Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha már nem kell...

Mit csináljak ha már nem kell a kutyám?

Figyelt kérdés
Ez nem igaz, mert kell, csak ha már nem fog kelleni?
2011. júl. 31. 11:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
39%

ezio_auditore


amit írtál az állatkínzásnak minősülne és te ötletet adtál hozzá

érzelmek nélkül is lehetne humánusabb választ adnod

2011. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
85%
11:40, ez egy kutyás téma. Keress más kategóriát ezen a honlapon, engem már nagyon idegesítenek a kérdésekre adott válaszaid.
2011. júl. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
7%
Valamit pótoltok az életetekben, fennmaradna az emberek nélkül is ez a faj, inkább a saját problémáitokkal foglalkozzatok.
2011. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
87%
Inkább te, ezzel az állatok iránt mutatott utálatoddal. Jó életem van, de a kutyáim nélkül nem lenne teljes.
2011. júl. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
22%
Engem is a ti válaszaitok, mert átestek a ló túloldalára, én azt mondom lehet szeretni az állatokat, de itt sokan túlzásokba esnek a saját szeretetükkel, és úgy bánnak az állatokkal mint ha egy ember lenne, ami nem biztos a legjobb neki, hogy lakásban van. Kiszakítva a természetes környezetéből. Én szeretem az állatokat, de többet adok nekik, hogy csak gondozom és nem fogom be őket fogva tartva. Bármennyire is szeretnék egy madarat például. De hát az érzelmek elvakítják az embereket, és most nem erre a kérdésre írom, hanem ami mindig felpaprikáz,de inkább le sem írom. Mert elvakultak.
2011. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
62%

A jog lehetőséget biztosít az állat állatorvos általi elaltatására - mindenféle magyarázat nélkül, biztosítja a lehetőséget az állat számára az örök beadásra egy állatvédő szervezet segítségével, és igény esetén a sintértelepre is el lehet vinni az állatot. Mindegyiknek van megfelelő költsége.

Emellett a már említett baráti körben való elhelyezés, esetleg hirdetés útján történő továbbadás - akár térítésért, akár térítésmentesen is megoldás tud lenni.

A kilököm az autóból módszer már a jogi kereteket túllépni, így az nem hasznos válasz a kérdésre.


Tájékoztatom a gyermekkel példálózókat, hogy a kutya =/= ember (nem kell ebből most offtopicot csinálni, jogi értelemben mondtam a választ), emellett szintén jogi értelemben a gyermektől is "meg lehet szabadulni", hazánkban többen is igénybe veszik az örökbe adás és az örökbe fogadás intézményét. Az örökbe adáshoz szintén csak egy nyilatkozatra van szükség, mindenféle különösebb indok nélkül - jogi értelemben - jogosult a szülő megszabadulni gyermekétől.

2011. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
59%

ezio_auditore


lehet nincs velünk rendbe valami, de nálad biztos hogy nincs rendbe

egyébként sok állatvédő nincs elvakulva

nem vagyok aktív állatvédő, de ez gusztustalan kirakni szegény kutyát

akkor már vagy adja oda aki tud róla gondoskodni, vagy altassa el (ne erre törekedjen senki)

2011. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Te meg csak általánosítasz, minden állatszerető embert egy kalap alá veszel. Te sem vagy külömb náluk.
2011. júl. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
0%
szerintem az ragaszkodik halálosan a kutyájához,aki szeretetéhes.Tökre ezt vettem észre. És ha lesz egy gyereketek már nem ragaszkodtok úgy egy koszos kutyához.
2011. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy az elvakultság lenne, hogy valaki felháborodik azon, hogy egyes emberek csak úgy, mivel megunták a kutyáikat kiszeretnék dobni. Ez egy élőlény, amit az ember háziasított(!!!), felelősséget vállalt érte. Ember nélkül nem maradnának fent, mivel nem tudnának HOL élni, az ember már szinte mindent kisajátított.


De, a gyerekkel való példálózás helytálló, mert vannak, akik a gyereket is csak úgy kidobják a kukába, szó szerint. Ezeket nem érdekli a jog.

2011. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!