Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon a kutyák sok emberi...

Vajon a kutyák sok emberi hülyeséget viselnek el?

Figyelt kérdés

Azon gondolkoztam, hogy egy csomó ember mondja, hogy "Hűűű, nekem tök boldog a kutyám, és tökre szeret mindent csinálni, látszik rajta, hogy élvezi a dolgokat..."

Hát igen, elhiszem, hogy sok mindenkinek boldog a kutyája, de vajon mindent szeret-e minden percben boldog, hogy ezt teheti, azt teheti, amit a gazdi akar? Mert annyi kutyát látok, ilyen kis kutyákat, hogy folyton viszik a kezükbe, és nem tudom, hogy tényleg tetszik-e a kutyának, hogy nem mehet a saját lábán oda, ahova akar, hanem a gazdi ölében kell utaznia egész nap.

Vagy csak elviseli, mert ugye nem tudja megmondani, hogy "Most már elég, elegem van!!!"

Szerinted sok emberi hülyeséget kell elviseln némely kutyának?


2011. jún. 17. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a zseb kutyáknak nem jó..főleg, hogy a végén már ők irányítják a gazdit. Pl ha lefekszik a kutya séta közben rájönnek, hogy a gazdi felveszi őket, mert "jaj szegény elfáradt." és ahányszor lefekszik,annyiszor fogják ölben cipelni..az ilyen kutyáknak talán tetszik. Na de a körömfestéses,feleslegesen ruhába bújós kutyák...szegényeket nagyon sajnálom. Azt megértem, ha egy kínai kopasznak adnak egy kabátot vagy cipőt. De ha egy nagy bundájú kiskutyának, azt nem nagyon értem...

Nekem 3 kutyám van,mind a hárman boldogok ölben cipelés vagy körömlakk nélkül szerintem...vannak rossz napjaik nekik is, pl. nem szeretik, ha fésülöm őket, de nem kell, mert különben gubancos lesz a szőre és még ennyit sem fog szellőzni ebben a melegben,mint most.

Remélem,kielégítő választ adtam:)Lea.

2011. jún. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A helyesen nevelt kutya boldog mert mindene megvan, biztonságban érezheti magát és ráadásul még szórakoztatják is (igen a nevelés az ő szorakozása is, játék, séta, stb ). A probléma abban áll, hogy aki ok nélkül felkapkodja a kutyáját az valószínűleg nincs tisztában a dolgokkal tehát helyesen sem tudja nevelni a kutyáját. Szóval igen, a tudatlan, rossz gazdák kutyái nem mindig boldogok, de ez egyértelmű, nem? De a többi lehet az. Hisz eleve úgy nevelik hogy szeressen csinálni mindent, de emellett azt is figyelembe veszik, ha valamit nem bír. Pl az én kutyám nem szereti a vizet. Nem is erőszakolom rá, mert nem létfontosságú dolog.
2011. jún. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!