Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből lehet nagyon-nagyon...

Miből lehet nagyon-nagyon olcsón főzni a kutyának? SOS

Figyelt kérdés

Nagy baj van itthon, még annyi pénzünk sincs, hogy magunknak vajas kenyeren kívül bármit vegyünk. Röviden csak annyi, hogy édesapám dolgozott 3 hónapon keresztül egy építkezésen és most, hogy befejezték, vártuk, hogy kifizessék, erre mondta a tulaj, hogy neki 40 millióval tartoznak és csak akkor fizetnek ki minket ha őt is kifizetik... nekünk pedig muszáj kifizetni a munkásokat, saját zsebből, mert különben fenyegetőznek. Mi pedig itt maradtunk pénz nélkül.

Ezt csak azért írtam le, hogy megelőzzem az ehhez hasonló hozzászólásokat: "Minek tart az ilyen kutyát"


Ez a helyzet 2-3 napja tart. Már elfogyott a kutyatáp is. Nem is gondoltuk volna, hogy nem fizetnek :(

Tehát azt szeretném kérdezni, hogy mit tudok nagyon olcsón csinálni? Kertben van valamennyi zöldség, de semmi táp nincs már itthon.

Nem tudom mit tegyek. Vegyek inkább egy 3 kg-os tápot? Én már oda adom a kutyáknak az ennivalóm felét, tehát még nem éheznek a kutyák, de nem szeretném megvárni.


Csak értelmes válaszokat légyszi!

20/L


2011. aug. 5. 20:49
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg www.szivesseg.net-re kiírhatnál egy kérést, hogy kutyatápot elfogadnál... :S
2011. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim válasza:
100%

Budapest felé nem jár ismerősöd? Tudnék küldeni kutyatápot!!!


"A": Amúgy nagyáruházakban(Auchan, Tesco) lehet kapni nagyméretű csontokat, amiket 30-40 ft/kg-ért árulnak. Nagyon sokáig kell főzni, én minimum 3 órán át szoktam és akkor még a kisebb kutyus is el tudja rágni.


"B": csirkemellcsont, csirkefarhát, csirkeláb. Ha megfőzöd és utána pici zsíron(vagy ami van) kisütöd, akkor isteni lesz, imádni fogják!!!


"C": holnap szombat. A piacon meg kell nézni, mikor zárnak. Zárás előtt fél órával érdemes menni, mert akkor mindent, amit nem akarnak elrakni(ilyen a csirkemellcsont is) rendkívül olcsón adják el. Én így vettem 50 ft/kg-ért nemrég.


"D": biztos van a közeletekben étterem, vagy kajálda. A maradékot oda szokták adni. Szerintem ez a legjobb, mert nekik sem termelődik olyan sok"szemét" és még el is szállítod ingyen. Ez hosszú távra is tök jó megoldás lehet. Érdemes vinni egy vödröt, vagy ilyesmit és ebéd utáni időszakban értemenni(meg ne romoljon)! Ha mész, mond el a helyzetedet és biztos, hogy segítenek. Szülni kell, hogy csak a húsféléket rakják bele!!! Esetleg ha nem dolgozol(mert ősztől tanulsz) akkor felajánlhatod, hogy beállsz a kajáért cserébe mosogatni(szinte mindenhol mosogatógép van, ezért nem undorító a munka), vagy segíteni amiben kell egy órácskát. Hidd el nem alantas munka és szerintem még nektek is adnak kaját, amit haza tudsz vinni, nem csak a kutyusoknak!


Remélem segítettem!

Nesi (31L)

2011. aug. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 A kérdező kommentje:

Az utóbbi időben a Fressnapf-ban szoktunk venni 15 kg-os kutyatápot, de az is 25km-re van. Nem is tudom, hogy van-e benzinre pénzünk. Nem is érdekli az embereket, akik alkalmazzák a munkásokat :(

A számlákról pedig nem is beszélve...

Holnap szerintem veszek egy 530 Ft-os 3 kg-os kutyatápot, de nem tudom meddig lesz elég.

Egyik nap főztem nekik valami árpát (azt hiszem az volt) és tettem hozzá zsírt, hogy mégis legyen benne valami. Remélem azzal sem csináltam semmi rosszat.

2011. aug. 5. 21:06
 14/47 anonim válasza:
100%

Ja tényleg, igaza van az előttem szólónak!

Én is fent vagyok szivesseg.net-en, már sokmindent adtam és kaptam, csak írd meg hol laksz, tuti lesz, aki segít!!!

Nesi

2011. aug. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:06


Jaaj nagyon aranyos(ak) vagytok!

Sajnos nem jár senki Budapest fele és nem is hinném, hogy anyukámék elfogadnának ajándékba akármit is. (Nem tudják, hogy feltettem ezt a kérdést). Próbálják úgy intézni a dolgokat, hogy mi ne tudjunk róla, de jobb ha tudom, mert így tudok segíteni ha kell.

Nagyon sokan tartoznak már nekünk Németországból is, ismerősök is... rengetegen. Nem tudom, hogy lehetne behajtani a pénzt. Valaki esetleg nem tudja?

Ügyvédnél már voltunk, de csak rosszabb helyzetbe hozott, mert azon kívül, hogy elvitt egy csomó pénzt, még rosszabb helyzetbe hozott minket. :(

2011. aug. 5. 21:13
 16/47 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vegyél kis kiszerelésben tápot, mert ha megnézed, sokkal drágábban jön ki kilóra egy 3 kilós táp, mint egy 15 kilós. Akár a duplája is lehet... Ha össze tudsz spórolni egy 15 kilós teszkós, vagy akármilyen tápra, akkor azt vedd meg.

Menj be egy hentesboltba, és mondd el, hogy emberi fogyasztásra nem alkalmas csontokat, húsokat vennél olcsón, nagy kiszerelésben. Aztán főzd meg. Vegyél hozzá olcsó rizst vagy tésztát, és már lehet is adni nekik. Főtt zöldséget is adhatsz nekik (mondjuk répát), az is egészséges. Plusz ha jár ismerősöd a Decathlonba, akkor mondd meg neki, hogy hozzon ingyen termékmintát a kutyakajából :) Nem kell tudnia, hogy azért, mert nincs pénzetek, csupán ki akarjátok próbálni.

2011. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
A szüleidnek nem kell tudni róla, hogy szívességet kértél a szivesseg.net-en. És hidd el, sok (ember-és)állatbarát ember van ott fent az oldalon, akik leautóznának hozzátok Budapestről. Olyan helyre kellene megbeszélned a találkozót, ahol a szüleid nem látnak meg.
2011. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
0%

szerintem elsősorban azért magatokkal törődjetek sajnállak titeket

attól függően mennyi pénz van rá vegyél nekik kutyatápot

én tudod 1100ért 10kilósat nagykereskedésben

2011. aug. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 A kérdező kommentje:
Már regisztráltam a szívesség.net-re. Hogyan tudnék írni oda?
2011. aug. 5. 21:46
 20/47 A kérdező kommentje:
Egy közeli öregek otthonából néha kapunk egy kicsi (kb 1 literes) vödörben maradékot. Azt szoktuk táppal adni nekik. De ma csak gyümölcslevest kaptunk. Én jövő hét második felétől tudok dolgozni, 8 órás munkáért 2 ezer Ft-ot kapok. Remélem addigra változik valamit a helyzetünk és a fizetésemet már a kutyákra költhetem.
2011. aug. 5. 21:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!