Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Miért ilyenek az emberek?

Miért nem fogják fel, hogy vagy menhelyről / fajtamentőktől / sintértelepről vagy tenyésztőtől (tk-s kutyát) vegyenek?

Miért szaporítanak sokan? Nem veszik észre magukat?

Akik szaporítanak azok tönkre teszik az adott fajtát és hozzájárulnak a sok kutya eutanáziájához!

Bárki bármit is mond ez így van, hiába egyszeri ellés (mert egyszer ellenie kell blabla, vagy mert a gyerek lássa a világ csodáját stb...) vagy hiába a pénzért csinálja az egy és ugyanaz. A szememben mind gonoszok!

Ha valaki tenyésztő akar lenni az akkor csinálja rendesen!

Lassan falnak megyek ezektől a kérdésektől amik itt vannak!

Minap láttam egy filmet és sírógörcsöm lett. Mire képesek az emberek!

Én írtam ezt a választ: és még mindig így gondolom

A fajtatiszta kutya nem jobb a keveréknél, de a keverék se jobb a fajtatiszta kutyánál.

Egy fajtatiszta kutya is lehet idegroncs meg egy keverék is!

Ez nagy baromság, hogy a keverékek okosabbak! (vessünk össze egy bulldog keveréket, egy fajtatiszta border collieval, ugye?)

Azt se felejtsük el, hogy fajtatiszta kutyusok is vannak a menhelyen/ fajtamentőknél!

Segíteni kell az árva kutyákat, de akinek van egy álom fajtája és olyat akar arra nem szabad ráerőltetni egy keveréket, ugyanis Ő fog vele 15 évet élni! Nem csak úgy lehet segíteni a menhelyi kutyusokon, hogy örökbefogadjuk őket. Lehet így is: önkéntesség,adományok, hirdetések, kampányolások


Én a mondó vagyok:

-ha valaki fajtatiszta kutyát akar az vegyen jó helyről törzskönyvesen, szűrten stb...->magyarul igazi kennelből!

-ha valakinek nincs pénze tenyésztőtől venni kutyust akkor gyűjtsön pénzt vagy keresse fel a fajtamentést vagy "érjen be" egy keverékkel

-ne támogassuk a szaporítókat( se a kutyagyárokat, se "az egyszer elljen..."-t mondókat)

-ha valaki nem ismeri a fajtákat és nincs álom fajtája az akkor keressen fel egy menhelyt

-tk, szűrések, kiállítási helyezések ,tenyészszemle, kennel nélkül ne lehessen kutyákat fialtatni!


Nekem egy menhelyről származó keverék kutyusom van. Önkéntes vagyok egy menhelyen (minden áldott nap kijárok kivéve vasárnap!!)

Nem szabad átesni a ló túl oldalára sem. Segíteni kell az árva kutyusokat,de nem szabad megvetni az olyan embereket akik TK-s kutyát akarnak!


És egyik sem jobb a másiknál!

Mind kutya, a csivava is, a palota pincsi keverék is, a dán dog is, a német juhász kverék is és az egyszerű "mezei" keverék is!


Csak tk nélkül ne vegyetek kutyát. Ha ezt betartjátok már is segítettetek a menhelyeknek!


Miért ilyenek az emberek?


2011. júl. 18. 20:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is minden kutyám menhelyről vagy az utcáról került hozzám(bár nem volt sok,mert sokáig éltek hálistennek)

Imádom őket és hihetetlenül hálásak,okosak,szeretnivalóak.

Most is itt fekszenek az ágy mellett.

A kolléganőmnek van egy törzskönyvezett bulldogja,hát...mit ne mondjak.Nem sokkal több esze van mint egy kispárnának és rengeteg egészségügyi gondja.Pedig fiatal és 100-on felül vették ha jóltudom.

Ezzel nem a törzskönyvesek ellen vagyok,biztosan rengeteg kiválló kutya van köztük,de azért ne vessük meg a keverékeket.

Ez olyan mint a rasszizmus.Csak annak talán még több oka is van.

2011. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

20:43-as vagyok:


20:51: A probléma sok, szóval mindenki válogathat, hogy melyiket tartja a legfontosabbnak. Hogy melyik oldalon állnak sokan, melyiken kevesen, azt nem tudom...de az sajnos biztos, hogy kevés (nem elegendő) ember van, aki tesz is valamit. :(


21:12: Igazad van, az ember nem sokáig hálás (persze mindig tisztelet a kivételnek), ennek ellenére azért másoknak segíteni mindig jó, szerintem minél több szeretetet adsz, azzal te leszel gazdagabb. :)


Korábbi hozzászólók is már leírták negatív véleményüket az emberi fajról...szóval a lényeg, amire utalni akarok, hogy talán nem mindenki érdemli meg a segítségünket, mert az emberek általában tényleg olyan rosszak, mint amilyennek leírtátok, de pont ezért legalább mi próbáljunk meg mások lenni! :)

2011. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Az emberek döntéseit nem tudod megváltoztatni!

A világot sem tudod megváltani!

És ennyi erővel minden szarságon ki lehetne akadni!

És a te kiírásod miatt senki nem fog megváltozni!

Kb. ennyi!

És nyugodtan le lehet pontozni, de ez az igazság!

2011. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Igen ez mind így van de gondoljatok bele honnan van a fajtamentőknél, menhelyeken annyi fajta tiszta hát persze hogy a szaporítóktól mert akinek van pénze tk-s kutyára az nem teszi be menhelyre és nem bántalmazza ha meg nekem xy fajta a kedvencem és olyat szeretnék akkor honnan szerezzek? Még gyűjtögetni sem nagyon lehet ebben tetves országban mert annyira sz*r a forint hogy anyám nem kap remdesen fizetést. Havi 150000 Ft-ből élünk hárman abból 100000 albérlet a többi kajára megy meg az autóra meg a kutyámra ebből nagyon kétlem hogy bármit is tudnék spórolni egy 100000- 180000 Ft-s kutyára még ha az 80000 Ft is lenne de úgy meg nem biztos hogy azt is kapom amit szeretnék pl.: színhibás vagy egyéb hiba. Ne értsetek félre nem azt mondom hogy a szaporítók jó emberek sőt mindegyiknek szörnyű kínok közt kellene meghalnia de ez a kérdés így egy hülyeség mert honnan lenne a fajtamentőknél olyan kutya amilyet én szeretnék
2011. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
És még az is idevág hogy emberek egymásra is sz*rnak nem hogy egy állatra
2011. júl. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!