Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pit bullal tapasztalatok?

Pit bullal tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kisebb állatokkal hogy jön ki? akarok lehet :)))
2011. jún. 28. 05:40
 1/9 anonim ***** válasza:

mark86


Nem vagyok kutya szakértő,de szerintem ez szocializáció kérdése...

2011. jún. 28. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Minden érdekel vele kapcsolatban.
2011. jún. 28. 05:55
 3/9 anonim ***** válasza:
2011. jún. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

ha jól beleválasztasz, akkor lehet, hogy nem lesz gond.

amúgy állat elleni harcra voltak keményen szelektálva, úgyhogy én nem szoktam kockáztatni... nem hagyom felügyelet nélkül a pitjeimet más állatokkal - de még egymással sem.


ez független a szocializációtól, egyszerűen úgy szelektálták őket, hogy eltompítsanak bizonyos ősi falkaösztönöket... pl. a megadást és annak elfogadását. a kis állatokkal való kapcsolatukat pedig eléggé meghatározza, hogy mégiscsak terrierek...

ha szükség esetén el tudod választani a kutyát a kisállataidtól (tartósan és biztonságban), akkor gondolkozz csak piten.

2011. jún. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nekem egész jol kijönnek a kisebbekkel. van 1 kan és 3 szuka Pit-em, megtűrik maguk mellett a macskát is meg a tacsit is, de mikor elmagyek otthonról akkor a macskát mindig átdobom a szomszéd kertjébe mert igaz h nem bántják ha velem vannak de nem tom h mit csinálnának egyedül.

bár minden szocializálás kérdése, és ki is lehet vele iktatni a harcos énjét, de ez az énje bármikor visszajöhet.

am engedelmes és nyugodt is tud lenni és szerető kiskedvenc is

2011. jún. 28. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Te sem gondolkozol előttem lévő. Ha a macskát átdobod, ugyis visszajön. nekem nincs rossz élményem velük, nekem állitólag pit ésstafford keverék a kutyám, de egy szikra agresszio nincs benne
2011. jún. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jellemző rájuk az ideggyengeség, ezért nem megbízható. Persze vannak kivételek!
2011. jún. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szimpatikus ez a fajta, de én azért nem vennék ilyen kutyát, mert Magyarországon évek hosszú során át illegalitásba volt vonulva a fajta, olyan emberek szaporították őket a törvényt kijátszva akiknek általában nem voltak velük tisztességes szándékaik (kutyaviadal). Nézz végig mondjuk egy netboard-os pitbull fórumot, szörnyű képek vannak feltéve. A kutyák soványak, rövid láncokra vannak verve, a szukának mind a négy lába lekötözve a fedeztetéshez, stb. Ha én ilyen fajtát akarnék, várnék egy kicsit, míg kikerül a fajta az alvilág kezéből itthon is, vagy külföldről szerezném be normális tenyésztőtől. Ezek az itthoni kutyák nagy eséllyel ideggyengék és agresszívak lennének.
2011. jún. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nyugodj meg van itthon is rendes tenyésztő. vhol győr környékén van
2011. jún. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!