Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy védjem meg a fákat a...

Farkasb kérdése:

Hogy védjem meg a fákat a kutyától? Hogy szoktassam kerttisztaságra?

Figyelt kérdés

Üdv! 5 hónapos labrador keverék kutyánk két fát tett tönkre azzal, hogy lehántotta a kérgüket. A fák törzse körbe van tekerve csirkehálóval, az egyiknél azt is szétrágta. Hatékony válaszokat kérek, mivel a kutyával rendszeresen foglalkozunk, naponta futtatjuk vagy sétáltatjuk, kutyaiskolába is jártam vele, és magam Cesar módszerével foglalkozok vele. Fárasztva van fizikailag és szellemileg is! Vécézni pedig nem hajlandó séta közben, inkább hazahozza. A Green UM tabletta bevált, de a kisgyerekek miatt nem szeretem, ha oda kakil, ahol ők játszanak. A válaszokat köszönöm!

B.


2011. jún. 7. 08:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A háló jó ötlet, csak erősebb kell a csibehálónál. Nekünk voltak kecskéink, na azok aztán mindent lerágnak. A férjem egy fajta sűrűbb rácsozatú vastag hálót tett fel, az bevált.
2011. jún. 7. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nekünka afák körbe lettek kerítve kis kerítéssel.Nem is mutat csúnyán,és a kutya se teszi tönkre.Labradorunk van.
2011. jún. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
pásztorbottal... kerítsétek körbe fém hálóval és kössétek rá egy villanypásztor botra... vagy egy lapos elemre... nem vágja agyon, csak épphogy megcsípi...majd a 10. alkalom után megtanulja hogy neeem--
2011. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sajnos különálló fákról van szó, nem tudjuk mindegyiket körbe keríteni, az túl költséges lenne, de valószínűleg a vastagabb háló megteszi. CSak az a baj, hogy ezt is a háló fölött kezdte meg, mert ahhoz elég magas a kutya. Az egész törzsét betekerni meg hülyén néz ki nem? :-)

A másik ötletem még a szögesdrót lett volna, hogy azzal tekerem be, szerintetek?

B.

2011. jún. 7. 09:14
 5/14 anonim ***** válasza:

Szögesdróttal ne, felsértheti a száját. Akkor inkább tényleg jobb lenne, ha villanypásztor-szerűséget csinálnál.


Az én kutyám sem hajlandó az udvaron kívül máshova piszkítani :(

2011. jún. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Megmondtátok" neki, hogy ne csinálja? Ha ti vagytok a falkavezérek, meg kell hogy értse. Ha nem így tesz, akkor valamit elrontotok.

Adjatok neki helyette olyan fákat, amiket rághat, és kenjétek be a fák törzsét valami borzasztó ízű cuccal, mindig megújítva, amíg teljesen el nem megy a kedve tőle. Meg persze ha rajtakapjátok, zárjátok be valahova, kössétek ki egy kicsit büntetésből, vagy valami.

2011. jún. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kakiügyben meg próbáljátok meg becsapni. Rövid séta után tegyetek úgy, mintha hazamennétek, de amint látjátok, hogy kezdi keresni a helyet, menjetek ki megint, és ha kint pottyantja el, nagy dicséret. Be kell csapni, ha másképp nem megy :)
2011. jún. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Na az bizonyára humánus dolog lenne, hogy kikötöm. Annál rosszabb. Mivel Cesar módszerével dolgozom, igen, mi vagyunk a falkavezérek. Igen, megszidtam a kutyát, amikor megláttam mit csinált, de mivel dolgozunk, és csak délután 5 óra körül érünk haza, így sajnos nincs időm egész nap a kutya mellett szobrozni, és "szólni neki, hogy ne csinálja". Amikor meg már észreveszem, megmutatom neki és leszidom, lényegében fingja nincs, hogy miért szidom le, mert a kutyák ugyebár a jelenben élnek. Szóval ez a módszer nem igazán vált be. Viszont a bekenősre én is gondoltam, Te mit javasolnál, mert nekem semmi nem jutott eszembe.

B.

2011. jún. 7. 13:06
 9/14 A kérdező kommentje:
Kakiügy. Sajnos ezt már próbáltam többször is. :-( A kis disznó visszatartja amíg vissza nem megyünk a kertbe. Eddig csak elöl végezte a dolgát, de az utóbbi időben már hátra is ment, mert mostmár a jó idő miatt ott is sokat vagyunk mi gazdik, és ott is elvégzi a dolgát. Ha így tesz, mire hazajövünk, odaviszem, megmutatom és leszidom, vagy ha látom, hogy szaglászik, akkor előre küldöm, de ugye nem vagyunk otthon egész nap. Nemsokára leszek majd szabin, azt erre fogom áldozni, hogy megpróbálom rászoktatni, mert nagyjából tudom, hogy kaja után kell neki. Köszi a segítséget. Bogi
2011. jún. 7. 13:09
 10/14 kutyák és macskák ***** válasza:

Erős paprika!

Nekem ez vált be amikor a kutya a széklábát kezdte rágni.

Pedig ő is minden tekintetben kivan fárasztva minden nap, és még ráadásul itthon is vagyok, és mégis megpróbálta. Bekentem, még kétszer kezdte rágni, de utána soha többet.

2011. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!