Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kan kutya menni idő alatt...

Egy kan kutya menni idő alatt képes megtermékenyíteni egy nőstényt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy r.ohadt keverék d.ög a környékünkön aki egész nap ki be járkálhat a gazdái felügyelete nélkül.Ez még talán oké lenne,viszont nem ivartalanították a felelőtlen eszetlen id.ióták(elnézést,bar.omira felidegesített az eset). A lényeg,hogy az én fajtiszta gyönyörű kutyámmal ,,ki akart kezdeni".Úgy futottam mint még soha,10-15 mp-nél nem tarthatott tovább.Ennyi idő alatt meg tudta termékenyíteni a kutyámat?Talán bután hangozhat a kérdés,de nem tudom,hogy megy ez a kutyáknál. Tegnap előtt kezdődött,ez a kis rühes bejött az udvarunkba.Igen,a kis ro.hadék lehúzta a kilincset. -.- 3 kutyám van,úgy hogy nem vagyok biztos benne,hogy akkor is felcsinálta volna a Goldenemet.Meg azt hiszem 5 percnél nem lehetett tovább bent.Szerintetek ha visszajár és még mindig próbálja kinyitni a kaput,akkor nem termékenyítette meg és nagyon megszeretné? A másik amitől még rohadtul felmegy bennem a pumpa,hogy emiatt a korcs miatt már a kaput se lehet nyitva hagyni 5 percre se. Áhhh. :\\

13/L


2011. júl. 26. 19:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

A kutya akkor szaporodik a szuka éppen tüzel és megfelelő időpontban van megtermékenyítve...

a te kutyád ugyanúgy keveréknek számít ha nincs törzskönyve mint az amiről beszélsz....

Tenyészteni azt a kutyát lehet akiről szakértő is azt mondja, hogy alkalmas rá, megvannak a szűrései azokra a betegségekre amik a fajtában jellemzőek, a külleme mellett a személyisége is teljesen alkalmas a tenyésztésre (pl egy golden esetében az se ártana ha vadászni is tudna)...ezek közül a kutyád egyiknek sem felel meg...gratulálok...

2011. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
Ha a szuka nem tüzel, akkor nem áll meg a kannak, igy nem vemhesül. De hiába van kerten belül, a tüzelő szukát akkor is elzárjuk, mert a ugy ahogy a kanok, a szukák is nagyon leleményesek tudnak lenni, ha párzási idő van. Egyik kutya sem hibás, mert csak az ösztöneiket követik. Az emberek a felelősek. Ugy a kan gazdája is, mint ti.
2011. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

Mégiscsak jobban jársz, ha ivartalaníttatjátok. Minél hamarabb, annál jobb!

Akkor nem lesz ez a sok felesleges aggodalom...

2011. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:
Miért ne felelne meg?Oltások megvannak,semmilyen betegsége nincs,gerinc,csontozat,csípő,minden teljesen rendben van.Szoktuk állatorvoshoz is vinni.Viselkedése teljesen oké.Úgy olvastam a Goldeneknek több típusuk van,az enyém pont a vadásztípus. Küllemre is(pl a vadász jelleműeknek kissé rövidebb a szőrük az átlagnál,picikét hosszabb az orruk is,a hátuk sem lejt annyira mint a kiállítási kutyáké.Meg persze az enyém minden vadra ugrik,mindent elakar kapni.Persze ha rászólok abbahagyja).Több oldalon is olvastam erről,bár még régebben volt.
2011. júl. 26. 20:34
 35/63 anonim ***** válasza:

EL fogjátok vinni a szűrésekre,hogy tudjátok,nincs semmi rejtett hibája,vagy olyan,ami rajta nem látszik, vagy örökíti? Pl diszplázia?

Honnan tudjátok,hogy nem a testvérével, rokonával fogjátok fedeztetni?

Mit tesztek,ha a herpesz miatt meghal az összes kiskutya?

Miből fogjátok beoltatni, chipeztetni az összes kicsit? Nagytestű kutyáknál nem ritka a 10 feletti alomszám!Az ha csak egy, 4000 ftos oltást, és a chipet számoljuk, akkor is 90ezer ft. És akkor még nincs benne a kaja.

És ha esetleg minden kölyök beteg lesz,és 1 évesen majd viszik vissza,akkor mit csinálsz? Tükörbe tudsz majd nézni,ha elviszik a kiskutyát,aki aztán egy évesen el lesz altatva,vagy sorban műtik,vagy ilyenek?

EZ nem játék!

2011. júl. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Hát ha nem tüzel a kutya akkor nem vemhesülhetett.

És nem értem miért számít korcsnak attól hogy nincs törzskönyve de mind1!

És szerintem nem a kérdező és a családja a hibás! Nekem nem tudja bemesélni senki hogy ő még nem állt rosszul anyagilag! Meg amúgy is az ő kutyájuk nem ment ki az utcára és szerintem igaza van! Miért kell kiengedni a kutyát az utcára?? Basszus simán fel lehetne jelenteni! Az állatvédelmi törvényben benne van hogy "Kutya lakott területen belül póráz nélkül NEM tartózkodhat!"

Szóval nem tudom lehet vemhes! De nem biztos.

Láttad hogy össze tapadtak? Mert ha nem 99% hogy nem vemhes.

És a szemetebb válaszolóktól kérdezem: Egy 13 éves gyereknek miért kell tudnia hogy mi a kutya szaporodás biológiája??

2011. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
Törzskönyv nélkül akkor is szaporítónak számítasz, akármennyire is egészséges és tökéletes is az a kutya.
2011. júl. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:

Hivatalosan csak a törzskönyves kutya számít fajtatisztának minden más csak fajtajellegű keverék.

Ha kölykei születnek akkor is csak keverék kiskutyák lesznek és az pedig szaporítás..

2011. júl. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen mind a három kutyával csak én foglalkozok,tehát ha vki nem felelősség teljes akkor az én vagyok. Naponta órákat töltök velük.Tanítom őket,játszok velük,szeretgetem,sétáltatom őket. A pincsimnek tisztítgatom a fülét,a ,,ráncaiba" ment koszt,én viszem kutyakozmetikushoz,fürdetem,fegyelmezem,kefélem őket.Annyira nem mondanám,hogy felelőtlen lennék.Mielőtt lehordanátok a szüleimet,miért hagynak rám mindent,hát azért,mert dolgoznak a megélhetésemért... Meg hát,anyu nincs kifejezetten oda a kutyákért.Természetesen csak azért,mert szőrösek. Még jó,hogy legalább ha majd megnő a pitbull,nem lesz vele gondom,mert ő apu kutyája,mindenhova elviszi majd magával. Persze most keményen megszenvedek vele,mert alap,hogy az ő esetében is én vállalom a piszkos munkát.Mindig azt ismételgetem magamnak megállás nélkül,hogy felelősséggel tartozol azért,amit megszelídítettél.Na meg még ott a papagájom. Annyira nem érzem magam felelőtlennek...
2011. júl. 26. 20:49
 40/63 anonim ***** válasza:

te aztán tényleg egy bunko vagy

Van egy r.ohadt keverék d.ög a környékünkön aki egész nap ki be járkálhat a gazdái felügyelete nélkül.Ez még talán oké lenne,viszont nem ivartalanították a felelőtlen eszetlen id.ióták

nem ivartalanítod a kutyádat akkor neki miért kéne? talán mert a szomszédod kihozott a menhelyről egy szerencsétlen keveréket

legalább majd lesz plusz egy hely a te kutyád kölykeinek amit nem tudsz majd eladni szégyeld magad h így beszélsz másokkal főleg olyanokkal akiktől elvileg segítséget vársz és felháborodsz h nem kapsz

amugy szerintem nem lett terhes 15s alatt

2011. júl. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!