Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát nem lehet bevinni...

Kutyát nem lehet bevinni szabadstrandra?

Figyelt kérdés
2011. júl. 10. 22:25
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Mi most voltunk kempingben a Balatonon. Simán bemehettünk a vízbe a kutyával, nem volt belőle gond, és nem mi voltunk az egyetlenek.
2011. júl. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

olaszország/jesolo az isten a kutyák esetén.

mindenhová beengedik őket, majdnem mindenkinek van kutyája és tiszteletet kapnak. ha tehetném oda költöznék

2011. júl. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Kutyám is van, 3,és gyerekem is,igaz,az csak 1.

Mindkettőből rühelem a neveletlent.

Hányni tudnék,mikor a szabadstrandon a totyogó babák leguggolva,az ember ebédje mellé szarnak,mert anyuka szerint had rohangásszon meztelenül. Mégse kérhetek meg senkit,hogy tüntesse el őket onnan. Étteremben piszkosul zavar,mikor pár éves gyerekek oltári hisztit csapnak,mert csak 2 gombóc fagyi van 4 helyett.Mégse tiltathatom ki őket onnan. Rühellem,mikor az alkoholista aljadékok a szabadstrandon hánynak,hőbörögnek,kötekszenek,mégis ott vannak. Rühellem,mikor a fiam égő csikkbe,törött sörösüvegbe lép, mikor kishíján agyonnyomnak a lépcsőn,mégse kezdek tömegmészárlásba.

Miért?

Mert ismerem azt a fogalmat,hogy tolerancia.

Egyébként pedig a kutya nem pisil,nem kakil a vízbe.

Az én 3 kutyám együtt pancsol pici babakora óta a fiammal,és mily érdekes,sosem volt baja. De kérdezem én,ha a név szabadstrand,akkor az azt jelenti,hogy mindenkié. Tehát igenis,had vigyem be a kutyámat. Ha a vízbe nem is,de a SAJÁT pokrócomon,amit majd én mosok otthon,had feküdjön már. Akinek nem tetszik,az mehetne mondjuk a fizetős strandra.

Ez magyarország... Franciaországban még a legdrágább szállodák,luxuséttermek is szívesen látják a kutyákat,ide meg lassan be nem teszi a lábát a külföldi,mert náluk a kutya családtag,és ha nem hozhatja,hát nem jön.

Hajrá magyarország, megyünk a zúnijóba...

2011. júl. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló mindent leírt.
2011. júl. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 realMesos válasza:

"Ha a vízbe nem is,de a SAJÁT pokrócomon,amit majd én mosok otthon,had feküdjön már."-ebben teljesen egyet értek.

nem is a norálisan tartott kutyákkal van a baj hanem azokkal akiknek a gazdájuk sem normális. És azt meg nem lehet kiírni "Kutya csak normális gazdával"

szóval ezért nem lehet. Ha tegyük fel a gazda beengedi a vízbe a kutyát, és mondjuk keres valamit a táskájába (elég fél perc) és a kutya védekeésből, egyéb okokból rámorog csak a kisgyerekre, esetleg felé is ugrik - az a gyerek élete végéig rettegni fog a kutyáktól. És kérdem én ki a hibás? /Legjobb barátommal ez történt a Balatonon amikor még 6 éves volt most 32 és még mindig átmegyyünk az út másik felére ha szembe jön egy kutya/

2011. júl. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Szerintem az alapvető hiba az emberek viselkedésével van.

Németországban vagy más kultúrákban azért engedik be a kutyát éttermekbe vagy más helyekre, mert a gazdáik kulturált emberek. Egy kulturált ember pedig kiviszi a kutyáját ha azzal másokat az étteremben zavar (pl. ha folyamatosan ugat vagy futkos össze-vissza). Ez persze nem csak a kutyákról mondható el, hanem csecsemőről, rokonról bármiről. Ha valakinek (étteremben, kulturáltabb helyeken) az ismerőse hótrészegre issza magát, a csecsemője folyamatosan sír, vagy a gyereke folyamatosan hangosan panaszkodik, akkor attól én is elvárnám hogy vigye ki/haza, tegye rendbe.


Magyarországon kihalt az etikett, elenyészve vannak kulturált emberek. Sokan olyan tősgyökeres tahók, hogy az illetőt nem engedném be se kutyával se anélkül. Sok esetben amilyen a kutya/gyerek/barát olyan a gazda/szülő/ismerős is. A probléma azonban nem ott van hogy valakinek problémás gyereke/kutyája van, hanem hogyha probléma van vele, akkor nem kezeli, hanem vagy hagyja, vagy kiszolgálja esetleg még rá is tesz egy lapáttal.


Ha pedig általánosságban elmondható hogy egy esetleges problémát a "tulaj" nem fog kezelni, akkor azt más híján meg kell előzni. Mivel minden látogatót nem lehet gyorstalpaló etikaórára beíratni, helyette inkább kitiltják a kutyájukat. Így nem kell aggódni hogy belepiszkít a homokba, vagy megtámad mondjuk más gyereket. Mert bevallom én is inkább kitiltanám a kutyákat minthogy azzal kerüljek a hírekbe hogy valakinek a gyerekét megtámadta egy kutya a strandomon. Ráadásul sok anyuka szinte bármilyen jelentéktelen apróságra kivágja a hisztit "csemetéje védelmében", amit néha meg tudok érteni néha nem.


Az igazság az hogy magukat az embereket kéne kitiltani, de hát az a gond hogy ők a látogatók. Viszont a kutya még mindig kitiltható. Egyébként csak hogy ne legyen olyan "kutyaellenes" ez a kitiltósdi. Vannak éttermek ahol pl. van alsó korhatár pont a fent leírtak miatt.


Nekem nincs kutyám, én nem gondolom hogy olyan tragédia otthon hagyni a jószágot, de nem tudok erről hitelesen nyilatkozni, hisz nem éltem át ilyet soha, ettől függetlenül szerintem azért elmondható hogy sokszor megengedőek az emberek/üzemeltetők és nem dobnak ki hogyha bemész kutyával és azzal senkit sem zavarsz. Rosszabb esetben figyelmeztetnek.


Tudod van amikor azért csinálnak szabályt hogy ha van egy hülye aki nem tudja magát/ebét kordában tartani akkor valami ürügyén kidobhassák. Ettől függetlenül nem ajánlom senkinek hogy mások jóindulatára alapozzon, én szabálypárti vagyok, szóval ha azt mondják hogy nem lehet bevinni akkor biztosabb nem bevinni. Tudom sok szabály örült, de olvashattátok miért van rájuk néha szükség...

2013. jún. 19. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Én úsztam együtt egyszer az ismerősöm boxerével. Úgy belémkarmolt véletlen, mint az állat, és még jó, hogy megúsztam ennyivel, és nem kellett varrni. Nem is értem, hogy lehetett annyi eszem.
ápr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!