Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen gonoszok az...

Miért ilyen gonoszok az emberek? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Január környékén történt meg velem az, hogy mentem a barátnőmhöz estefele, minusz 15 fok tuti volt és az út szélén egy pici kis kölyök kutyát láttam meg aki ott fagyoskodott. Szóltam barátnőm szüleinek, hogy be kéne vinni a lakásba és meg sem akarták engedni, mert hogy összepiszkol valamit. Végül az lett, hogy hívtuk az állatmentőket és amíg kijöttek fél óra alatt addig a pulcsimmal takartam be szegény kutyust.

Na most azokról is megvan a véleményem akik kirakták szegény kutyát oda de barátnőm szülei is szánalmasak, hogy fontosabb nekik az, hogy a szőnyeg tiszta legyen minthogy megmentsenek egy életet. Pedig csak az előszobába kellett volna vinni ahol a cipőket is tárolják tehát eleve nem teljesen tiszta. Nem értem én az embereket. :(

Mit gondoltok?


2011. júl. 30. 19:19
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
10%

"Az állat pedig védtelen, jámbor, jó indulatú az ösztönei hajtják, a túlélés, és nem fog pénzért, drogért, és dühből ölni!"


csak kár, hogy ez így nem igaz, mivel egy hajléktalan nem fog ölni, egy kóbor állat pedig bármikor széttéphet az uzsonnájával szaladó gyereket

mindegy, nem vitatkozok buta emberekkel, mert csak felidegesítenek az ostobaságukkal

2011. júl. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
61%
De az én kérdésemre senki nem válaszolt nagy "mentsük meg a hajléktalanokat" kampányolók, hogy TI HÁNY HAJLÉKTALAN EMBERNEK SEGÍTETTETEK MÁR?
2011. júl. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 A kérdező kommentje:

"mi a jobb az alkohol vagy a kenyér...az egyik legalább felmelegít,"


Sajnos attól még ugyan úgy megfagy az ember csak nem érzi annyira a hideget.


A kérdésre válaszolva, hogy én miért nem vittem haza:

Írtam, hogy barátnőmhöz mentem estefele, amiből sejthető, hogy azért mentem, hogy ott aludjak. Nekem olyankor már nincs buszom, meg minek vinném egy másik városba? Meg nem 5 perc az út hazáig.


Ja amit még kihagytam a történetből, hogy ráadásul ez a család nagyon vallásos, éjjel-nappal templomba járnak meg megy a sok imádkozás de mikor segíteni kéne akkor meg nem tesznek semmit. Na ez a képmutatás.

Szerencsére már szakítottunk, mert nem bírtam elviselni, hogy meg akartak téríteni engem is ezek a képmutató emberek.

2011. júl. 30. 20:12
 34/52 anonim ***** válasza:
95%
50% Te aztán biztos az összes hajléktalant ismered ugye? Hogy fog e ölni, vagy esetleg a börtönből került e az utcára. Ugyan már. És nem csak hajléktalanokról beszélünk, hanem az EMBER mint csodás fajról!!! Mert az ember nem öl csak úgy ügye? Egy kutya viszont, ha eg is támad ahogy mondtad az ÉTELÉRT(TÚLÉLÉS). Nem pedig, féltékenység, pénz,vagy csak mert úgy van kedve és még sorolhatnám nap estig! Én sem vitatkozom ostoba emberekkel!
2011. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
69%

Kutyát befogadsz, hálás. Embert, hátba döf.

Erős általánosítás, de igaz. Próbálok segíteni a környezetemben élőknek, beleértve embert és állatot is. Hajléktalanoknak adtam aprópénzt, vittem nekik tiszta ruhákat, beszélgettem velük, próbáltam nekik segíteni. Mi volt a hála? Majdnem megvertek. Egyre inkább kiábrándulok az emberekből, de tudom, hogy vannak közöttük még jó lelkű, a jobb létért küzdő emberek. Nem tudom kiszűrni, mivel az emberek kiszámíthatatlanok, kétszínűek, így ezen tevékenykedést már csak egyesületeken keresztül folytatom. DE ti, akik ennyire kampányoltok az embermentés mellett, hány hajléktalannak segítettetek már? ŐSZINTÉN!

Eléggé primitív dolog egy kutyás témában az embereket sajnáltatni. Igen, van olyan is. Van aki a növényeket menti, van aki bálnákat, van aki a madarakat.. minden földi élőlénynek kellenek segítő kezek, hogy a többi ember 'mocskát' eltakarítsa. Az állatok, növények végtelenek, míg egy embernek ott a józan esze. (Márhajózan..) Erről rengeteget lehetne vitázni, a legjobb, ha nem keverjük ide.


Kedves Kérdező! Az ő házuk, ő szabályuk. Mondhatni, ez van.

2011. júl. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
63%
Erre én is kíváncsi lennék. Vagy esetleg hány hajléktalant vittek haza, mert ugye bennük meg lehet bízni, nem fognak meg lopni esetleg meg késelni? De a kutya minden esetben szét fog tépni ugye???
2011. júl. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Hideg éjszakában jobb az alkohol. Értem én tudom, hogy az alkohol melegít. Na de mért kell nyáron 200 fok melegben dögre inni magunkat?

Én most nem minden hajléktalanról beszéltem, de vannak ilyenek is. Akik önhibájukból kerülnek oda.

Ettől függetlenül támogatom az alapítványokat mert ők is megérdemelnek még egy esélyt!

Most meg egy (volt) tanítónő van aki szintén az utcán él mert a férjével szétmentek (nyilván neki is van diplomája ha tanító nő volt). Már vagy két éve kint él az utcán, nem is akar semmit kezdeni magával (harmadik kutyája van mert elhagyta, elszöktek tőle onnan ismerem) pedig költözhetne a gyerekeihez is amíg mondjuk munkát nem talál vagy ilyesmi. Jobb neki az utcán. Akkor erre mit mondjak? Annyira töri magát?

2011. júl. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:

Hajléktalanoknak szoktam adni pénzt ha kérnek de ilyen ritkán van. Egy hajléktalan van akinek 5 hónap alatt adtam kb 3x200 Ft-ot, ő már névről ismer engem és ő elmondta, hogy a felesége kisemmizte és azért került utcára pedig régen háza, kocsi, munka minden megvolt. :\

Én olyan szívesen segítenék mindenkinek, embernek, állatnak ha lenne annyi pénzem de diákként sajnos nincs. :(

2011. júl. 30. 20:17
 39/52 anonim ***** válasza:
88%

azt ne felejtsd el hogy te is ember vagy!!!!!

szerintem se az embert ne bántsuk se a kutyát de mivel ez a kérdés a kutya témakörbe lett írva így itt most a kutyát kell sajnálni

emellet sokat segítettem már embereken és bizony volt aki megköszönte volt aki nem sokat segítettem állatokon volt aki megköszönte volt aki egész életében hűséges társammá vált

2011. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:

"De az én kérdésemre senki nem válaszolt nagy "mentsük meg a hajléktalanokat" kampányolók, hogy TI HÁNY HAJLÉKTALAN EMBERNEK SEGÍTETTETEK MÁR?2


Nem tudom, hogy hány emberen segítettem, mert nem számoltam. Élelmet, szendvicset szoktam adni. Ám én jómagam is szintén rászorulnék, mert szociális segélyből élek, az egészségügyi problémáim miatt. Bár én megelégednék azzal, ha valaki biztosítana egy 4-6 órás állást, amit eltudnék végezni... Én is megdögölhetnék ha nem élne édesanyám, aki segít. A helyi önkormányzat csak a segéllyel segít, elhelyezkedni nem. A jó, emberi szavak is néha jólesnek. Abból is kevés van...

2011. júl. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!