Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek így jó gazdája...

Kondisarc kérdése:

Szerintetek így jó gazdája lennék?

Figyelt kérdés
Már van egy jópár tapasztalatom kutyákal és most amstaffot szeretnék vásárolni, már beszéltem pár nagyon jó tenyésztővel akiknek mindezt elmondtam amit most fogok írni(aztmondták így jó gazdája lennék)..Mi panelházban lakunk és kb 10 perc sétára van egy telkünk, viszonylag nagy kennelel, szoval a kutya ott lenne és nem velünk a házban(kivéve télen) de napjaim nagyrészét vele tölteném mert belefér az időmbe( minimum 3-4 óra) és 1 éves koráiga nap 24 órájában velem lenne
2011. jún. 15. 21:15
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
és még annyi hogy az eggyik legjobb barátom amstaffját segítettem felnevelni, mára már nagyon jól szocializálódott kutya lett (és ezenkívül már kb 1 éve olvasok a fajta után és rajongok érte)
2011. jún. 15. 21:18
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Ha amikor a telken van akkor teljesen egyedül lenne, szerintem nem érezné jól magát a kutya. Napi 20 óra egyedül, bezárva. Szegény!

Miért nem lehet veled egyből a lakásban?

2011. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Átlagosan kb 8 órát lenne velem naponta. De énis ezen gondolkodtam hogy a maradék 16-ban hogyérezné magát egyedül..:/

Azabaj hogy másfélszobás panelban élek testvéremmel és anyummal..és anyaszerint eg ilyen kutsának nem a házba lenne hely felntt korába.. bár ahogy ismerem ugyis befogadná néha-néha a nap 24órájára aztánmeg azlenne a vége hogy velnk lakik majd a házban

2011. jún. 15. 21:49
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok idő így is, amit egyedül lenne. Igaz egy kerti kutya sincs legtöbb esetben többet a gazdival, de ő látja, hallja mozogni a családot.

Ezenkívül rengeteg a rosszindulatú ember, meg azok, akik ezen fajtával szemben előítélettel vélekednek, tehát könnyen még kárt is tehetnének benne, mivel tudják, hogy Ti nem laktok ott.

2011. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja és a kutyatolvajokról se feledkezz meg!

Szerintem ki kellene könyörögnöd otthon, hogy veletek lehessen. Sokan tartanak ilyen kutyát lakásban, problémamentesen.

2011. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem értem amíg be nem tölti az egy éves kort addig lehet fent a panelban, de utána kiviszed a telekre?
2011. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
igen, amugy számomra is furcsa anyum észjárása mert ő úgyvéli hogy a kölyök kutyának a gazdamellet a helye és ( ebben igazavan) de mikormár megnő akkor nemjóneki a házban, legalábbis szerinte....de egy hosszú évalat olyan közekerülne ő is a kutyához hogy semmipénzért sem hagyná kinn( ő ilyen..) :)
2011. jún. 15. 22:06
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp győzd meg anyudat!!! Semmi gond nincs vele a lakásban, elalszik szépen egész nap. Viszont nagyon emberfüggők, megőrülnek, ha nincs a közelben a gazdi. De komolyan. Bármit tehetsz, neki mindegy, akár egy hétre is bezárhatod egy szobába, nem fog panaszkodni, ha ott vagy vele és hozzádbújhat.
2011. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
rendben, igyekszem meggyőzni, megis mutatom neki amit írtál mert segítségemre lesz..köszi szépen(:
2011. jún. 15. 22:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
:) Örülök :) Remélem sikerül! Csak tapasztalatból beszélek! Szorítok ;)
2011. jún. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!