Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon megijedtem! Levert a...

Nagyon megijedtem! Levert a víz, és nem tudom mi volna a legjobb megoldás. Mit tennétek hasonló helyzetben? Ilyen még sosem fordult elő. Ilyen helyzetben mi a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai staffordshire terrierünk, egy yorkink és egy rotink. Ma a 3 éves fiam a kutyákkal játszadozott odakint az udvaron, míg vacsit főztem és a kicsi egy éves fiamat dajkáltam. Gyakran a nagyobbikra is rá-ránéztem, minden rendben van e. Semmi gond nem volt. Gondoltam, megfürdetem a picit - megengedem neki a vizet a fürdőben- mikor rohan be a nagyobbik fiam, hogy "megesziszi a kutyák a Rokit" (Roki a kicsi yorkshiere terrier.) Nagyon megilyedtem 5 éve ismeri egymást a 3 kutya, azóta vannak egy udvarban, sosem volt még gond közöttük. Az amerikai stafford mindig cimborázott a yorkival. Csípte a lökött fejét. Ma viszont valami megváltozott....A kutyaól 3elött volt a roti, az olból fura nyüszögés hallatszott. (még élt) Dönci (amerikai stafford) ott fogta a Rokit. Nem engedte el, csupa nyál volt, de még szerencsére ép; nem bántotta. Benyúltam, hogy kivegyem, de alig akarta engedni. Lefogta a lábával, és morgott a kezemnek is,de megmentettem a kicsit. (még most is a sokk alatt álok) Remeg a kezem, hogy írok. A gyereket gyorsan betereltem az udvarról, mert csak azt hajtogatta, hogy bántották a Rokit, a Dönci a szájában vitte be a házba...

Megkötöttem egyből a kutyát, mert hirtelen jöbb ötletem nem volt. Ritkán van láncon, csak esténként, mert elég szökős természet, és nem akarok a szomszédokkal haragot...

Az ahogyyan megtámadta az amstaf a "legjobb" cimboráját a yorkit elgondolkodtatott és megrémített. Mi van akkor, ha legközelebb a gyerekemnek is nekimegy? Pedig a fiamat is imádja, és a kisfiam is szereti őt. A saját kölykeként nevelgeti a fiam. Még vadászni is tanította. Nagyon félek, nehogy gond legyen ebből. Mit tegyek? Ti mit tennétek most? Ha szabad így fogalmaznom: "Elveszítette a bizalmamat"...Ajándékozzam el a kutyát? Mit tehetnék még? Féltem a gyerekeimet tőle! Mi van ha legközelebb nem érek oda időben? Ha a fiam nem szól a yorkinak harangoztak...DE lehet, hogy így is.:S


2011. jún. 7. 19:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

19:35 és 19:38 vagyok.

Még annyi, hogy a yorki nyüszítése se jelent sok mindent. Érte már az enyémet is pár baleset, elbambult, emiatt félrelépett a lépcsőn és zuhant két métert. Fékezésnél a kalaptartóról a kézifékre repült. Egyik esetnél se hallottam egy nyikkanást se (pedig fájhatott neki), csak meglepetten nézett.


Viszont amikor a másik kutya bactatta (értsd: yorki egyedül akart lenni, ő meg ment utána), akkor már attól is nyüszített, hogy a tőle 20!!! centire levő kutya kinyitotta a száját. Hozzá se ért, de a yorki eljátszott a hattyú halálát.

Egyszer behívásra nem jött, így utána eredtem és a nyakán elkaptam a bőrt, némi fegyelmezési céllal is. Nem húztam, csak megtartottam. Akkor is olyan nyivákolás volt, mintha vajazókéssel amputálnám a lábát.


Eddig kétszer visított jogosan: egyszer a kocsiban beszorult a lába az ülés mellé és pánikba esett, illetve apám véletlenül rálépett a farkára. De akkor nem nyüszített, hanem hihtetlen magas hangon és hangosan "sikoltott".


Imádom a yorkimat, de az aranyos pofija ellenére vérbeli terrier. Tény, hogy ha akarna se tudna komolyabb kárt tenni emberben vagy állatban, de nála ugyanúgy fellépek az agresszív viselkedés ellen, mint egy nagyobb, potensebb kutyánál. Éppen a saját védelmében, mert ha túl erősnek hiszi magát, egyszer egy másik kutya (vagy ember) az ő élete árán fogja bebizonyítani, hogy ő bizony csak egy három kilós kiskutya.


Az amstaff termetéből adódóan olyankor is tud kárt tenni, amikor nem akar. Pl. egy három éves gyereket a yorki ugyanazzal a mozdulattal nem tud fellökni, de egy amstaff igen. Ezért vigyáznék, mert a yorki aranyos ha átrohan a fekvő gyereken, de ugyanez az amstaff méretével már sérülést okozhat (pl véletlenül rálép a fejére, szájába, szemébe). Egy három éves gyereket amúgy is könnyű felborítani, neki még nem ott van a súlypontja, mint egy felnőttnek, a reakcióideje lassabb, kevésbé tud egyensúlyozni. Egy gyorsan ugráló kutya simán felborítja.


Egyszóval ne a kutyára haragudj, hanem neveld engedelmességre és a mérete miatt figyelj, hogy ne maradjon kettesben a gyerekkel, amíg nem lesz kicsit nagyobb.

2011. jún. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Most, egy kicsikét higgadtabban láttam a dolgot. A yorkim 1,5-2kg-os, apró jószág. Elég idegesítő természet, mert állandón a nagy kutyákat szekálja, piszkálja, harapdálja, és "irányítgatja". Volt, hogy a nagy rotinak ugrott, és a torkán csüngve sétált vele a roti, nem bántotta. Inkább a nagyok néztek furán, hogy most akkor mit tehetnek ilyen esetben. Mert bántani nem bánthatják, hiszen nem egy kategória, így nem ők fegyelmeznek. Az én yorkim elég kényes természet, a legapróbb dologért is nyivákol, volt hogy meglátta az árnyékát, meglepődött és vinnyogva futott vissza hozzám. Ő is gurult már le lépcsőn, léptem mellé meglepetésszerűen, majd' a frász kapta el, úgy nyafogott. Más kutya társaságában nagy arc mindig, de mivel ekkora "pofája" van kapott már ki idegen kutyáktól de akkor mindig ott voltam, és megmentettem.

Az amstaf, a fiammal kapcsolatosan mindig védelmező volt, soha senki idegen nem jöhetett a gyerek közelébe, volt, hogy egy barátunk meg akarta fogni a fiam kezét mikor ő még kissebb volt, nehogy fellökjék a kutyák, a Dönci annak a kezének ugrándozott és bökdöste az orrával, amelyikkel a kisfiam kezét fogta. Szoltunk, hogy engedje inkább el, mert félti a gyerkőcöt a kutya. Az utcán sétálva is mindig a gyerekem mellett sétált, szorosan hozzá simulva, még a határban való sétáltatások alkalmával is, nehogy valami megérje a fiút. Nagy haverok az biztos. A gyerkőc a kutyák lovagol, kiv3eheti ő is, mi is a falatot a kutyánk szájából is, sosem nyikkantak meg, csak a csalódott képük maradt. Persze, nincs megengedve a gyerkőcnek, hoyg zargassa a kutyákat, ha esznek. Vicces, volt, hogy a fagyiból egyszerre evett a kutya is és a gyerek is. Persze, én majd' hülyét kaptam.

A yorkinek semmi baja nem lett az esettől, még csak meg sem sérült azon kívül, hogy tocsogott a nyáltól. Láttam már máskor "levadászott macskát" amit szintén a Dönci kapott és és hozott vissza az udvarunkba. Esélyem sem volt megmenteni a cicát, mert egyből kivégezte...

A fiam elmesélte este, hogy mi volt valójában. Ő kergette a Rokit, így játszottak. Máskor is szekálta már így, de akkor bent a házban, és elmagyaráztam neki többször is, hogy ez nem játék. Biztos megint ez ment, a kicsim futott a yorki után, piszkálta, hergelte, és a nagyok ezt érthették félre. Gondolom, mikor a fiam nem figyelt, akkor a yorki akarta megkergetni a fiam... Az ő viszonyuk egymással mint a kutya és a macska...Ha nem a gyerkőc szekálja a yorkit, akkor a yorki ugatja a fiam és csipkedi a lábát...Gondolom megint egy ilyen civakodás volt, de most az udvaron nem pedig a házban, amit esetleg félreértett a Dönci és ekkor kapta el fegyelmezni a yorkit, hogy ne bántsa ne ugasson a kisfiúra. Ez valóban elképzelhető, mert míg vacsoráztunk is a teraszon állandóan egymást piszkálták a yorki és a fiam...:S Már többször elmagyaráztuk pedig neki, hoyg nem bántjuk a kutyákat. A morgás az astaftól inkább csak a yorkinak szólhatott, mert mikor megfogtam a Rokit, hogy kiveszem a kutyalóból és ugye pont rajta volt a kezem, és nem láthatta, ki ért hozzá megint, ezért vinnyogott.zt hihette a yorki, hogy megint a Dönci ért hozzá. Igaz, nem esett jól a Döncinek, hoyg elvettem a "játékát", de legalább nem bántotta. Mikor a többi áldozatát vettem el a Döncitől azt is hagyta békével morgás nélkül, igaz, akkor is még utána lépett és fogni akarta a tetemeket. Akkor annyi volt a különbség, hogy őket egyből átküldte a másvilágra...(sün, cica, tyúk...stb)

Még sosem csinált ilyet. A roti nem is szólt bele a dologba.

2011. jún. 8. 04:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!