Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatás. Mit, hogyan?

Kutyasétáltatás. Mit, hogyan?

Figyelt kérdés

Mit szoktatok vinni kutyasétáltatásra,jutalomfalat,víz?

Mennyi ideig szoktatok sétálni?

Minden tanácsot szívesen fogadok mert most fogok életemben először sétáltatni kutyát. :)


köszi


2011. júl. 12. 19:52
 1/10 anonim ***** válasza:
pórázzal, kutyát nem elengedve, ha vannak ott más emberek is.
2011. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Póráz, nyakörv, + zacskó az ürüléknek. Ezek a legfontosabbak és a zacsit használd is!

Jutalomfalatot vihetsz, víz attól függ, h mennyi ideig fog tartani a séta.

2011. júl. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
vizet,valamien eledelt, és kiválasztassz egy helyet és azt megjárod azután mehettek is haza
2011. júl. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Hát a kutyát vidd mindenképp.. ezenkívül rá egy nyakörv/hám, és a póráz. Én akkor viszek vizet neki, ha valahova megyünk, vagy tényleg hosszú sétát tervezek mondjuk a Margitszigetre, vagy a Városligetbe. De volt már olyan, hogy elfelejtettem vinni neki tálat hozzá, és a kezemből ivott. :D
2011. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Ja igen, meg zacsi benne papír...
2011. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha egy óránál nem hosszabb a séta, akkor felesleges vizet vinned, lényeg, hogy ha hazaérsz akkor tudjon inni. Jutalomfalat akkor kell, ha közben tanitani akarod a kutyust, nem árt megdicsérni ha valamit megcsinál amit mondasz neki.

Ideális esetben legalább háromszor el kell vinni a kutyát, ebből egynek kell hosszabb sétának lennie.

2011. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek :)
2011. júl. 12. 21:03
 8/10 kattata ***** válasza:

Amit mindenki elfelejt, de így lenne a szabályos: oltási könyv legyen nálad.

Ezen kívül nézd meg, hogy ahol sétáltatsz, ott köteleznek-e szájkosár használatra. Legyen nálad egy pót nyakörv és póráz, valami könnyen zsebredughatós, ezt szokd meg, mert félévente egyszer nálunk elpattan valami kis alkatrész, nyilván mindig a legrosszabbkor.

Ha meleg van, egy kis palack víz. Százforintos boltban vettem timsót, vérzéscsillapító, azt is zsebre szoktam dugni, amióta sikeresen felszakítottunk egy körmöt futás közben. Zacsi legyen nálad a kakinak, + ha van kis csomag babapopsitörlőkendő, érdemes azt is magaddal vinni, popsit törölni, ha izgalmában fröccsentőset kakilna.

Kullancs elleni spray vagy csepp legyen a kutyán, ma már a játszótér is tele van ezekkel a kis veszélyes dögökkel.

2011. júl. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

be szoktuk oltani meg rovarizés nyakörve is van :)

köszi

2011. júl. 14. 18:42
 10/10 anonim válasza:

mindenhol azt olvasom ha rövid időre mentek nem kell víz, a víz nem fontos

A VÍZ A LEGFONTOSABB...-.-

mindenképp vigyél neki vizet, a jutalom falat ne fontos én soha nem szoktam vinni neki, megdicsérem, hogy okos érti ő azt, nem hülye ...!

azon kivül fontos, hogy a kutyád hallgasson rád annyira, ha macskát vagy kutyát lát és hívod akkor oda megy hozzád,

ki akadok mikor olyanok elengedik a kutyájukat akik nem tudnak parancsolni nekik ...szánalmasak

és az enyémet támadják meg

és ha hallgat rád mindenképp keress olyan helyet ahol elengedheted és futhat picit szabadon, de az ényleg olyan legyen ahol szinte semmi ember, mert ezért megbüntethetnek

és valami zacsit vagy valamit amivel összeszeded a kakit. :)

2011. júl. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!