Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a tökéletes...

Szerintetek melyik a tökéletes kutya, a következő feltételek alapján?

Figyelt kérdés

1. közép vagy nagytestű

2. szereti a gyerekeket, nem agresszív

3. ragaszkodik a gazdájához, élvezi a vele töltött időt, szóval nem úgy mint a csau csau

4. könnyen tanítható, nem makacs, engedelmes

5. nem ugat sokat

6. nem kell vele sokat törődni, ez hülyén hangzik, de nem úgy értem, nem kell lázadni, szóval nincsenek extrém igényei, pl nem kell hetente kozmetikába vinni, meg naponta fésülgetni, vagy mint pl a shar pei nél nem kell a redőit kezelni stb.

7. nem hiperaktív, mint pl a Husky, wels terrier

8. a házőrzés nem elsődleges cél


2011. máj. 30. 21:43
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim válasza:
Labrador, egyértelmű :) Nem tudom láttad-e a Marley és én c. filmet, de sztem akik látták, tudják miről beszélek :)
2011. máj. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:

Az angol bullterrier nagyon tetszik, viszont úgy hallottam kemény kezű, határozott fellépésű gazda kell hozzá, mert az ember fejére nőhet. Én meg babusgató típus vagyok.

A roti nem agresszív? Hát azt én nem merném gyerek mellé.

2011. máj. 30. 22:10
 13/52 anonim ***** válasza:
szerintem magyar vizsla:)
2011. máj. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%

A boxer tényleg nem az a klasszikus szépség, bár szerintem gyönyörűek. Nekem nagy kedvencem a bullterrier, egyszer olyanom lesz.

Ha semmiképpen ne legyen makacs, akkor szerintem a legjobb a labi. Ideális családi kutya, közepes termetű, szereti a gyerekeket, nem makacs, nagyon tanulékony, okos, nem igényel extra ápolást, nem hiperaktív.

Szerintem a vizslák és individualisták, a német juhász kutya meg eléggé territoriális.

(Én ajánlottam elsőként a boxert.) Sok sikert a kutyus megtalálásához, és kívánom, hogy az együtt eltöltött idő minden perce szuper legyen!

2011. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 A kérdező kommentje:
A vadászkutyának, mint a vizsla vagy pásztorkutyáknak mint a puli, mudi, berni nem túl nagy a mozgásigénye?
2011. máj. 30. 22:15
 16/52 anonim ***** válasza:

amiért mi a garancia rá, hogy egy kiskutya olyan lesz, amilyenre vágysz?


a menhelyen van kiskutya is, a felnőtt kutyák közül meg normális menhely csak olyat ad örökbe, amelyik kutya arra alkalmas


te döntésed, de tényleg csak tenyésztőtől vegyél kutyát, ha a vásárlás mellett döntesz :)

2011. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok: vizsla individualista, nem akartam odaírni az "és"-t.

német juhászkutya

bocs a helyesírási hibákért

2011. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:

kérdező!!

a bullterriertől ne félj!!!!!

nekünk 11 db van itthon, és 2 gyerek (2, 4 évesek) és nem bántják őket, mert abszolút gyerekbarát fajta.

az igaz h néha keményen kell rászólni, de ez nem mindig van igy.

én kifejezetten ajánlom, csak annyi h kicsit több figyelmet kiván mint 1 átlagos kutya.

am a roti se veszélyes ha rendesen rá van figyelve és nevelne is van

2011. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:

Van nálam egy gazdikereső 5 éves boxer, aki ezeknek az igényeknek tökéletesen megfelel :)


Viccen kívül amúgy a legjobban felnőtt kutyával jársz, akinek már nem kell annyi rohangálás, viszont élvezi a szeretet, kialakult személyisége van.

Nézz körbe a már említett fajtákkal kapcsolatban fajtamentőknél, menhelyeken, biztos, hogy találsz olyat, aki szerelem lesz első és még századik látásra is.

2011. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:

A vizslák nagyon okosak és szeretnek sokat mozogni. Ha van mellette még egy kutya, még jobb, mert lefárasztják egymást.És még nincsenek annyira túltenyésztve.

http://www.youtube.com/watch?v=b8qbIsunjg4&NR=1


http://www.youtube.com/watch?v=xYb12rsm3LU&feature=related


Sok videó van róluk érdemes megnézegetni őket! :) (remélem mellettük döntesz, én imádom őket!!! )

2011. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!