Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítene nekem ebben valaki?...

Segítene nekem ebben valaki? Nagyon el vagyok keseredve!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeptemberben ki szeretnénk költözni Ausztriába. Szeretnék venni egy angol cocker spánielt, most 4-én.

Az a gond, hogy néhány dolgot nem tudok:

- mi kell a kutyának hogy Magyarországról ki tudjam vinni Ausztriába?

-törzskönyv nélküli kutyát is ki lehet vinni?

-veszettség elleni oltást meg chipet mikortól lehet beadni neki?


A kutya most lesz 6 hetes és autóval megyünk Ausztriába ha ez számít valamit. Ja és Mo-n veszem a kutyát.


Légyszi segítsetek!


2011. júl. 31. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
1.kutyaútlevél állatorvostól,nem gond,2.hogy nem törzskönyvezett,3.nem emlékszem(:
2011. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hopp,a kettes rossz helyre furakodott
2011. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Catz ***** válasza:

[link]

[link]


Itt mindent megtalalsz :)

2011. júl. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben azt hiszem, a lényeges tudnivalók benne vannak. Szerintem az állatorvos el tudja majd mondani neked, hogy mi a teendőd. Szerintem a törzskönyv nem feltétele az utaztatásnak, az egyéb okmányok, és igazolások annál inkább.

Ha a kedvenced keverék volna, attól még jogod lenne magaddal vinni, pedig nincs törzskönyve.

2011. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Off: 6 hetes kutyust még ne hozd el, ha lehet, még maradjon az anyja mellett egy kicsit!
2011. júl. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Az, hogy Ausztriába szeretnéd vinni a kutyát nem gond, sem chip beültetése, sem az útlevél elkészítése.

Az viszont nagy baj, hogy törzskönyv nélkül, szaporítótól akarsz kutyát venni. Ha egy mód van rá, gondold át mégegyszer.

2011. júl. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Be kell chippeltetni, ami regisztrációval együtt 4-5 ezerre jön ki, útlevelet kell csináltatni, szintén 5 ezer. Veszettség elleni oltását 3 hónapos korában kaphatja meg
2011. júl. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

kb 13-14 hetes korára lesznek meg az oltásai. veszettség oltás nélkül sztem nem engedik ki.

6 hetes? az nagyon korai 8-10 hetesen adják oda jobb helyről.

2011. júl. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!