Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézegeti napokig?

Miért nézegeti napokig?

Figyelt kérdés

Már kezd betelni a pohár. A kutyám elé rakok reggel tápot. Nem eszi meg, még csak bele sem kóstol.

Jó, akkor este leöntöm valami levessel, a levest lenyalogatja róla a táp már beáztatva ott marad.

Reggel ugyan erre a tápra nem teszek semmit, van hogy napokig, nem eszi meg. LEgközelebb amikor teszek neki rá mást például májat stb azt is leeszi róla a táp marad.

3 naponta öntöm ki a kukába a tápot, mert nem eszi meg.

Miért van ez? Mit tudok csinálni? Pénz kidobás az egész, főlg, hogy nagyon sovány. Betegsége nincs, minden mást jó étvággyal eszik, dehát egy nagytestű kutyát nem lehet májjal, farháttal etetni.


2011. jún. 1. 23:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

(pedig a farhát olcsóbb mint a táp)

Milyen tápot adsz neki? Lehet,hogy nagyon nem szereti

2011. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Chappit, Morzsit felváltva, de így sem eszi meg. Tudom, hogy szörnyű a minősége, de sajnos nem engedhetek meg drágábbat. Eddig azt hittem, hogy tényleg az ízével lehet a baj, de ismerősöm mondta, hogy az ő kutyája csak úgy falja. Vagy lehet tényleg nem szereti?
2011. jún. 1. 23:52
 3/30 anonim ***** válasza:

Miért nem veszel másfajta tápot? Biztos azzal van a baja.A mi macskáink is van , hogy szín szerint különválogatják a tápot.Nem tudom milyen fajta volt, egyszer megtörtént, azt hiszem 3 színű táp volt összekeverve.Először megették az egyik színűt belőle, mikor az elfogyott a másik színűt, mert muszáj volt, és nem volt más, végül a harmadik szín nagyon rossz lehetett, mert arra nem bírtak rá nézni sem, az ott maradt.

Azóta egyszínű macskatápot veszünk.

2011. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
Van ilyen kutyatészta, azt próbáltad már? Nem tudom mennyibe kerül, de utána kell járni a dolgoknak alaposabban, hátha lesz ami tetszik neki, és nem is olyan drága.
2011. jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

háát egyszer egy túrán próbáltan a kutyának chappit adni,mert a faluban csak azt lehetett kapni.

Az enyém is sztrájkolt

Szerintem vedd meg a középkategóriás tápot,.az se drágább,mert csak fele annyi kell belőle mint ezekből a fűrészporból készült tápokból.

és azt megenné. Próbáld ki

2011. jún. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Milyen középkategóriás tápok vannak és hol lehet olyat venni/ mennyiért?

Köszönöm!

2011. jún. 1. 23:56
 7/30 anonim ***** válasza:
Én vettem egyszer Chappit, mert csak az volt itt az üzletben és nem tudtam máshova menni. Nem ette meg. Nem csodálom. Anyósom elvitte a munkahelyénél egy kóbor kutyának, az se ette meg. Próbáld A bocht, Joserat, Happy dogot, Dog Chowt, nagyjából egy árban van( jó kicsivel drágább, de nem sokkal) a Chappivel de sokkal jobb minőség.
2011. jún. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem sznob, hogy tudja, gagyi tápot kap és finnyáskodik.

Ha nincs pénze a kérdezőnek akkor nem fog a 100-150 Ft/kg-os tápról átváltani a középkategóriás tápra ahol a legolcsóbb is 400Ft/kg-tól kezdődik.

És ez nem azt jelenti, hogy nem szereti a kutyáját, hanem képtelen annyit kigazdálkodni.

Örüljetek, hogy ti ezt nem tudjátok átérezni, én sajnos igen.


A mi kutyánk régebben drágább Dog Chow-t kapott, most hogy nincs munkám csak a Lidl-ben, Pennyben vesszük neki a legolcsóbbat és azt is ugyanúgy falja.


Nagyim kutyája viszont ugyanilyen.

Általában ő is Morzsit kap, de csak válogat, vissza-vissza jár a tálhoz, elnyamnyogja. Régebben vittem neki a Dog Chowból, azzal ugyanígy tett, nem vetette rá magát, hogy "Hűű de jó!".


Valószínű, hogy csak válogatós a kutyád.

Valahogy jól össze kellene keverni pl. a májjal, vagy amit szeret úgy, hogy ne tudja kiválogatni.

Vagy azt próbáltad, hogy nem adsz neki mást, hátha ráviszi az éhség egy idő után, hogy megegye?

2011. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Ja és a farhát nem olcsóbb, mint a táp, hisz kilója már 200Ft körül van.
2011. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk anno a kutyák csak egyszer kaptak enni egy nap (késő délután). Lehet, hogy sok neki a napi kétszeri kaja, és azért válogatós?
2011. jún. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!