Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fegyelmeztem. Jól tettem?

Fegyelmeztem. Jól tettem?

Figyelt kérdés

3 hónapos a kölyökkutyám. Az előbb el akartam hívni egy döglött békától. Nem jött,megfogtam a nyakörvét, erre elkezdett visítani,és igen csúnyán megharapta a csuklóm. Lefektettem az oldalára, és lent tartottam,amíg meg nem nyugodott. A nagyobbiknál is ezt a módszert alkalmazom,nála nagyon jól működik. (persze nem minden cart ezzel büntetek,csak a nagyon kemény kilengéseit ).Namost a picinél eddig nem alkalmaztam ezt. Olyan hangokat adott ki,mint akit ölnek. Elengedtem,újra odakapott. Ezt eljátszottuk 3szor,utána a helyére küldtem. Jól tettem?

Nem hiszem,hogy fél tőlem,most is itt kepeszt a lábamnál,jön,játszik ugyanúgy.

Csak azok a hangok,amiket kiadott :S


2011. jún. 17. 20:44
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha így nézzük helyes amit tettél, bár én nem így álltam a dologhoz hasonló helyzetben. Engem nem harapott meg a kutyám, csak majdnem és ő is visított. Most 1 éves, bármit kivehetek a szájából, a kajáját elvehetem, eszébe sem jutna támadni, még csak csúnyán nézni sem.

Ám a kutya a Tiéd, Te felelősséged, tégy úgy ahogy szerinted helyes. Te látod a helyzetet, Te tudod megítélni.

2011. jún. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Az enyém is kb. annyi idős volt, mint most a Tiéd amikor a hasonló eset történt.
2011. jún. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Egy kutyánál az a legsúlyosabb cselekedet mikor a saját gazdáját megharapja , ezt semmiképp nem lehet figyelmen kívül hagyni.A kérdező nem csinált semmi olyat ami rossz hatással lenne a kutya további életére , persze h nem tetszett a kutyának a hátrafordítás de nehogymár a kutya diktáljon...(amúgy én egy ilyenért keményebben is büntetném a kutyámat az biztos)
2011. jún. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Biztos ez is egy módszer.

Nem most kezdtem a kutyázást. Sem a rotimat, sem a német juhászom, sem a mostani kuvaszunkat nem nyomtam le sosem, nem bántottam egyiket sem. Mégsem fordult velem szembe egyik sem soha. Pedig ezek a fajták nem bernik. A berni pedig olyan jellemű, akinek elég a hangos szó, a fegyelmezésre, ha következetesen van nevelve. Ennyi infóból nem tudni, hogy a kérdező hogyan neveli a kutyát. Sok apró dologból tevődik össze az, hogy a kutya vezetőjének tekintse az embert. Attól, hogy lenyomja, még nem fog változni semmi, ha egyébként nem viselkedik vezetőként. Mit csinál majd vele, ha 50 kg-os lesz?

Ha annyira biztos lenne benne, hogy jól cselekedett, akkor minek kérdezne? Ő maga sem biztos benne, hogy jól tette amit tett.

2011. jún. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Ja, és ne felejtsük el, hogy kölyökkutyáról beszélünk, aki 3 hónapos.
2011. jún. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!