Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fegyelmeztem. Jól tettem?

Fegyelmeztem. Jól tettem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kölyökkutyám. Az előbb el akartam hívni egy döglött békától. Nem jött,megfogtam a nyakörvét, erre elkezdett visítani,és igen csúnyán megharapta a csuklóm. Lefektettem az oldalára, és lent tartottam,amíg meg nem nyugodott. A nagyobbiknál is ezt a módszert alkalmazom,nála nagyon jól működik. (persze nem minden cart ezzel büntetek,csak a nagyon kemény kilengéseit ).Namost a picinél eddig nem alkalmaztam ezt. Olyan hangokat adott ki,mint akit ölnek. Elengedtem,újra odakapott. Ezt eljátszottuk 3szor,utána a helyére küldtem. Jól tettem?

Nem hiszem,hogy fél tőlem,most is itt kepeszt a lábamnál,jön,játszik ugyanúgy.

Csak azok a hangok,amiket kiadott :S


2011. jún. 17. 20:44
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Ki mondta,hogy félős? Egyáltalán nem félő,hanem egy gen domináns jellemvonásokat hordozó kölyök. Te honnan veszed,hogy nem ismert embert előttem? Sosem mutatott félelmet,és most sem félelemből kapott oda,mert a testbeszéde nem azt mutatta. Ha megijesztettem volna,akkor megváltozott volna,de ugyanúgy jön,játszik,majomkodik,semmi nem változott.

Soha,semmi problémám nem volt vele,nagyon is belevaló,vagány kis kutyakölyök,csak van,mikor elfelejti,hogy mit szabad,és mit nem.

Én nagyon fontosnak tartom egy kutyánál,kistestűnél is,pláne egy ekkoránál, hogy minél korábban lefektessük az alapszabályt. Namost az alapszabályok közé tartozik,hogy tilos odakapni.

A kutyák közt ez a természetes fegyelmezés, és épp ezért ha ezt alkalmazzuk,ez a leghatásosabb.

Na,szép regényt írtamm. Bocsi,csak ledöbbentem, mert én semmi olyat nem írtam,amiből ezt szűrhette le a válaszoló,hogy egy félős,szocializálatlan kutyáról van szó :)

Egyébként 9. hetesen hoztam el :)

2011. jún. 17. 22:42
 12/25 A kérdező kommentje:

Hát, ahonnan vettem,ott nem igen volt száz berni, de még 50 sem. Csak az anyakutya,meg a picik,bent,a lakásban.

Van itt egy másik válaszolgató, szintén berni-pincsi párosítás. Nem vele keversz?

2011. jún. 17. 22:45
 13/25 anonim ***** válasza:
Tegyél úgy, ahogy jónak látod! Ijesztgesd, rángasd! Egy agresszív kutya nem visít, csak támad és harap. A visítás a félelem jele.
2011. jún. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nem Te lennél? Akkor bocsánat. Ha mégis akkor gondolkozz el. Az előző hozzászólásom azonban fenntartom. Egy agresszív kutya nem visít. Pláne egy 3 hónapos kiskutya.
2011. jún. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

De mégis mitől félne egy olyan szituban,ami már ezerszer megtörtént???

Azt nem is tagadom,fél minden kutya,ha oldalra fekteted. De a gyerek is fél,ha rákiabálsz, néha mégis muszáj. De mmondtam,az én kutyám egyáltalán nem félős,sőőt.

2011. jún. 17. 22:54
 16/25 anonim ***** válasza:
Attól ijedt meg, hogy elkaptad a nyakörvét, gondolom azt is tudta, hogy mérges vagy. Ő visított, mert megijedt és védekezett.
2011. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Hát,én nem. Én innen vettem, a faluban az egyik ismerősömtől, tudom,szaporítótól,de törzskönyvesre nem telik.
2011. jún. 17. 22:59
 18/25 anonim ***** válasza:
Egy agresszív támadó szándékú kutya vagy egyből támad, vagy előtte mélyen morog és utána támad.
2011. jún. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nehogy úgy képzeld,hogy ráugrottam,és megtéptem a nyakörvét. Ugyanúgy mint máskor megfogtam,és ennyi. Soha nem volt ezzel még gond,csak ma.

De egyébként a félelmi agresszió is kezelendő dolog,és annak a kezelésében is szerepel,hogy TILOS megharapnia,hiszen te vagy a falkavezér. Akármennyire fél egy kutya,nem támadhat a falkavezérre.

2011. jún. 17. 23:01
 20/25 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint ő egy kölyök,aki most tanulja a határokat. Ő még nem agresszióból harap,próbálgatja a határait. Épp ezért kell nagyon korán tisztázni,hogy mi az ami TILOS.

Tisztában vagyok az agresszió jeleivel,és egy pillanatig nem állítom,hogy agresszív a kutya,pláne nem 3 hónaposan.

Ez pusztán egy reakció volt arra,hogy nem tetszett,amit csináltam,és én pedig lereagáltam azzal,hogy amit ő csinál,az viszont tilos.

2011. jún. 17. 23:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!