Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most őszintén, minek kell a...

Most őszintén, minek kell a kutyát öltöztetni? Megkérdezte már valaki a kutyákat? Ez is csak a gazdája, passziója?!

Figyelt kérdés

Nem hinném hogy azért mert fázik,mert egy vékony kis ruhától ugyan úgy fog. Főleg az ölebeket,és a kisebb kutyákat kezelik úgy mint egy játékbabát! Nekem ez már beteges,és szánalmas.

Vannak kutyáim,1kuvasz és 2keverék. Jó nagy telkünk van. Elég röhejesen néznének ki valamilyen ruhában,az meg más kérdés hogy adnám rájuk?!


2011. jún. 29. 12:55
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
little red!Na most derült ki mennyire buta vagy!Értelmezd már azt a mondatot,vagy tudod mit?Inkább mutasd meg a kutyádnak.
2011. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
A szocializáció az egyén viselkedésének változása a csoport érdekei szerint. Na most a szőrnövesztés nem igazán viselkedés. Basszus, hány éves vagy? 10?
2011. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Nem tom,hogy mi bajod van a szocializálódik szóval. A kutya tulajdonságainak megváltozása az emberrel való együttélés miatt.

(csak hogy értsd). A télikabátos példával megcsak arra utaltam, h.az embernek is van szőre de nem mindegy hogy milyen. Egy pulinak tuti nem kell kabát, de egy yorkinak lehet hogy kell. A télikabátos verzió helyett írhattam volna sapkát is, mert nem csak kopasz emberek hordanak sapkát télen.

2011. júl. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nos, tudom hogy már több mint egy éve nem írt ez alá a kérdés alá senki, de én azért hozzá fűznék pár szót ehhez a témához... először is:


Nekem volt már lakásban kutya is, macska is... Volt két oroszkék cicám, lányok, jelenleg pedig van egy Cavalier King Charles Spániel kislányom... pontosan tudom melyik állatot milyen lakásban tartani...

Macska: Tény hogy nem kell kihordani és nem ugat folyton, meg az is hogy napokra otthon hagyhatod.. viszont egyszerűen nem tud úgy az ember szívéhez nőni mint egy kutya, nem tudod tanítani mert eszméletlen önfejű és sunyi állat, ha olyan kedve van éjszaka mikor veled alszik, és neki áll nyávogni, neki hiába mondod hogy csend legyen, nem fogja befogni..


Kutya: Tény hogy le kell vinni sétálni, és az is hogy ugat, viszont annyira tudja szeretni a gazdáját hogy a halálba menne érte, és ugyan ez visszafelé.. velünk még csak 4 hónapja van itt a kutyus, de olyan mintha egy életet leélt volna velem meg a párommal és a saját gyerekünk lenne, velünk alszik, várja hogy hazajöjjünk, köszön, imád minket és ezt bárki megmondja aki 10 percre egy szobában van velünk, okos állat, megtaníthatsz neki szinte mindent amihez nem kell beszéd meg szembe fordítható hüvelyk újj, HA UGAT, ÉS RÁSZÓLSZ, BEFOGJA, és nem lopja le a húst a konyhapultról ha főzés közben két percre elfordulsz hogy megkavard a köretet... mindenhová velünk jöhet, nem akar folyton elszökni...


Véleményem: Mivel tartottam már mind két állatot, biztos vagyok benne hogy egy kutya százszor de jobb lakásban mint egy macska.. Macskáknak és nagytestű kutyáknak ott a kert.. Ha lakásba állatot akarsz, oda 30 kg alatti kutyát vigyél... és amúgy százszor hűségesebbek mint a macskák.. hozzánk mikor macskánk volt, ha jött valaki, cicamica ment is dorombolni... mióta kutyánk van azóta nem jöhet be csak úgy senki, és ha be is jön, időbe telik hogy a kutya lespanoljon az illetővel... én eszméletlenül megbántam hogy a lakásba macskát hoztam... nem oda való. a macskának udvar kell, fűvel, fákkal... ott érzik magukat jól..


a ruhákról pedig: a cipős sapkás marhaságot énis marha nagy hülyeségnek találom, viszont azt hogy egy lakásban tartott kutyának legyen egy meleg pulcsija és egy vaskos kabátkája, azt támogatom.. most hogy kezd lehűlni az idő, és este kiviszem a kutyust, már látom rajta hogy nem szivesen csinálja a dolgát hidegben, pedig még nem is csökken a hőmérséklet fagypont alá... mi lesz ha minusz 10 fokban kell majd kint pisilnije.. ráadásul nálunk melegebb van bent az átlagnál, 28-29 fok szinte mindig van a lakásban, és ha belegondoltok, januárban 9 körül reggel van olyan -9fok.. 30 fok különbség néhány másodperc alatt eszméletlen, szerintem még téli bundás kutya sem viselné el, ezért vettem már neki pulcsit meg kabátot..


Úgyhogy ennyit erről... Yorkikról meg annyit: a szüleimnek van, és nem egy csöndes kutya... sőt!!! néha idegesítően hangos tud lenni... és nem elkényeztetett p*csa kutyák, nagyon is kemény kis görcsök. :) rendszeresen neki meg anyumék bordeaux-i dogjának az udvaron, pedig az a kutya hatalmas... egészben le tudná nyelni... a szőre meg olyan mint a ti hajatok, abból nem lesz téli szőr, ti se duplázzátok meg a hajatokat télen....

2012. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!