Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen gonoszok az...

Miért ilyen gonoszok az emberek? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Január környékén történt meg velem az, hogy mentem a barátnőmhöz estefele, minusz 15 fok tuti volt és az út szélén egy pici kis kölyök kutyát láttam meg aki ott fagyoskodott. Szóltam barátnőm szüleinek, hogy be kéne vinni a lakásba és meg sem akarták engedni, mert hogy összepiszkol valamit. Végül az lett, hogy hívtuk az állatmentőket és amíg kijöttek fél óra alatt addig a pulcsimmal takartam be szegény kutyust.

Na most azokról is megvan a véleményem akik kirakták szegény kutyát oda de barátnőm szülei is szánalmasak, hogy fontosabb nekik az, hogy a szőnyeg tiszta legyen minthogy megmentsenek egy életet. Pedig csak az előszobába kellett volna vinni ahol a cipőket is tárolják tehát eleve nem teljesen tiszta. Nem értem én az embereket. :(

Mit gondoltok?


2011. júl. 30. 19:19
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
17/F bár ez mellékes.
2011. júl. 30. 19:23
 2/52 anonim ***** válasza:
96%

azt gondolom hogy nagyon rendes voltál hogy megmentetted a kutyát és hogy a saját pulcsiddal takarrtad be

az pedig hogy más nem fogadta be vagy kidobta szemét dolog de sajnos sok ilyen van

2011. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:

szegény kutyus.

hát igen valaki azért vesz kutyát h 1 év múlva megunja és kiteszi.

de aztán én is kitenném őt a -15 fokba h rohadjon meg

2011. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon szép, hogy megmentetted. Én is hasonlóképp vélekedem mint Te. De hát az Ő házuk jogukban áll megmondani, de valahol tényleg minősítik Őket is, ha azt a fél órát vagy órát nem bírták volna ki. Akár egy dobozba is ha bele teszed a kutyát és úgy viszed fel hozzájuk. Ráadásul kölyökről volt szó nem is egy bernáthegyi nagyságú kutyáról.
2011. júl. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
60%

Szia!


Nekem hiányzik a történetből, hogy te miért nem vitted haza?


A gondolat, miszerint ott és akkor be kellett volna engedniük hamis, nem érdemes dédelgetni.


Nem születik mindenki egyfajta belső állatszeretettel, azt úgy kell megtanulni. Nem tanulták meg, vagy még nem.

Talán épp a te példád, tetted egy csepp, hogy megtanulják.

Más szóval, ha nem hibáztatásra használod megszerzett érzékenységedet, figyelmességedet, gondoskodási hajlamodat, hanem tényleges gondoskodásra és példamutatásra, akkor tökéletesen jársz el.


Szerintem :)

Üdv!

2011. júl. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
Sok a szemétláda ember sajnos. És a legrosszabb, hogy nem tudsz mit csinálni velük, mindenkibe nem verhet az ember észt meg érzéseket, pedig szívesen megadnám a módját az ilyeneknek!
2011. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
28%
én pedig hajléktalanokat látok az utcán, mégsem segít rajtuk senki, szerintetek ez nem nagyobb probléma mint egy kutya, ami kb semmire nem jó? emberek fagynak meg utcán, szerintem ez sokkal nagyobb gond, jó az állatmentés is fontos, de szerintem ez csak sokadrangú lenne, az emberek után
2011. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem vitte haza mert lehet tök messze lakik onnan és megtartani meg nem akarta. Csak míg kijönnek az állatmentők kellett volna be vinni, hogy ne fázzon tovább szerencsétlen állat. És van akit a büdös életbe nem fogsz semmilyen szeretetre megtanítani az önimádáson kívül!
2011. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:

Tényleg szép és kedves dolog amit tettél:D

(bár én úgy szoktam ez ügyben eljárni, hogy pár napig magamnál tartom és plakátokat készítek a kutyusról hátha csak elkeveredett szegény. Eddig kétszer történt ez, egyszer jelentkezett a gazdi, de a másodiknál elajándékoztam)

2011. júl. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
39%

teljesen egyetértek veled A válasz írója 50%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:40

de szerintem se az embert se az álolatot nem szabad ilyennek kitenni

2011. júl. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!