Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyák miért szöknek el...

Egyes kutyák miért szöknek el a gazdájuktól ha megijednek?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy a kutya megijed és elszökik a gazda mellől. Nem egy történetet olvastam ahol utazás közben karambolóztak és a kutya úgy megijedt, hogy őrjöngve rohant el kóborolni a zűrzavarban... Ez miért van? Én el nem tudnám képzelni hogy a kutyám elszökjön mellőlem ha megijed. Persze van hogy összerezzen vagy ugrik párat, de se sosem esik esztelen pánikba vagy ha szólok visszajön. Meg azt is megértem, ha idegen helyen a gazda nélkül, vagy otthon egyedül megijed, de amikor a gazdával van? Ez lehet magyarázni a falkavezérség hiányával? De olyan emberekkel is történt már meg akik azt hiszem egész biztos urai voltak a kutyának...
2011. jún. 25. 22:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Amúgy még az emberek között is létezik olyan, hogy annyira bepánikol valamitől, hogy nem tud magáról, öntudatlanul cselekszik és ez nem azért van, mert rosszul nevelték, hanem egyszerűen annyira erős ez a fóbia nála.
2011. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!