Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hám vagy póráz? Melyikkel...

Hám vagy póráz? Melyikkel lehet jobban megfogni ha húz?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 20:45
 1/9 fancy917 ***** válasza:
20%
Szia! Szerintem mindenképpen hám ha nagyon megfeledkezik magáról mert a nyakörv meg is fojthatja. Barátomnak van foxija neki most vettünk hámot és kitűnően viseli és könnyebb fékezni is( a nyakörvet nem is tűri meg magán) szerintem az állatnak is kényelmesebb.
2011. júl. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. júl. 13. 20:56
 3/9 Falun ***** válasza:
0%
szerintem a hámmal könnyű megfogni.
2011. júl. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nyakörv. A hámtól csak jobban húz és megfelelő használat mellett NEM fojtja meg! Nem tudom honnan vette az egyik válaszoló ezt a marhaságot...
2011. júl. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szia!


Logikusan végiggondolva akkor tudod jobban megtartani a kutyát, ha ő minél kisebb erőt tud kifejteni húzáskor. Mivel a hám az egész mellkasát átfogja, teljes testsúlyával bele tud feszülni, ergó egy 20 kg-os kutya is igen erősen tud húzni egy átlag testalkatú embert.

Eleve a hámot a szánhúzó- és egyéb kocsihúzó kutyáknak fejlesztették ki a minél eredményesebb munka érdekében.

Mivel a nyakörv csak a kutya nyakát fogja át, sokkal könnyebb megtartani...különösen, ha a nyakörvet a füle mögé, az álla alá rakod, hiszen akkor kis felfelé rántással megállíthatod.


A húzásról egyszerű lenevelni a kutyát, de az elhatározástól kezdve MINDIG, MINDEN EGYES ALKALOMMAL, KÖVETKEZETESEN meg kell követelni a laza pórázt...és nem lehet olyan alkalom, hogy most sietek, nincs idő ezzel vacakolni :)))

A következő technika nagyon elterjedt és könnyen alkalmazható, bár NAGYFOKÚ TÜRELEM ÉS KITARTÁS KELL HOZZÁ:

Amint megfeszül a póráz, AZONNAL hátraarcot csinálsz, és mész pár lépést az ellenkező irányba, aztán visszafordulsz az eredeti irányba. Amíg laza a póráz, addig sétáljatok ebbe az irányba, esetleg egy szolid dicséret is belefér. Azért nem érdemes túlzásba vinni a dicséretet ebben az esetben, mert a kutyák felbátorodva ekkor ismét erősen húzhatnak.

2011. júl. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 fancy917 ***** válasza:
vannak kifejezetten olyan kutyafajták amelyeknél a hám használatát ajánlják, mert olyan izgágák, hogy nyakörvvel AKÁR meg is fojthatják magukat.Sétáltattam kutyát nyakörvvel és hámmal is és húzásnál is sokkal jobban bevált a hám. ennyi
2011. júl. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nyakörv párti vagyok, valahogy a hámról mindig a kis yorkshire terrierek jutnak eszembe, akik 15 méterrel a gazdájuk előtt mennek, teljesen neveletlenül, hámmal a mellükön. Ezt úgy mondom, hogy nem egyszer fordult már elő a történelemben, hogy egy kutya annyira húzott, hogy eltörte a nyelőcsövét (persze ritka az ilyen eset, mint a fehér holló, de volt már rá példa ahogy írtam).

Egyszerű a képlet. Meg kell tanítani rendesen sétálni a kutyát (és arra, hogy ha húz, nem fog előre jutni vele) , és akkor teljesen mindegy, hogy mi van rajta.

De ha meg nem húz, akkor miért vennénk rá hámot? Az a munkakutyáknak való.

Szóval én nem is mondanám senkinek, hogy most hám, vagy nyakörv, az a legfontosabb h tanuljon meg húzás nélkül sétálni.

(gondolom a kérdésedben a póráz alatt nyakörvet értettél)

2011. júl. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
Utolsó: Én simán átsiklottam afelett, hogy nem nyakörvet írt a kérdező :D Tudat alatt arra válaszoltam
2011. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
bocsi, tudat alatt arra gondoltam :)
2011. júl. 14. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!