Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálnátok ha az alomból...

Mit csinálnátok ha az alomból nem vinnének el x db kölyköt, olcsóért se, ajándékba se?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 22:33
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

elég idegesitő ez a rendszer hogy nem tudom ki írt

A dogos tenyésztő é vagy a másik........

Nem dumálásra van ez itt kitalálva ugye?

Fölteszem a kérdést..... jön válasz aztán szevasz.:-))))


Milyen ír minta?

Min galibáz a fehér folt?

Jó lenne tanulnom valamit, milyen fajtáról beszélsz?

2011. jún. 18. 17:13
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

még mindíg 10:16 vagyok és nekem vannak dogjaim. Elég szigorú a standard. az elmúl 20 évben volt 30 alomom. Nem volt hibás, standardnak nem megfelelő kutya.

Kétszer volt rejtett here gyanu,. de 2 hónapos korára az is lejött. Volt olyan kutya ki kissebb lett,volt aki rövid.

Elég sok tenyésztő ismerősöm van, más fajtákból is. 5 almonként talán ha előfordulaz, hogy hibáskölyök születik.

Akinél te voltál szörnyű genetikájú kutyákkal tenyészthetett. Ha egy alomnál a legkisebb probléma van,azonnal ki kell venni a tenyésztésből a szülőket. Mennek nyugdíjba. Sajnos ezt sokan nem tartják be. "tenyészthető"minősítésű kutyákkal tenyésztenek. Normális tenyésztő, csak tenyésztésra ajánlott kannal fedez. Nem lehet abban reménykedni, hogy a következő alom talán jobb lesz.

És ha nullára akarok kijönni anyagilag, akkor nem engedhetem meg magamnak,hogy olyan almokat hozzak le, ahol a fele nem elsőosztályú kutya. először is a nevemet romtanák le, másodszor nekem évi sokmillió forint csak az utazás. SZázezres kutyákbólez nem jön vissza.

2011. jún. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:

Aha, világos igazad van a dolgokban, szép is lenne ha nem lenne minimum 20 év kutyázás után. :-))

Nem tudom a genetikájuk milyen a kutyáknak.

Az anya nagyon eredményes, hordja őt a hölgy talán minden héten kiállításra ami csak létezik sztem mindenhol ott van itt a környező 4 5 országban.:-)))

Hívta is a kan tenyésztőjét hogy vannak problémás kutyák.

Ha minden igaz elég visszautasító volt, mondjam h. arrogáns, Márpedig csakis a szuka lehet a hibás szöveggel. ájáj

2011. jún. 18. 17:25
 34/44 A kérdező kommentje:

Nézegettem tegnap a dogos tenyésztőket.

Vannak elég jó állású kutyák.

Már amennyire sztem azok. :-)))

Melyik vagy a sok közül? :-)

2011. jún. 18. 17:27
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiválasztok egy kant fedezésre,az az első,hogy megnézem az utódait.Minden tenyésztőnek megvannak a honlaphoz a 1-2 hónapos kutyáról a fényképei. Megvannak,hogy a kölyköknek milyen eredményei lettek.

Lehet egy kutya tökéletes, multichampion, de szarul örökít. És lehet sima néhány CACIB-os kutya és tökéletes kölykei lesznek. Nekem is volt egy ilyen szukám,nem volt champion,de minden kölyke a nagyszülőkre ütőtt vissza, és azok tökéletesek voltak. Ugyanazt a minőséget hozta különböző kanokkal is. Tehát a tenyésztésnek pont azaz alapja,hogy tudom,hogy melyik kutyával lehet tenyészteniés melyikkel nem.

2011. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

A rotisnak.

Milyen kutyáid vannak perpillanat hogy most kapásból érdeklődsz mondjuk látatlanba?:-)

2011. jún. 18. 17:47
 37/44 A kérdező kommentje:

Akkor támadok a köv. kérdéssel.

Beszélünk a dogról.....

Én mint nemdogos, úgy érzem mintha nemigen tudnám kihozni nagy bizniszre a dogtenyésztést.

Mennyire lehet ez valóságos, hogy kegyetlenül szeretem a fajtát csinálom csinálom, örömem hivatásom stb ez........ de több a belefektetett mint a kivett????

Nem a bizniszt nézem a kutyatartásban félre ne értsetek.....

2011. jún. 18. 17:54
 38/44 A kérdező kommentje:

Eltűnt a dogos kolléga biztos megijedt hogy rákérdeztem ki is Ő. :-))

Elmondhatjuk akkor azt hogy a topp tenyésztő az aki akár nagy anyagi ráfizetés árán is csinálja a dolgát becsülettel , és próbálja tényleg a fajta javát szolgálni éveken keresztül is akár?


Ajándékozást a címbe bár beleírtam, de nagy % arányban talán inkább nem vagyok a híve.

Vannak jó példák is rá nem mondom, amik jól sikerültek a környezetemben is.

De inkább azt gondolom többször nem becsülik meg az ilyen "ingyen" kutyát.

2011. jún. 18. 18:31
 39/44 anonim ***** válasza:

Megnyugodhatsz,nagyon sokszor a drága pénzért vettet sem.

Megveszik a sznobok a kutyát a legdrágább tenyészetből,lehet vele dicsekedni,mennyi volt az ára.Aztán jön egy még drágább vagy divatosabb fajta,az előző kutya megy a levesbe,jöhet az újabb és újabb az épp aktuális divat szerint.Ismertem pl.olyan orvost(!!!)drága budai villában,aki a megunt méregdrágán vett kutyát a vadászterületen egész egyszerűen lelőtte,és pár nap múlva ott volt a kertjében az új áldozat.

2011. jún. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Az ilyen senkiháziak úgyis nyomorultul fognak megdögleni.

Csakhogy stílusos legyen,orvos, akkor valami jófajta kínzós hosszú betegségben.

Figyeld csak meg. :-))

2011. jún. 19. 00:27
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!