Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézegeti napokig?

Miért nézegeti napokig?

Figyelt kérdés

Már kezd betelni a pohár. A kutyám elé rakok reggel tápot. Nem eszi meg, még csak bele sem kóstol.

Jó, akkor este leöntöm valami levessel, a levest lenyalogatja róla a táp már beáztatva ott marad.

Reggel ugyan erre a tápra nem teszek semmit, van hogy napokig, nem eszi meg. LEgközelebb amikor teszek neki rá mást például májat stb azt is leeszi róla a táp marad.

3 naponta öntöm ki a kukába a tápot, mert nem eszi meg.

Miért van ez? Mit tudok csinálni? Pénz kidobás az egész, főlg, hogy nagyon sovány. Betegsége nincs, minden mást jó étvággyal eszik, dehát egy nagytestű kutyát nem lehet májjal, farháttal etetni.


2011. jún. 1. 23:43
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

érdekes nagytestű kutyád lehet aki egy hétig elvegetál 1 kilo húson az enyém esetleg 2-3 napot bírna ennyivel ki:)

ON:


sok mozgás minden nap a gazdi vezetésével és csak séta utáni etetés! ha nem eszik tedd el a kaját 5 perc után megkapja legközelebb-és etetés közben próbáld a folyamatba bevonni az orrát is, fülét is rázogasd meg a tápot az orra előtt egy kicsit had érezze az illatát hallja a 'hangját' majd ültesd le és várd meg míg rádfigyel és nem a kajára ekkor adj engedélyt az evésre miközben félreállsz leteszed a tálat elé...

2011. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Dog chowból (ami egy középkategóriás táp) 20 kilós kutyának a napi adagja 200-350 g. Egy 15 kilós kiszerelés 7-8 ezer forint körül mozog.


Ez akkor ha jól számolom kb. 50 napra elég lenne neki.


És nagyjából ugyanilyen árral tudsz számolni Josera, Happy dog, Premiere, Brit, stb tápokkal is. Nagyságrendekkel jobb minőségűek a chappynél.

2011. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
600 g táp az rengeteg egy 20 kilós kutyánál-persze ebből biztosan nem sokat hasznosít csak jó sok az "output" minőségi tápból 25-40 deka kürüli mennyiség elegendő lenne és szívesebben is enné, mellesleg hasznosulna is valami belőle
2011. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Úgy gondolnátok, hogy ha vennék drágább tápot, akkor kevesebbel is beérné.

Nyáron elmegyek dolgozni (még hallgató vagyok) és akkor össze spórolok egy kis pénzt. Veszprém megyében lakok, hol lehet venni erre felé jó minőségű tápot elfogadható áron?

2011. jún. 2. 13:15
 25/30 anonim ***** válasza:

Szerintem olcsóbban kijössz főzéssel. Én is azt csinálom. Szív, máj, nyesedékek, fejek. A kacsafejet egyszerűen imádja, és tápláló is, hisz ott van benne az agy. Veszel hozzá rizst, esetleg még valamilyen zöldséget és kész is.

Az enyém ezt eszi (meg rengeteg nyers zöldséget, imádja őket) és pont jó súlyban van, csillog a szeme és a szőre egyszerűen világít a napon!

2011. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Olcsóbban kijönnél jobb táppal. Én is chappyvel etettem még régebben és teljesen le volt fogyva a kutyám 20-25 kiló kellene, hogy legyen, de kilátszott a bordája, pedig én is 600 gramm felett adtam neki. Aztán tápot váltottam, sokkal kevesebbet eszik és jó formában van meg főzni szoktam neki (húst úgy veszek, hogy le van értékelve akkor bevásárolok belőle és lefagyasztom), de elromlott a fagyasztónk úgyhogy most marad neki a táp.
2011. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Á én ezt már nem bírom!

MEgvettem neki a farhátat, leöntöttem a levével a tápot. Szépen megette a farhátat a többit meg otthagyta. Próbáltam már szó szerint bele tömni a tápot és ha azt lenyelte, akkor kapott egy kis farhátat. Egy ideig csinálta, de aztán nem.

Arra gondoltam, lehet, hogy állatkínzásnak tűnik, hogy holnap este kap legközelebb enni. Ez már nem állapot, hog yminden nap 2szer ott kell ülnöm mellette, hogy ugyan már egyen még egy kicsit. Így talán csak 2 napig éhezik, nem egy egész életen keresztül.

A kertszomszédunk nagyon gazdagok és minden este sajttal és szalámival Mondja, hogy milyen sovány a kutyánk, de nem érti meg, hogy nekem nincs pénzem sajtokkal etetni a kutyámat és csodálkozok, hogy nem eszi meg azt a tápot.

Már nem tudom mit tegyek. 1 hónap múlva tudnám csak megvenni a drágább tápot, de én már nem bírom ki, hogy ezt csinálja a kutyám. Rossz nézni, hogy szenved, de közben makacs is.

2011. jún. 3. 12:49
 28/30 A kérdező kommentje:
* sajttal és szalámival eteti az én kutyámat is és ott ül egész nap.
2011. jún. 3. 12:50
 29/30 A kérdező kommentje:
Már 7 éve ezt csinálom vele, hogy ott ülök mellette, hogy egye meg. Ilyenkor jó húsban volt, de volt idő, amikor nem tudtam mellette lenni. Szóval nem a türelmemmel van a baj, de ez már tényleg sok.
2011. jún. 3. 12:57
 30/30 anonim ***** válasza:
7 éve? Akkor már réges-rég bele kellett volna nyugodnod, hogy a kutyád a házikosztot szereti. Meg is tudom érteni. Próbálj meg azt adni neki, amennyire tudsz.
2011. jún. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!