Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Miért ilyenek az emberek?

Miért nem fogják fel, hogy vagy menhelyről / fajtamentőktől / sintértelepről vagy tenyésztőtől (tk-s kutyát) vegyenek?

Miért szaporítanak sokan? Nem veszik észre magukat?

Akik szaporítanak azok tönkre teszik az adott fajtát és hozzájárulnak a sok kutya eutanáziájához!

Bárki bármit is mond ez így van, hiába egyszeri ellés (mert egyszer ellenie kell blabla, vagy mert a gyerek lássa a világ csodáját stb...) vagy hiába a pénzért csinálja az egy és ugyanaz. A szememben mind gonoszok!

Ha valaki tenyésztő akar lenni az akkor csinálja rendesen!

Lassan falnak megyek ezektől a kérdésektől amik itt vannak!

Minap láttam egy filmet és sírógörcsöm lett. Mire képesek az emberek!

Én írtam ezt a választ: és még mindig így gondolom

A fajtatiszta kutya nem jobb a keveréknél, de a keverék se jobb a fajtatiszta kutyánál.

Egy fajtatiszta kutya is lehet idegroncs meg egy keverék is!

Ez nagy baromság, hogy a keverékek okosabbak! (vessünk össze egy bulldog keveréket, egy fajtatiszta border collieval, ugye?)

Azt se felejtsük el, hogy fajtatiszta kutyusok is vannak a menhelyen/ fajtamentőknél!

Segíteni kell az árva kutyákat, de akinek van egy álom fajtája és olyat akar arra nem szabad ráerőltetni egy keveréket, ugyanis Ő fog vele 15 évet élni! Nem csak úgy lehet segíteni a menhelyi kutyusokon, hogy örökbefogadjuk őket. Lehet így is: önkéntesség,adományok, hirdetések, kampányolások


Én a mondó vagyok:

-ha valaki fajtatiszta kutyát akar az vegyen jó helyről törzskönyvesen, szűrten stb...->magyarul igazi kennelből!

-ha valakinek nincs pénze tenyésztőtől venni kutyust akkor gyűjtsön pénzt vagy keresse fel a fajtamentést vagy "érjen be" egy keverékkel

-ne támogassuk a szaporítókat( se a kutyagyárokat, se "az egyszer elljen..."-t mondókat)

-ha valaki nem ismeri a fajtákat és nincs álom fajtája az akkor keressen fel egy menhelyt

-tk, szűrések, kiállítási helyezések ,tenyészszemle, kennel nélkül ne lehessen kutyákat fialtatni!


Nekem egy menhelyről származó keverék kutyusom van. Önkéntes vagyok egy menhelyen (minden áldott nap kijárok kivéve vasárnap!!)

Nem szabad átesni a ló túl oldalára sem. Segíteni kell az árva kutyusokat,de nem szabad megvetni az olyan embereket akik TK-s kutyát akarnak!


És egyik sem jobb a másiknál!

Mind kutya, a csivava is, a palota pincsi keverék is, a dán dog is, a német juhász kverék is és az egyszerű "mezei" keverék is!


Csak tk nélkül ne vegyetek kutyát. Ha ezt betartjátok már is segítettetek a menhelyeknek!


Miért ilyenek az emberek?


2011. júl. 18. 20:25
1 2
 1/15 anonim válasza:
Szerintem azért nem ez a legnagyobb emberi bűn, ami létezik, van ennél durvább is. :)
2011. júl. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Miért ilyenek az emberek? Erre egy rövid választ tudok adni.Mert az emberi faj a legmocskosabb állat ezen a földön.
2011. júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Azért, mert:

-jajj, hagyjad már, az csak egy állat,

-nem az én két almom miatt sok a gazdátlan kutya

-kiskutyakiskutyakiskutya...búú..

-majd abból megélünk, nehogy már dolgozzak

-ha nem látom, nem veszek róla tudomást, akkor nincs is

Sok az önzö, érzéketlen, pénzéhes, lusta, buta ember. Sajnos ez a tömör igazság :(

2011. júl. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Szerintem pedig fontosabb lenne az embereknek inkább egy kicsit egymással foglalkozni mostmár, és nem csak az állatokkal.

Semmi bajom az állatokkal, támogatom az állatok védelmét, DE az éhező gyerekek, beteg emberek megsegítését fontosabbnak tartom. Remélem azért nem vagyok egyedül! :)

2011. júl. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó, igazad van neked is, de a kettő szorosan összefügg. Ha az emberek a saját embertársuk iránt nem mutatnak szinte semmilyen érzékenységet, szolidaritást, együttérzést (tisztelet a kivételnek!), hogyan is törődnének egy állattal. Az ilyen emberek gondolkodásmódját alapjaiban kéne megváltoztatni, ezt sztem a családból, a nevelés által veszik át, így már óvodában el kellene kezdeni az emberségre való nevelést. Szerencsére egyre elterjedtebbé válik, hogy a kicsikkel menhelyeket látogatnak, és ez nagyon jó.:-) Na meg fontosnak tartanám az állatkínzással kapcsolatos bűncselekmények súlyosabb (letöltendő) büntetését.
2011. júl. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

Nem csak úgy lehet segíteni a menhelyik kutyákon,hogy örökbefogadjuk őket?Adjunk adományt meg kaját???

Ember mit beszélsz Te?

Attól,hogy van egy takarója egy labdája meg kajája még ugyanúgy hiányzik neki egy otthon.

És hogy mondhatsz ilyet Te aki menhelyen dolgozol?

Te azt ajánlod ha egy keveréket akarnak hazavavinni,hogy jobban jár nak fajtisztáal?

Én a szaporítással nem értek egyet,de szerintem épp Te esel át a ló túloldalára.

Ha már megszületett,ne töltse az életét egy menhelyen,csak mert néhányan így gondolkodnak.

És merem állítani,hogy az én keverékem lekörözne pár törzskönyves ebet,hisz az értelmet még mindíg nem ebben mérik.

Nagyon nem értek egyet veled.

2011. júl. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

20.43

Nem vagy egyedül, de én nem vok veled! Nekem pont abból van elegem, h folyton az éhező gyerekek, meg beteg gyerekek, meg stb. Szerintem túl kevés is az olyan ember aki az állatokkal foglalkozik, szóval nem vagy egyedül, de túl sokan vagytok ahhoz képest, h mennyi a probléma amit meg kell oldani és azokra a problémákra mennyire kevesen maradnak...

Szerintem is engedélyhez kellene kötni a tenyésztést, mert így egy tapasztalatlan vásárló akaratán kívül is belefuthat egy gonosz-gonosz szaporítóba. Szerintem a megoldás nagyon egyszerű lenne: kutyát csak ivartalanítva adjanak el. Pont olvastam egy cikket arról, h kutatások kimutatták h pár hetes kutyákat is lehet ivartalanítani, semmi bajuk nem lesz. HÁt így kéne őket eladni, kivéve ha vki hivatalos tenyésztő, ő kaphatna ivaros kutyát. Ez az egyetlen mód.

2011. júl. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

20.50!

Egyetértek, én is inkább keverékpárti vagyok, pontosabban inkább úgy fogalmaznék, hogy a rászoruló állatokon segítek. Csúnyácska fekete, kullanccsal teli, sovány szőrgombóc, nekem aztán mind1.:-) Nem a díjnyertes szülei vagy a törzskönyve miatt szeretem őket. Jelenleg mindkét kutyám lelenc volt, a spánielemet úgy megverték, hogy az egyik lábát használni sem tudja, a másik "puliszerűséget" meg az utcán szedtem össze. Én azt mondom, hogy egy állatbarátnak nem szabad különbséget tennie keverék és fajtatiszta között. Egy keverék is ugyanúgy szeret, mint egy törzskönyves!

2011. júl. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ja, még valami. Nekem a vágyam egy bullterrier, illetve egy csivava. Ha megtehetem majd anyagilag, mondjuk ha lesz saját keresetem, biztosan szerzek egy ilyen kutyát, de csak fajtamentőktől, vagy menhelyről. Én azt vallom, hogy kutyáért nem adok ki pénzt. Nem azért, mert sajnálom rá, mert a pénzedért rengeteg szeretetet kapsz, hanem azért, hogyha lehetőségem van kutyát tartani, inkább segítségre szorulót választok, azt az x ezer Ft-ot meg inkább egy menhelynek adom. Bocs az Offért.
2011. júl. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

20:43

Tudod én sem értek veled együtt, mert ha segítünk egy kutyán (vagy más állaton), akkor az élete végéig hűséges, hálás lesz hozzánk, de ha segítünk egy éhező vagy beteg emberen, akkor már nem lehetünk olyan biztosak abban, hogy hálás lesz azért amit tettün vele.

2011. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!