Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni a rosszindulat...

Mit lehet tenni a rosszindulatoskodó szomszéd öregasszonyokkal?

Figyelt kérdés
Az előbb jöttünk haza és a kutya pisilt a töbház előtti kis füves részen, a bokrok mögött, ahol senki se jár soha. A másik tömbházból elkezdett kiabálni egy öregasszony, hogy miért oda pisiltetem a kutyát, hogy szégyeljem magam, meg ilyenek. Meg, hogy miért nem viszem a parkba pisilni. Hozzáteszem, hogy a legközelebbi park kb félórára van, nem fogom minden pisilésért elvinni odáig a kutyát( kölyök Bichon, pisil vagy hatszor egy nap). Ja és a kakáját MINDIG felszedem és még csak nem is az ő tömbházánál pisil, mi köze hozzá, hogy mit csinálok közterületen, a saját házam előtt? Ugye, nincs igaza? Mit lehet ilyenkor csinálni?
2011. jún. 1. 18:26
1 2 3
 11/24 levcsak ***** válasza:
meg éteni
2011. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a közterület felügyelőnél is bejön, hogy elnézést kérek. Az egómnak meg ennyi belefér. A szart mondjuk még sosem hagytam ott, tehát abba nem lehet belekötni, de a póráz nélküli sétánál is elnézést kérek, behívom, leültetem, pórázra veszem, és megmondom, hogy többet nem fordul elő. Érdekes módon ezzel a rendkívül bonyolult technikával békében tudok élni a környezetemmel, pedig két nagytestű kutyát tartok lakásban. Soha senki nem akart még feljelenteni, megmérgezni a kutyáimat, sosem veszekedtem senkivel. Mert belátom, hogy van akit zavar a kutya, és képes vagyok elnézést kérni akkor is, ha igazam van.
2011. jún. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
18:43 Húha, talán te vagy az öregasszony? Nem csodálnám:) Egyébként, ha már veszed a fáradtságot, hogy válaszolj egy kérdésre, akkor legalább olvasd el rendesen. Most értünk haza a sétából, azért nem írtam eddig. 1 óra oda-vissza az út, és legalább másfél-2 órát ülünk mindig a futattóban, játszik a többi kutyával, apportírozunk, játszunk, stb. Kiváncsi vagyok, a te kertes kutyáid vannak ennyit mozgatva? Szerintem, nem sok kutyával vannak kint kb napi 4 órát. Ha ezek után rossz gazda vagyok, meg lusta p.icsa, meg csak divat kutyatartó, hát legyen, bár minden kutyatartó lenne ilyen rossz gazda mint én, hogy meri pisiltetni a kutyáját a saját tömbháza előtt. A pisit nem tiltja a törvény, csak olyan területeken, ahol ki van írva, hogy tilos kutyát bevinni, pl játszótereken, ahová eszem ágában sincs bemenni kutyával, inkább kerülök. Máskor vedd a fáradtságot és olvasd el a kérdést, mielőtt megtisztelsz valakit a kifonomult válaszoddal:)
2011. jún. 1. 22:46
 14/24 anonim ***** válasza:

Városban olyan helyen,ahol sok kutya végzi a dolgát,akkor is büdös lesz egy idő után,ha a szilárd végterméket összeszedik a gazdik.

A felgyülemlő vizelet ugyanis büdös,nyáron főleg,vonzza a legyeket stb.

Ahova egy kutya pisil,legtöbbször oda fog a többi is,és bizonyos idő után a szag zavaró.Ez van.

Én is kutyás vagyok,de a kutyám általában lefolyó felett pisilt,míg Budapesten kényszerültünk lakni.

2011. jún. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Pont az ablakom alatt van ez a kis rész, egyáltalán nem büdös. Ahoz azért több kéne egy kis Bichon-pisinél, hogy olyan büdös legyen. És akkor mégis hova kéne vigyem? A többi füves rész is mind tömbházak előtt van, ez legalább a sajátom előtt, az én ablakomnál. Mit csináljak, mondjam a kutyának, hogy tartsa vissza, míg elérünk a parkig? Nem tudja úgyse, főleg reggel, a járdára pisilne, az jobb? Itt rajtunk kívűl senki se jár. Alomra meg nem fogom szoktatni, kutya, nem macska!
2011. jún. 1. 23:01
 16/24 A kérdező kommentje:
Ahol eddig laktam, a szüleimnél, ott is midnenki a tömbház előtti fűre pisiltette a kutyát, soha nem volt büdös, soha nem szólt senki érte. Nagyon unatkozhat, az, aki ilyenen háborodik fel.
2011. jún. 1. 23:03
 17/24 anonim ***** válasza:
83%

Büdös nem a fűben lesz, hanem a betonon. Ha a kan kutyák oldalba pisilik a házat, az tényleg büdös. Ezért az enyém tudja is, hogy csak füves területen pisilhet.


Most érted, jövünk-megyünk, közlekedünk a városban. Kocsikra nem szabad, oszlopra nem szabad, kukára nem szabad, sarokra nem szabad. Zöldbe se szabad? Csak a futtatóra? Nem mászkálhatok a városban a kutyámmal? Amúgy jártál már zárt kutyafuttatón?


Kizárólag azok a gazdák vannak bent, akik nem tudják kézben tartani a kutyájukat. Nekem rendszeresen szólnak, hogy légyszi ne menjek be, mert agresszív a kutyájuk. Gyakoriak a verekedések, meg a labdát ellopó kutyák, a gazdáikkal, akik nem tudják a kutyájuktól visszavenni a labdát.


Kössz, kihagyom. Jól szocializált kutyát nem vagyok hajlandó kitenni ennek, mi, normális kutyások nem tudunk a futtatóra járni, mert nem tesszük ki a kutyánkat a sok kezelhetetlen rosszul szocializált kutyának, akinek kerítés kell, mert a gazdájuk nem tudja őket vissza hívni.

2011. jún. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

hát mondjuk én azért viszem a kutyáimat futtatóra, hogy társaságban legyenek...nem azért mert nem bírok velük!! minda 2 kutyát sétáltatom, de nem lehetnek csak pórázon. elengedni máshol meg nem fogom, mert nemakarom hallgatni a visongó gyereket, szüleiket és időseket. és valóban én sem nagyon örülök a póráz nélküli kutyáknak. az a baj hogy nem mindenki tudja megfegyelmezni őket és mégsincs póráz (most én is általánosíthatnék h minden póráz nélküli kutya fenevad ls potenciális veszély kutyákra, gyerekre, betegekre, öregekre...). van nálunk IX.kerben egy pár aki a kan staffordját sétáltatja póráz nélkül, ami még hagyján lenne ha bírna vele. akedvencem hogy a kutya simán átrohan az én kutyáimhoz a kocsik között az ut másik oldalára...és elég egy ilyen béna és már meg is van a baj. de én sem gondolom minden póráznélüli gazdiról hogy hülye vagy hogy béna...


Kedves Kérdező!


én egy kicsit vehemensebb fajta vatgyok és visszaszólnék, bár valóban jobb a békesség.

én még este 11kor viszem ki a kölyköt csak pisilni és az a zárt telepünkön van, de nem a virágos hanem a füves részen. még senki sem szólt be.

Szerintem egyszer szólj vissza, hogy lássa nem vagy te papírkutya:-), de ha folytatja már csak legyints rá. neked se jó ha minden nap eljátszátok a vitát. oszd ki, aztán vagy csendben marad, vagy nem. de ne folytasd a vitát tovább szerintem.

2011. jún. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az én tapasztalatom szerint is le kell osztani őket, működött ez pár nappal ezelőtt is, ahol szintén unatkozó öregasszony kiabált az erkélyről, hogy az 5 kilós kutyám kitapossa a füvet a ház előtt:DD. Kapott hideget meleget, megkértem rá" húzza be a nyakát, mert leesik a feje legközelebb. Azóta csend honol arratájt... A házlakó két vénasszony szintén zenész. Ma már ha előbújnak jön a nyalizás részükről, hogy óó szeded a kakáját, tiszteletem bla bla bla. Nem kell meghunyászkodni, mert vérszemet" kapnak. Amikor próbáltam kedveskedni azzal nem értem el semmit, csak azt, hogy már a lépcsőházban toporogva vártak lesben, hogy beugathassanak. Ennyit erről
2011. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

23:14

Sokan azért viszik a kutyákat a futtatóra hogy ott végezze el a dolgát.És attól mert más kutya nem jön ki más kutyájával arról nem a gazda tehet.A kanok általában nem szeretik a kanokat a szukák meg más szukát.Nem kell általánosítani. Ha meg beakarja vinni a kutyát akkor mindenki várja ki a sorát.10-15 percet szerintem mindenki tud várni.

2011. jún. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!