Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mi tévő legyek?

Most mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


jövőhéten pénteken, megkapom a kiskutyámat. Az a helyzet, hogy még semmit nem vásároltunk be. Hogy miért?..

Nagyon régóta vágyom egy kiskutyára, szüleim megígérték, hogy ebben az évben nyárára kapok /hogy megerősödjön télre :)/ Függ, a bizonyítványomtól :) .... Első éves vagyok a gimnáziumban, és rettenetes évet zárhatok magam mögött..... a matematika nem az erősségem. :/

Félek, mert lehet, hogy megbukom. De semmi sem biztos.. Egy héten 2-3 matematika órám van, a jövő héten minden órán szerelnék felelni, hogy kijavíthassam. De ez egy hét, és pénteken már /elvileg/ itt lesz a kutyus. Most mit csináljunk? Vásároljunk be neki a héten, de lehet, hogy nem is lesz kutyám, vagy ne vásároljunk be neki, de ha mégis sikerül kijavítanom és lesz kutyám? :S Majd mindent aznap megveszünk? :SS

Tudom, ez egy buta kérdés, de nem tudom, hogy mi tévő legyek :( ..

Köszönöm előre az értelmes válaszokat.. :)


2011. máj. 29. 15:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Most ne ezen agyalj, hanem gőzerővel tanulj!

Pénteken már tudni fogod, hogy szombaton elmentek-e a kutyusért, és akkor még délig nyitva vannak a boltok is, be tudtok vásárolni.

Ha addig nem tanulsz, hanem netezel, biztosan nem lesz kutyusod!

2011. máj. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Gondolom, a szüleid is tudják, miként állsz a jegyeiddel.

Mi volna, ha rákérdeznél, mire is számíthatsz?

Bár számomra kissé érthetetlen a többes szám a bevásárlásnál.....

Kitől függ, hogy kapsz-e kutyát, vagy sem?

2011. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Péntek-Szombat egész nap tanultam, ma reggel korán keltem, átnéztem. Szüleimmel, vagyis leginkább anyukámmal mennénk bevásárolni a kutyusnak.

A szüleim mellettem vannak, de persze ők is ugyan olyan csalódottak mint én . Soha nem voltam még ilyen szörnyű helyzetben, csak rossz társaságba keveredtem. Annyi szerencsém van, hogy geometriázunk...

2011. máj. 29. 15:55
 4/27 anonim ***** válasza:
attól hogy még javíthatsz a kutyát megérdemled. én úgy gondolom hogy nem attól függ a tanulásod hogy van kutyád vagy nincs. a kutya jó dolog és ha a matek nem az erősséged akkor nem a kutya a hibás.
2011. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Persze én ezzel tisztában vagyok! Amikor félévkor megbuktam matekból, nem éreztem ennek a súlyát.. A szüleim azzal szerettek volna "rávenni" a tanulásra, hogy ha sikerül ez az év, megkaphatom a kiskutyámat. Algebra nem ment nagyon, elég sok 1-es becsúszott..Azóta írtam egy 2-es tz-t /nagyon nehéz volt/ és még két 2-es dolgozatot.. Jelenleg ennyi. Félek, hogy a tanár nem ad lehetőséget a javításra. 1,35 vagyok :((
2011. máj. 29. 15:59
 6/27 anonim ***** válasza:
ezt nem teljesen értem, hiszen ha már megszerveztétek, hogy kutyát szereztek/vesztek, mégha ingyen is, gondolom, a kutya mostani gazdájával, tenyésztőjével már egyeztettetek, nem? Szóval anyukád nem fog odamenni a tenyésztőhöz/gazdihoz csütörtökön, hogy jöhet a kutya vagy mégsem, főleg, ha a hét végén szeretnétek elhozni. Vagy hogy tervezitek? Ha mégse jó a bizonyítványod, akkor visszamondjátok a kutyát, akit már nektek ígértek?
2011. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Akkor remélhetőleg a kutyus miatt megváltozik a baráti köröd (írtad, hogy rossz társaságba keveredtél)és ha ezt Te is tudod, akkor még nincs veszve semmi. Jövőre belehúzol a tanulásba. Én is ilyen voltam mint Te. Első évben rossz eredményeim voltak. Utána észhez kaptam és igyekeztem a jó tanulók közelébe ülni, mert "húztak" a tanulásban.

Ez volt életem legjobb döntése, pedig nem tűnik nagy dolognak, csak más mellé ültem.

Most másod éves vagyok egy egyetemen és 4,6-os átlagom van! Szóval ez csak akaraterő kérdése.

(Bocsi, hogy nem kutyákról írtam, de remélem Te is jó útra térsz :))

Sok sikert a kicsi kutyushoz.

Én a kutyáim társaságában készültem fel az érettségire is ;)

2011. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyosak vagytok!

Én is elültem, az "okosabb" társasághoz. Az osztályfőnökkel beszélt apukám, aki azt mondta, látja a változást amióta elültem.

Egyébként 3-ból buktam félévkor, 2-őt kijavítottam, már csak a matematika kell. Teljesen átgondoltam ezt az egész helyzetet, hogy nekem ilyenkor már rég meg kellene nyugodnom, és nem azon aggódni, hogy most mi lesz....

A kiskutya le van foglalva, ami 5.000 ft volt. Anya azt mondta, hogy "Akkor buktunk 5.000 ft-ot ha nem sikerül, és majd tanulhatsz egész nyáron :S " Felhívná a jövőhéten a tenyésztőt, hogy ne haragudjon de sajnos nem lehet miénk az a kiskutya.

2011. máj. 29. 16:06
 9/27 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, hogy magadtól rájöttél a problémára!!! Nagyon kevesek látják így kívülről magukat és ismerik fel, hogy ezzel csak maguknak ártanak. Hiszen a barátokkal 4 év múlva nem is fogod tartani a kapcsolatot, mert mind szanaszét megy az országban. (tapasztalat) Csak a legjobb barátodban bízhatsz!

Ha a viselkedésed is megváltozott azóta, amióta elültél, és a tanár bízik benned, akkor óra előtt menj oda hozzá és őszintén mond meg neki, hogy nagyon sajnálod a dolgot, de már rájöttél, hogy rosszat csináltál első félévben. Nagyon sokat jelentene neked, ha megadná a lehetőséget a javításra és megígérnéd neki, hogy ezentúl szorgalmasan készülsz az órákra.

De csak akkor tedd ezt, ha tudod, hogy be is fogod tartani. Legyen a szavaidnak hitelessége, mert legközelebb nem fog bízni benned. Ha látja, hogy tényleg komolyan gondolod, nagyon büszke lesz rád a tanár is és a szüleid is!

Sok sikert!!! Majd írd meg mi lett! (:

2011. máj. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!! :)

Szeptember, Október, semmi gond. Novembertől kezdtem lecsúszni, de nagyon keményen. Ha kaptam egy 1-es nem érdekelt, mert kapott a másik is.. kb így álltam hozzá. :(

Abból a társaságból, ahonnan eljöttem, keményen meghúzták őket.. Nem tetszett, hogy hangosan dumáltak, röhögcséltek, manipuláltak. Az meg pláne nem, hogy én szinte semmit sem csináltam, de a tanárok beskatulyáztak minket, hogy *ŐK*... Mikor menne sem voltam a dolgokban. (Ekkor már majdnem benőtt a fejem lágya) Majd elültem. Az elején piszkáltak, hogy, ilyen vagyok, meg olyan vagyok, de nem érdekelt :D Csak a tanulásra koncentráltam, és sajnos most is itt tartok. Nem is tudom, mi lenne ha nem ültem volna el. Úristen :D

Nagyszüleim mesélték, hogy amikor megtudták, hogy 3 tantárgyból buktam, nem hittek bennem :) ..

Ez is motivál, hogy majd én megmutatom :)) Innen fel lehet állni, nagyon nehéz de nekem sikerül :) Néha néha elsírom magam, hogy ez lehet, hogy nem sikerül, mert eszembe jut, hogy 1.35 vagyok... és, hogy már nagyon régóta várok egy kutyusra, és ennyin múlik....

Természetesen írok, hogy mi történt :) Ugyan ide, szerintem csütörtökön :)))

2011. máj. 29. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!