Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány méteres a leghosszabb...

Hány méteres a leghosszabb flexi-póráz?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 12:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Öt méteresnél hosszabbal még nem találkoztam.
2011. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

10

[link]

2011. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A kérdésre nem tudok válaszolni, de eszembe jutott egy emlék 3-4 nappal ezelőttről, remélem nem gond, ha megosztom veletek. Fiatal srác sétáltatott egy közepes méretű kutyát, 4-5 méterre kiengedett flexin este szürkületben. Én jóval mögöttük voltam és le is lassítottam, mert van annyira antiszociális a kutyám, hogy nem szereti, ha idegen kuttyok odajönnek és ráugranak. A lényeg, hogy egyszer csak jött egy biciklis férfi és az utolsó pillanatban úgy kellett befékeznie, hogy majdnem átrepült a bicajon, mert a sötétben nem lehetett látni a több méterre kiengedett póráz zsinórját, és majdnem fennakadt benne. Csúnya üvöltözés lett belőle.
2011. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nekem is eszembe jutott egy történet. Félős, bizonytalan kiskutya megijedt egy hangtól, és kirántotta a gazdi kezéből a flexi végét. Annyire megrémítette a mögötte húzódó flexi csattogó hangja, hogy tulajdonképpen saját maga elől menekült szerencsétlen teljes pánikban, míg végül a busz alatt befejezte az életét. Én a flexit betiltanám, ha lehetne, iszonyat veszélyes. Nekem egyszer majdnem leszakította az ujjamat egy flexi, a vádlimat meg többször is megégette.
2011. aug. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Meg vigyázz, a nagy kutyáknak is akarnak olyan kis vékonyszálút adni. Állítólag erős, de inkább olyat szerezz, ami végig vastag színes szalag. Egyrészt, mint mondták rohadt balesetveszélyes az a vékony fekete szar, másrészt nálunk egyszer indult meg a husky (szóval nem is a legnagyobb kutya) de elszakadt.
2011. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi, az akkor 4-7 hónapos amstaffunkkal 3 flexit tettünk tönkre 1-1 séta alatt, mire rájöttünk, hogy nekünk ez nem való. Az utolsó, egy professzionális, hiperszuper, majd. 10.000.-es darab volt. Ugyanúgy, az első megugrásnál "kijött a bele". Igen tudom, lassan tanulunk :D Utána áttértünk a legrosszabb választásra a láncpórázra. Néhány hétig tartott csak, miután tele lett a kezünk sérülésekkel váltottunk. (Senki sem mondta, hogy a láncot nem szokás feltekerni a kézre :)) Azóta, immár kb. 5 éve egy kb. 2-3 centi széles, többsorosan varrt, kb. 2 méteres szövetpórázon sétáltatjuk a kutyát. Mindenkinek tudom ajánlani.
2011. aug. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
amúgy, a legnagyobb tévhit, hogy a kutyának szabadság kell séta alatt, kell neki, de csak korlátozva, és falkavezérként te mész elől, ü melletted vagy mögötted kell menjen
2011. aug. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Én egy menhelyen sétáltattam egyszer egy közepes testű kutyát,amikor szembe jött egy másik kutya és az én kutyám úgy megrántotta a flexit,hogy a csuklómat végig sértette.

Nagyon égett utána és irtózatosan fájt.

2011. aug. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy hasonló sztorim, mint a biciklis, csak én autóval voltam. Külvárosi rész, papa az út egyik oldalán, pincsi a másikon. Közöttük meg feszült a flexi. Szerencsére lakó-pihenő övezet volt így nem mentem gyorsan. De biztosan meglepődtek volna, ha a kutya a kocsi alá kerül.

Csatlakozom a "Flexit betiltani!" klubhoz. :)

2011. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Értem,köszönöm mindenkinek az elgondolkodtató válaszokat. Az a helyzet, hogy én vidéken lakom és vannak ilyen több hektáros hatalmas füves placcok, ahol nincs senki és semmi, csak a fű meg néhány fa, és itt sétáltatnám a drótszőrű tacskó-törpeschnauzer keverék kutyusomat. Ebben a megvilágításban már elfogadható a dolog? Egyébként van neki egy egyméteres póráza is, azon szoktam vinni ha rendes civilizált úton megyek vele. :)


És hol lehet olcsón venni 8 méteres flexit nem tudja valaki?

2011. aug. 1. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!