Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spánielt szeretnék. Tapasztala...

Spánielt szeretnék. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eddig nagyobb testű kutyáim voltak (van). Szeretnék még egyet, de most kisebbre gondoltam. Talán cavalier king charles spánielt szeretnék, vagy másmilyen spánielt. Véleményeket, vagy tapasztalatokat szeretnék róluk. :)
2011. jún. 17. 21:03
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Persze, venném én a legjobb helyről, vagy fajtamentőktől. De nem tudom, hogy kik a legjobb tenyésztők. Előbb azért kérdeztem, hogy tudnátok-e ajánlani, a spániel.lap.hu nem segít ebben ki. :)

Nekem a cavalier már több éve nagyon tetszik. Méghozzá egy blenheim az álmom. De eddig úgy voltam/unk vele, hogy a környéken kidobott kutyát fogadjuk be. Most azonban úgy érzem, hogy muszáj, nagyon szeretnék egyet. A kérdésemet azért tettem fel, mert tudom, hogy agyontenyésztett, és kíváncsi voltam a véleményetekre.

Én csak családtagnak szeretném,nem akarom tenyészteni. Első dolgom az ivartalanítás lenne. Örülnék neki ha sikerülne egy nem túl lusta példányt kifogni, mert járnék vele futni. (egyedül unalmas :)) De annak is örülnék, ha bírná az órákig tartó autózást. Nem tudom, szerintetek ez megoldható? Persze csak nagyon ritkán lenne ilyen. Mindenhova szeretném, ha eljönne velem, ezért is szeretnék kistestű kutyát. Egy gondom van, hogy nem tudnám kutyasuliba hordani.

2011. jún. 18. 23:34
 12/14 anonim ***** válasza:

Panettone, sejtettem (sajnos). Bár szerintem ha egy tenyésztő biztos abban, hogy mindent jól csinál (szűrések stb.), akkor nyugodtan felvállalhatja a kennelét. És ezt most nem csak a spanisokra mondom, hanem úgy általában minden fajta tenyésztőjére.

Kedves kérdező, sajnos a cavi kenneleket nem ismerem, de gondolom náluk is hasonló dolgokra kell figyelni, mint az angoloknál. A szülők kell hogy rendelkezzenek az egészségügyi szűrésekkel, a kölyköknél a törzskönyv és chip nem lehet opcionális. Ha egy "tenyésztőnek" túl sok kutyája van és folyamatosan vannak nála almok és nincsenek hozzád kérdései mielőtt elad neked egy kiskutyát, akkor az felejtős. A spaniel.lap.hu szerintem azért segítséget nyújt, hisz ott nagyjából az összes kennel megtalálható. Ha van időd és átböngészed a honlapokat, akkor ki tudod választani a neked szimpatikus kenneleket. Vedd fel velük a kapcsolatot, látogasd meg őket, nézd meg a kutyáikat, az majd segít dönteni.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, az angol cocker spánielek közül én őket keresném meg: La Scale, Ság-hegyi Zafír,Fűzberki, Kephallénia Oceanus, Royal-friend, Pearl Lagoon, Lovely Little Cockers, Macambo.

2011. jún. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, amiket felsoroltál, ebből 3 kennel az, ami ér is valamit. A többinek csak a reklámja meg a honlapja a jó, a kutyák egy nagy sz*rok.


Fűzberki (Mo. top kennele, a Black Mirage után, de ha nem lenne a nagy mutyizás, ő lenne a befutó)

Macambó (a tarkák közt a legjobb)

Royal-Friend (én tarkák közt a másodiknak sorolom)

A La Scale még talán, de a többi... MKSz-es címek, semmi nevű kutyák, hagyjuk már.

2011. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor ajánlj Te kennelt :-) Én csak a kérdezőnek válaszoltam. Gondolom neked nem általad sz.nak mondott szülőktől származó kutyád van, a tenyésztője mégsem szeretné ha elárulnád honnan van a spanid... (a %-ból gondolom, hogy te vagy a fekete spanis válaszoló, ha tévedek elnézésedet kérem!).
2011. jún. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!