Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire lehet negativ hatássa...

Téékáá kérdése:

Mennyire lehet negativ hatással a személyiség fejlődésére egy 4 hónapos kölyök kutyának? (lent)

Figyelt kérdés
Sokat vagyunk lent a parkban, és van pár kankutya ott akik abban a korban vannak h mindennel párosodni akarnak ami mozog, még azzal is mi nem!Ha ott vagyunk álltalában cébaveszik az én kiskutyámat!Az egyik ilyen kutya doberman, igy le tudja szoritani az enyét!A kiskutyám próbál védekezni, harpja a pofáját, meg a nyakát, de kiszabadulni nem igazán tud!A Doberman gazdája nem szedi le róla, még olyan is volt h le akarta fogni az én kiskutyám fjeét h ne harapja az ő kutyáját, mert még megsebesül a pofája, de az közbe eröszakolja az enyémet!Melyik a helyesebb, hadjam h vergődjön a kiskutyám, védje magát ahoy tudja, vagy rúgjam le a dobermnat?Nekem a második szimpatikusabb,,,
2011. jún. 2. 10:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
talán anyai ösztön.
2011. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért védte meg, de neked is pontosan ezt kell tenned. Majdcsak rájön a gazdája, hogy ez az ő dolga lenne. Velünk is pont ezt csinálták amíg kicsi volt a kutyám, de addig röhögött a másik kutya gazdája és azt mondta, hogy hagyjuk rá, majd lerendezik egymás közt. Amióta az enyém már egy 70 kilós állat, azóta meg félnek tőlünk, mert most lemorogja magáról, én meg hallgathatom hogy miért nem teszek rá szájkosarat?! Érdekes, már ne hagyjuk, hogy "lerendezzék egymás közt"? :)
2011. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen kutya amúgy viselkedésre a staffi, de én a jól szocializált kutyákból álló falkámban tökre látom, hogy a dominánsabbak büntetik a mi rendszabályaink szerint renitenseket.


Van olyan domináns kutyánk is, aki csak simán úgy kezeli ezeket a szitukat, hogy közéjük fut, és elhívja őket futni, van olyan is, aki odaugat ha gáz van.


Nekem pl. a szukám mindig védelmezi a kistestűeket, kísérgeti őket, és ha valamelyik más kutya sok nekik, akkor azt elzavarja.


Vagy van most a csapatban egy másik szuka, aki zaklatja az én kanomat, neki mindig odadörrent a nála dominánsabb szuka.


Ha a kutyák nem küzdenek súlyos szocializációs problémákkal, akkor gyönyörűen működik a csoportdinamika, és a domináns ámde kézben tartott elvégzik a piszkosmunka nagyrészét, természetesen sérülés és durvulás nélkül a gazdik helyett.


Érdemes figyelni őket, mert igazából csak le kell utánozni a viselkedésüket, és neked is menni fog a kommunikáció bármilyen kutyával.

2011. jún. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Lehet negativ hatással. Csak hasonló koru kiskutyák társaságába vidd el őt. Ha felnőttek között próbál érvényesülni, nem fejlődik a falkaösztöne, mert mindig ledominálják. Nem jut zsákmányhoz, mert elveszik előle. Játssz vele Te. Sok gazdának az a kényelmes, hogy leviszi egy futtatóba, aztán nyugodtan lehet dumcsizni. Veled érezze jól magát, veled játszon. Te vagy a gazdája.
2011. jún. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!