérüléssel számolhatsz a jövőben. A kutya bizony ilyen, nem patyolattiszta, fogadd el, és hagyd szegényt egy picit porosan.
2011. máj. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
Egyébként nem tudom, milyen szőre van, de ha megáll alatta a víz minden mosás után, attól simán lehet bőrproblémája, pirosodás, kiütés, akármi. De ha nekünk nem hiszel, slattyogj el az állatorvosig, és kérdezd meg őt is a dologról.
2011. máj. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Elhiszem h nem tesz jót neki, de szerintem 1kilóméteres séta aszfalton durvább mint egy puha kefe pár húzása napi 5x akár!Majd csak egy nedves rongyal megtörlöm neki!
2011. máj. 28. 17:12
 15/31 anonim ***** válasza:

Nem szabad kefével súrolni!!!!!!!!!

Én a saját kezemmel szoktam és langyos vízzel, majd megtörlöm a törülközőbe.

2011. máj. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Nem durvább!

Az összes védekező baktériumot lemosod róla!

Szerinted miért tudta megtámadni valami kórokozó?

Ez olyan, mint amikor bejöttek ezek az antibakteriális szappanok, aztán ha valaki többször is megmosakodott vele egy nap, csodálkozott, hogy "lerohadt" az arca.

Mindenféle furunkulust, meg bőrbajokat okozott.

Ha az embernél, aki évezredek óta hozzá van szokva a mosakodáshoz, ilyen problémákat okoz, akkor egy kutyánál, amit egyébként is kifejezetten egészségtelen tisztán tartani, ne csodálkozz rajta, hogy ilyen a lába.

Fürdetni sem lehet mindegyiket, legalábbis csak nagyon ritkán. Tönkremegy a szőre, a bőre, olyan láncreakciót indít el, hogy nem is gondolnád.

Ne mosd a kutyád.

2011. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Ne töröld nedvessel. Egyáltalán nem természetes dolog, és ahhoz, hogy ezt tolerálja a szervezete, előbb ki kéne tenyésztened egy olyan fajtát, aminek ezzel nem okozol gondot.
2011. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Esetleg valakinek volt hasonló problémája?Vagy én vagyok ez egyetlen paraszt aki szétmossa a kutyáját?XD

Nyugodtan irjatok csak pár %ot estek!:D

2011. máj. 28. 17:42
 19/31 anonim ***** válasza:
Megköszönnéd inkább... ilyennek kutya-
2011. máj. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

Most te háborodtál fel ?

A válaszolok csak jót akarnak. Elmondták 100 X hogy ne mosd kefével a kutyád lábát. Erre te csak azt írod hogy ez meg az sokkal ártalmasabb.

Hanem tetszik a véleményünk ne tegyél fel hülye kérdést!:S

2011. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!