Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek így jó gazdája...

Kondisarc kérdése:

Szerintetek így jó gazdája lennék?

Figyelt kérdés
Már van egy jópár tapasztalatom kutyákal és most amstaffot szeretnék vásárolni, már beszéltem pár nagyon jó tenyésztővel akiknek mindezt elmondtam amit most fogok írni(aztmondták így jó gazdája lennék)..Mi panelházban lakunk és kb 10 perc sétára van egy telkünk, viszonylag nagy kennelel, szoval a kutya ott lenne és nem velünk a házban(kivéve télen) de napjaim nagyrészét vele tölteném mert belefér az időmbe( minimum 3-4 óra) és 1 éves koráiga nap 24 órájában velem lenne
2011. jún. 15. 21:15
1 2
 11/18 xnorkax ***** válasza:
100%
Simán elférnétek a lakásban, egy kutya annyi helyet foglal, ahol épp fekszik. Mozogni úgysem a lakásban fog, így semmi értelme bezárni a nap x órájában egy kennelbe.
2011. jún. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
csak akkor ha nem száműzöd egyéves korában a lakásból!
2011. jún. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

sztem sem jó 5let kirakni egy éves kora után.gondolj bele. ott van veletek 1 évet minden percben.majd egy nap fogja az ő családja és egyedül hagyja egy kennelben. és ő nem tudja h viszsajössz e. borzasztó lenne neki ez. egy telken sok inger sem érné. ezt igy ne komolyan. a kutyatolvaj dologban pedig igazuk van, főleg egy ilyen drága kutya esetében.itt pesten egy csomüszor mesélték h kilopják a kutyát akár a kerités mögül is aztán v viadal v szaporító lesz belőle.

és nálunk itt haver amstaffjára engedtk már rá kutyákat csak azért mert "harci" kutya. pedig az amstaff pórázon volt, de provokálni akarták. hát még ehgy telken egyedül lévő kutyát..

meg itt egy temnplomn telkében vagy egy kaukázusi. teljesen elvadult, mert azzal szórakoztak az erre járók h dobálták meg heccelték a nagykutyát ami nem tudott kijönni..,szegény teljesen megkattant. elég agressziv lett.

elhiszem h hozzáértő vagy de ez igy nem ideális a kutyának. ha rajongasz érte és a legjobbat szeretnéd akkor vagy megérteted Anyuddal, h ez igy tul nagy veszélyforrás v vársz vele amig magad mellett tudhatod.

az 2 kutyám is velünk lakik a panelban.elvannak alszanak.megvan a napirendünk. ha jön a séta akk aktivak, amugy egész nap szunnyadnak. pedig a kopónak durva mozgásigénye van, de itthon nyugi van.nem sok vizet zavarnak. pedig mondom nekem 2ő van!!

és hidd el rengeteg az előítélet ezekkel a kutyákkal kapcsolatban. főleg ha nem vagy 2 méter magas és kigyurt akk tuti érne atrocitás.én is szeretem ezt a fajtát.

én azt mondom h vagy veletek éljen, hisz az amstaff remek családi kutya, vagy sehogy.

2011. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
(semmiképp sem a hozzáértésedet és rátermettségedet firtatom, hanem a körülményeket!!tul rizikos igy a kutyának.)
2011. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

és igen, a kérdésre válaszolva elviekben jó gazda lennél.

de gondolkodj a gyakorlatban is! 1 évig 24 órában veled. majd egyszer csak 20 óra egyedül? szted h érezné magát? totálisan pánikba esne a kutya.

2011. jún. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Az előítéletekkel csak annyit...Amíg Te nem vagy ott, valaki lazán bedob neki egy-két mérget, és annyi...elintézte szegényt. Ez így elég nagy felelőtlenség lenne egy kutyának, főleg hogy be van zárva egy jó esetben 2x2 méteres kennelbe, és ott kell töltenie a nap 12-13 óráját, egyedül...Gondolj csak bele mit érezne szegény. A lakásban egyébként tényleg nem mozognak a kutyák, csak pihennek, fekszenek a helyükön. Elmondom egyébként a kennelben sem mozogna többet, csak ki van téve állatkínzóknak..Így nem vállald be. Főleg hogy egy éves koráig veled van, utána meg csak hipp-hopp kirakod a kennelbe, azt sem tudja visszajössz-e még valaha....
2011. jún. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
És még mindig lopnak viadaloztatni ilyen tipusú kutyákat. Ha magára hagyjátok felnőtt korában a telken, egyszer csak azt veszitek észre, hogy volt kutya nincs kutya.....
2011. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen tudom, tisztába vagyok ezzela sok rosszal amit írtatok:/ ezért is tettem fel a kérdést. Mindenképp megpróbálom megoldani hogy velünklegyen a lakásban.
2011. jún. 18. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!