Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most őszintén, minek kell a...

Most őszintén, minek kell a kutyát öltöztetni? Megkérdezte már valaki a kutyákat? Ez is csak a gazdája, passziója?!

Figyelt kérdés

Nem hinném hogy azért mert fázik,mert egy vékony kis ruhától ugyan úgy fog. Főleg az ölebeket,és a kisebb kutyákat kezelik úgy mint egy játékbabát! Nekem ez már beteges,és szánalmas.

Vannak kutyáim,1kuvasz és 2keverék. Jó nagy telkünk van. Elég röhejesen néznének ki valamilyen ruhában,az meg más kérdés hogy adnám rájuk?!


2011. jún. 29. 12:55
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
A cipő az hülyeség,ahogy a ruha is(szerintem). De minek adok rá ruhát,ha a lábán nincs semmi! Ez nem olyan mint ha én is kimennék a hóba a fejem búbjáig beöltözve,de mezítláb! Akkor így is úgy is megfázom.
2011. jún. 29. 13:53
 12/34 anonim ***** válasza:

A kutyákat régen többféle célra tenyésztették. Vannak olyanok, akiket vadászatra, őrzésre, terelőnek, a kisebb testű kutyákat (pl bolognese, yorki) társasági kutyáknak.(az is egy feladat, hogy a gazdinak igazi társaságot nyújtsanak, hiszen ők egész nap velünk vannak, nem a kert hátsó részébe ücsörögnek). Ezek a kis kutyák többnyire lakásban vannak tartva, és meg van nekik szokva az állandó szobahőmérséklet, és amikor kiviszik őket sétálni a szabadba ezerszer könnyebben kapnak tüdőgyulladást a hidegbe, mint azok a kutyák, akik egész életüket a szabadban élték. Ezért van szükség a ruhára ( persze normális határokon belül, nem pedig jelmezt kell az állatra ráadni).

A keverék kutyusokra visszatérve: sokak szerint a keverékeknek sokkal erősebb az immunrendszerük, mint a fajtisztáknak ( a nagyfokú tenyésztés miatt), ezért kapnak el nehezebben betegségeket.

2011. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
31%

Egy macska ugyanarra képes, mint egy szobakutya: bújik, dorombol. Sőt, még jobb is, mert nem kell kozmetikázni (max. kefélni) és teljesen szobatiszta, ergo nem kell télen-fagyban is sétáltatni. Ugyanúgy lehet vele játszani, együttaludni. Nem ad ki nagy hangokat, max. nyávog, de az meg nem fogja zavarni a szomszédokat. Több napra is egyedül lehet hagyni, ha a gazdi éppen mondjuk nyaral, nincs gond az elhelyezéssel. Nem kell fürdetni, elvégzi maga, sokkal tisztább állat, mint a kutya.


Félreértés ne essék, nem szeretem jobban a macskákat, mint a kutyákat, csak szerintem lakásban sokkal praktikusabb a macska, mint a kutya.

2011. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
lehet hogy praktikusabb a macska házban,de amúgy haszontalan,mivel semmit nem csinál.Az én yorkim ugat,ha idegen jön a bejárati ajtó felé,sőt a macskákat egyenesen ki akarja nyírni.Szobatiszta,napi 2 séta nemcsak neki,de az embernek is kell,ha már itt tartunk.Ja és a yokshire terrier kutyákat patkányfogókén használták s most is ha rés van vagy bármi bebújnak és keresnek..az enyém(nem nálunk)megtalálta a döglött egeret is egy résben.
2011. jún. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

aha. értem. a yorki a világ legjobb kutyája. ugat, mindent megtámad. hány kilós egy yorki? kettő, kettő és fél?

nekem a kutyám mellett van egy vadászgörényem. őt is patkányfogásra használták. időnként nyúlvadászatra is. csak a görény fél kiló sincs, mégis megfog egy nyulat, ami azért bőven nagyobb. de a yorkinak csak a természete hatalmas, ő maga nem rendelkezik olyan testtel ami ezt alá támaszthatja.

2011. jún. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
37%

A yorkinál is kifogás a fázás. Francokat fázik, csak el van kényeztetve a kis pitsája. Ismerek olyan yorkit, aki kint van télen-nyáron, imádja a havat, egész nap képes lenne abban fürdeni, ha nem állítaná le a gazdája.


És minden kutyának van téli bundája, ahogy a yorkinak is. Csak sz@rrá van féltve.

2011. jún. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:

válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:19

Teljesen egyet értek!!! És a többi hasonló válaszadóval is!

Nekem is yorkim van, kitűnő jelzőkutya, minden kisebb rágcsálót fogdosna meg fele :D ráadásul igazi akrobata is :D Attól, hogy sok agyilag gyenge egyén leírja őket, úgy hogy életükben komolyabb kapcsolat nem fűzte a fajtához, hát azt hiszem ez az illetőt minősíti! Én nem adtam rá idén ruhát, de következő ősz/tél-en beszerzek mert fázott nagyon...és nem a macskának hiába keféled a szőrét hullik ráadásul egy csomó undorító betegséget terjesztenek, a yorkinak viszont abszolút nem hullik a szőre, sőt van aki azért tartja, mert allergiás, de yorki speckó kutyi ;) és allergiások is tarthatják! Kiváló társasági kutya, intelligens, az enyémmel pl sportolni is lehet, mert hihetetlen gyorsan fut...szal, ha mi yorkisok megbírunk lenni úgy hogy nem b*szogatunk más fajtát akkor szintem más is meg lehet...arról meg nem tehetünk, hogy néhány agyatlan p*csa végett így ítélik meg a fajtát, de ez is csak az ember intelligencia szintjétől függ...

2011. jún. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
25%

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:47

hogy lenne téli bundája??? Amikor nem is rendes szőre van, hanem a hajhoz hasonló szerkezetű valamint nincs aljszörzete 1, 2 mivel szoba kutya és ez minden lakásban tartott kutyára igaz nem úgy váltja sőt nem is növeszt téli bundát, ha növeszt is nem számottevő a különbség!!! Gondolkozz már!

2011. jún. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
60%
Az általasm ismert yorkis gazdik(pedig volt jópár)mind hisztérikus,unatkozó pitsák voltak az elmebeteggé ajnározott kutyaféléjükkel.
2011. jún. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
Az enyém is szobakutya, és van téli meg nyári bundája. Csak fogyatékos vagy, ennyi a probléma.
2011. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!