Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen gonoszok az...

Miért ilyen gonoszok az emberek? Részletesen lent.

Figyelt kérdés

Január környékén történt meg velem az, hogy mentem a barátnőmhöz estefele, minusz 15 fok tuti volt és az út szélén egy pici kis kölyök kutyát láttam meg aki ott fagyoskodott. Szóltam barátnőm szüleinek, hogy be kéne vinni a lakásba és meg sem akarták engedni, mert hogy összepiszkol valamit. Végül az lett, hogy hívtuk az állatmentőket és amíg kijöttek fél óra alatt addig a pulcsimmal takartam be szegény kutyust.

Na most azokról is megvan a véleményem akik kirakták szegény kutyát oda de barátnőm szülei is szánalmasak, hogy fontosabb nekik az, hogy a szőnyeg tiszta legyen minthogy megmentsenek egy életet. Pedig csak az előszobába kellett volna vinni ahol a cipőket is tárolják tehát eleve nem teljesen tiszta. Nem értem én az embereket. :(

Mit gondoltok?


2011. júl. 30. 19:19
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
2%
nem mindenki szereti az állatokat. ez nem gonoszság egyből. én se ítélek el senkit mert nem szeret pl.(például!!) engem és nem fogadna be ha kitennének az utcára. én se vállalnám be sőt nem is igazán hatna meg. és akkor itt felmerül a kérdés amit már feltettek előttem: TE miért nem vitted haza? vagy ennyire képmutató lennél?? na lehet lepontozni :3
2011. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
54%
Én nem kampányolok ellene. Meg van a lehetőségük nekik is. Van itt is éjszakára szállás meg meleg étel. A normálisabbak ki is használják. Sajnálom az olyan embereket akik ilyen helyzetbe kerülnek, hogy nincs otthonuk. De pénzt soha nem adnék nekik, mert tudom hogy piára költik.
2011. júl. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
40%

"timi"


Az álatszereteted rendben! De hogy itélkezhedsz olyan emberek felett, akiket nem ismersz? Honnan tudod, hogy Ők hogy jutottak el idáig, hogy az utcán éljenek?? Voltál már munkanélküli, például betegségből kifolyólag egy évtizedig, amikor csak az mentett meg, hogy az utcára kerülj, hogy még élt egy rokonod, aki befogadott, mert a szociális segélyből nem tudtál volna megélni?? Gyakorold az empátitát (!) Lehet, hogy most neked jó, de bármi történhet veled is, és a környezetedben lévőkkel is, sosem tudhatod, hogy mikor veszítesz el mindent..

2011. júl. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
45%

timi

azért abba is gondolj bele, hogy hideg éjszakákon mi a jobb az alkohol vagy a kenyér...az egyik legalább felmelegít, elfelejted hol vagy..nem a legjobb megoldás de akinek nincs más annak ez marad.

akik ott vannak többségében már feladták...igen nem tesznek semmit, hogy kikerüljenek onnan mert már lelkileg se képesek arra, hogy bármit is tegyenek...elvesztették minden emberi méltóságukat

Én nagyon sajnálom ezeket az embereket és ha igazán elbeszélgetnél velük mielőtt ítélkezel sok mindent megtudnál, mindenkinek megvan ott a maga története...


A kérdésre válaszolva én egyetértek azzal, hogy segíteni kellett volna legalább az előtérbe be mehetett volna a kutyus de ez az ő házuk és az ő döntésük. aki kitette az pedig kegyetlen...ezek az állatok az emberre vannak utalva és kötelességünk van feléjük ha már társként tartjuk őket..

2011. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
85%
Akkor most kötelesség a szét és agyon adózott nehezen meg keresett pénzemből mindenkinek segítenem? Az állam is tehetne valamit esetleg nem? A másik Timi sem azt mondta hogy mind, hanem van olyan, és azért nem is kevés. Ivott, drogozott, verte a feleségét és stb... Én mindig is adtam, pénzt, vörös iszap, beteg gyerekek, de azért mégis. Szívesen segítek empatikus vagyok, és iszonyat sajnálom ezeket az embereket, De nem vagyok arany tojást tojó tyúk. Szerintem nem kellene ebbe belefolyni. Az állam is tehetne ez ügyben nem csak a kis ember! Az állat pedig védtelen, jámbor, jó indulatú az ösztönei hajtják, a túlélés, és nem fog pénzért, drogért, és dühből ölni!
2011. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
27%

"Meg van a lehetőségük nekik is. Van itt is éjszakára szállás meg meleg étel. A normálisabbak ki is használják."


te nem vagy normális kis 13 éves csillagbogár

ezt nem gondoltad, hogy bárki is elhiszi

2011. júl. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
0%
ja és menj be egy hajléktalan szállóra.. mielőtt ajánlgatni kezdenél..nem sokkal jobb mint az utca nekem elhiheted.. fél évig voltam gyakorlaton a VIII kerületi melegedőben és az idősek otthonában ami ott van.. ellenségemnek se kívánom...megértem azokat is akik az utcát válasszák..
2011. júl. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
0%

Az állat pedig védtelen, jámbor, jó indulatú az ösztönei hajtják, a túlélés, és nem fog pénzért, drogért, és dühből ölni!


csak kár, hogy ez így nem igaz, mivel egy hajléktalan nem fog ölni, egy kóbor állat pedig bármikor széttéphet az uzsonnájával szaladó gyereket

mindegy, nem vitatkozok buta emberekkel, mert csak felidegesítenek az ostobaságukkal

2011. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
52%
hát igen éjszaka míg alszol lelopják rólad a cipőt...
2011. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
68%
Igazad van nem mindenki tehet róla, hogy ilyen helyzetbe kerül. Azért mondom, hogy nálunk is a normálisabbik fele az ki is használja a Nekik adta lehetőségeket. De az alkoholista része az had ne mondjam milyen... Pénzt soha nem adnék nekik az utcán számtalanszor volt, hogy kértek bolt előtt is. Az sosem volt jó ha azt mondtam úgy is megyek be hozok zsömlét vagy ilyesmit. Összesen kétszer fogadták el ezt az opciót két nő. Akkor már tényleg inkább valami alapítványt érdemes támogatni akik vissza forgatják a pénzt.
2011. júl. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!