Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a tökéletes...

Szerintetek melyik a tökéletes kutya, a következő feltételek alapján?

Figyelt kérdés

1. közép vagy nagytestű

2. szereti a gyerekeket, nem agresszív

3. ragaszkodik a gazdájához, élvezi a vele töltött időt, szóval nem úgy mint a csau csau

4. könnyen tanítható, nem makacs, engedelmes

5. nem ugat sokat

6. nem kell vele sokat törődni, ez hülyén hangzik, de nem úgy értem, nem kell lázadni, szóval nincsenek extrém igényei, pl nem kell hetente kozmetikába vinni, meg naponta fésülgetni, vagy mint pl a shar pei nél nem kell a redőit kezelni stb.

7. nem hiperaktív, mint pl a Husky, wels terrier

8. a házőrzés nem elsődleges cél


2011. máj. 30. 21:43
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
Hát ez csakis dobermann:)))
2011. máj. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, persze még írjatok, minél több annál jobb. Dobermann?? Ő nálam a roti szintjén mozog, "távolról szép" :)
2011. máj. 30. 23:35
 23/52 anonim ***** válasza:

Berni pásztor. Nekem az van 2 éves gyerek mellett.Olyan,mintha saját babyszitterem lenne. Nincs túl nagy mozgásigénye. Mi naponta sétálunk kb. 1-2 órát,és a nap többi részében csak fekszik a közelünkben. Persze játszani lehet vele,de nem az a hiperaktív fajta. Iszonyú jó családi kutya, szerintem nagyon gyönyörű is,és babusgatásra találták ki, imád bújni, imádja,ha szeretik. Nagyon könnyen tanul,szinte tanítani sem kell,mihelyt rájön,hogy mit szeretnének tőle,boldogan csinálja.

Szerintem neked tökéletes lenne.

2011. máj. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon bújós. Imserősöméknek is ilyen kutyájuk van. Amikor először mentem hozzájuk, nem kicsit akartam meghalni félelmemben :D

Morogva jött felém és oda nyomta a fejét a kezembe. Nem tudtam, hogy ez nem az a morgás, hanem, hogy csak meg kell simogatni. Azóta imádom! :)

2011. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
De ha lakásban akarod tartani, akkor inkább ne. Ilyenkor rendesen hullajtja a szőrét és a nyála is folyik rendesen :)
2011. máj. 31. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim válasza:

Szerintem a bullterrier mindenképpen megfelelne neked, lehet azt is babusgatni nyugi! :)

Nagyon tud szeretni, és hát igen...tudnia kell hogy Te vagy a főnök és akkor nincs vele semmi gond!

Nekem is bullterrierem van!

2011. máj. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:

a Bullterriert én is ajánlom mert van nekem is. igen toleráns, gyerekbarát, és jol tűri a keményebb játékokat is (pl: mikor a gyerekek ütik-verik őket)

ha jol van szocializálva akkor minden állattal még a macskákkal is jol kijön.

azonos nemű kutyákkal is jól kijön pl: kan a kan mellett.

az igazi vadállat csak akkor jön ki belőle ha a gazdit kell védeni de akkor az élete árán is.

alapjában szelid állat. csak azok a bullok lesznek mérges vadak akiket direkt erre nevelnek.

2011. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:

Berni pásztor!

Egy berninek nem folyik a nyála, ha mégis, akkor az tenyésztési hiba, mert az ajkak nem lóghatnak (ez okozza, hogy nyáladzik)!

2011. máj. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 A kérdező kommentje:
Nos, köszönöm szépen az eddigieket. Most már csak a labrador és a bullterrier között vacillálok, ebben még segítsetek, légyszi. :)
2011. jún. 3. 22:56
 30/52 anonim ***** válasza:

akkor a bullterrier.

pár kommal előrébb részleteztem az előnyeit, de bernivel eleve már a szőre miatt több a probléma, gondolj csak a hetekig tartó vedlésre. nem nagy dolog de mikor a ház meg az udvar tele szőrrel akkor általában a gazdi töke is tele xd

meg a bullnak eleve van 1 tekintélye is mert a széles mellkas erős lábak látványa visszatartja az embereket h bemenjenek éjjel, és ha elmordul akkor el is futnak. ellenben a bernivel mert az olyan mint 1 gazdi icipici kedvenc nagy szőrgolyója

2011. jún. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!