Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a tökéletes...

Szerintetek melyik a tökéletes kutya, a következő feltételek alapján?

Figyelt kérdés

1. közép vagy nagytestű

2. szereti a gyerekeket, nem agresszív

3. ragaszkodik a gazdájához, élvezi a vele töltött időt, szóval nem úgy mint a csau csau

4. könnyen tanítható, nem makacs, engedelmes

5. nem ugat sokat

6. nem kell vele sokat törődni, ez hülyén hangzik, de nem úgy értem, nem kell lázadni, szóval nincsenek extrém igényei, pl nem kell hetente kozmetikába vinni, meg naponta fésülgetni, vagy mint pl a shar pei nél nem kell a redőit kezelni stb.

7. nem hiperaktív, mint pl a Husky, wels terrier

8. a házőrzés nem elsődleges cél


2011. máj. 30. 21:43
1 2 3 4 5 6
 31/52 A kérdező kommentje:
De én labradoron gondolkozom nem bernin. :)
2011. jún. 3. 23:17
 32/52 anonim ***** válasza:

Labrador:

"Jelleme: A Labrador retriever kiegyensúlyozott, barátságos, jó természetű, kedves és igen aktív kutya. A kan rendszerint szilajabb és erősebb a szukánál. Társaságkedvelő fajta; az agresszivitás és a félénkség egyaránt idegen tőle. Igen értelmes állat, nagyon szeret a gazdájának és a gazdájával dolgozni; többnyire engedelmes és készséges. Játékosságukat idős korukig megőrzik. Szaglása kiváló. Társaságkedvelő természete miatt jól érzi magát a családi környezetben.

Mozgásigénye: A Labrador retriever eléggé sok mozgást igényel, ezért sportos családban érzi magát a legjobban. Elméletileg bármilyen testmozgás megfelelő a számára. Ez a kutya imádja a vizet és az apportírozást; s bármikor kapható egy kis labdázásra vagy egy hosszú, póráz nélküli sétára a természetben. Nagyon jó az alkalmazkodókészsége, és akár a városban is tartható, ha gondoskodnak mozgásigénye kielégítéséről."



Bullterrier:

"Jelleme: Barátságos, spontán, vidám kutya. Fiatal korában kissé szilaj, és túlzott lelkesedésében összetörhet néhány holmit. Bátor és nagyon kitartó, a fájdalomra szinte teljesen érzéketlen, éppen ezért sokszor a betegségeit csak akkor lehet észrevenni, amikor már majdnem túl késő. Általában egészséges fajta. Nagyon ragaszkodik a családjához, ám akaratos, sőt makacs is tud lenni. A bullterrier rendszerint remekül kijön a gyerekekkel. Igen toleráns és nagyon jól tűri a durvább játékokat is. Az egészen kicsi gyerekekhez kissé túl szilaj lehet. Megfelelő szocializáció esetén a macskákkal és egyéb háziállatokkal sincs gondja. Egyes bullterrierek nagyon szeretnek más kutyákkal verekedni, amely részben a természetüktől, részben pedig neveltetésüktől és szocializációjuktól függ. Nem tanácsos kan bullterriert vinni egy olyan otthonba, ahol már él egy másik kan kutya - függetlenül attól, hogy milyen fajta-, ilyen esetben elkerülhetetlen a két állat közti összeütközés, bár lehet, hogy csak évek múltán kerül rá sor. A látogatókat megugatja, de ennél tovább nem megy. A felnőttekkel és a gyerekekkel szemben is barátságos viselkedésű. Kritikus helyzetben soha nem hagyja el gazdáját.

E kutya nevelését egészen fiatal korában el kell kezdeni,mivel a felnőtt kor elérése után már túl erős és befolyásolhatatlan ahhoz,hogy meg lehessen változtatni.A póráz rángatása különösen gyakori probléma.Értelmes állat,amely gyorsan tud tanulni,de makacs is tud lenni.Gazdájának sok türelemre van szüksége,és igen következetesnek kell lennie,ugyanakkor megértően és kedvesen kell viselkednie.Ha a nevelése eléggé változatos,a kutya nem fogja elveszíteni az érdeklődést,és nem is adja fel a tanulást.Érdemes a kölyköt beíratni egy színvonalas engedelmességi tanfolyamra.Szinte kizárólag családi kutyaként tartják.Általában nem kedveli a kutyás sportokat-főként akkor nem,ha nincs benne versenyszellem-,de a csak szórakozásból űzött sportokban szívesen benne van.:)"


Szerintem egyikre sem illik rá minden pont, amit elvárásként felsoroltál.

2011. jún. 4. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:

"gazdi icipici kedvenc nagy szőrgolyója"

Éppen ezért imádjuk!:) Te meg másért a tiédet. A berniért rajongunk a kedvességéért, az engedelmes természetéért, a gyönyörű megjelenéséért, aminek a bundája a koronája. Ha meg éjjel elugatja magát az öblös, mély hangján, az éppen elég ahhoz, hogy riasztólag hasson.

2011. jún. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim válasza:
Szerintem az argentin dog.Abszolút megfelel az összes kritériumodnak.Nekem is az van:)
2011. jún. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
"Én meg babusgató típus vagyok." -ezt semmilyen kutya nem viseli el hosszútávon...egy elkényesztetett, nem foglalkoztatott labrador is lehet életveszélyes!
2011. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
Boxer, berni pásztor, rottweiler, golden és labrador retviver, szinte az összes megfelelne minden a nevelés kérdése.
2011. jún. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

szerintem is maradj inkább a bullterriernél

értelmes, szelíd állat aki ha kell a tűzbe megy a gazdájáért

2011. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 eper. ***** válasza:
Szerintem ezek alapján vállalhatsz német dogot, nekem is az van, és nem kényes, csak "mozgatni" kell , mert ha nem mozog eleget, akkor könnyen kifordulhat a lábfeje.Ja és a gyerekeket is szereti :). Nálunk egyedül a macskát nem tűri meg :)
2011. jún. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

A labrador igenis nagyon aktív kutya! Mivel vadászatra tenyésztették óriási a mozgásigénye.

Szerintem a berni sokkal alkalmasabb. A gyerekekkel hihetetlenül jóindulatú, nem kell sokat sétáltatni és mivel nagyon ragaszkodó, a gazda kedvéért bármire hajlandó, nagyon könnyen tanul. És a legtöbben félnek tőle, mivel "nagy fekete" kutya.

2011. jún. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
A bullterrier pedig makacs!
2011. jún. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!