Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit láttok szépnek a nyomott...

Mit láttok szépnek a nyomott orrú kutyákban?

Figyelt kérdés

A mopsz, a buldog, a shar pei és társaik az én szememben valahogy nem is kutyák...

ne értsetek félre, nem lenézem őket, láttam már egész értelmes francia buldogot, csak annyira nyominak néznek ki, olyan érzésem van, hogy nem kapnak levegőt és hogy torz a fejük.

nektek is, és úgy vagytok vele, hogy olyan csúnya, hogy már szép, vagy nektek ez tényleg szép?...

miért választottatok ilyen fajta kutyát? mi fogott meg benne?


vagy csak most divat?...


2011. aug. 8. 16:41
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó (az én kommentem előtti) ez nagyon érdekes!

Komolyan az, hiszen az ember évezredek óta a hosszú orrú kutyák kommunikációjához szokott...

Különös, hogy neked ez az idegenebb...


Én a nyomott orrú kutyákkal vagyok úgy, mint Te a hosszú orrúakkal...:)



Jöhetnek még válaszok ám bőven!:)

2011. aug. 8. 17:18
 12/27 A kérdező kommentje:

hát igen, a szobacirkáló sem tartozik a kedvenceim közé, de most úgy adódott, hogy örökbe fogadtam még egy kutyát, spániel apától, keverék anyától...

Olyan, mint egy cica méretű plüss vizsla.:D

És az mondjuk tényleg jó benne, hogy ölbe vehetem és babusgathatom... de azért a KÁJom fejét is jól esik cirógatni...:D



Amúgy nekem is sok ismerősömnek van francia buldogja, hát esküszöm ijesztőek.

El nem tudom képzelni, mi jár a fejükben... mint egy kis ufó.

Ráadásul az egyik olyan büdös volt, hogy reggel arra keltem, hogy az orrom előtt csahol...:D Az azért már szag...


Meg f.ngik, böfög, egy igazi disznó...

2011. aug. 8. 17:21
 13/27 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó: Hát némelyik macska akkora, hogy nem csak egy csivava és egy yorki mérete vetekszik vele elmondanám :D

Nekem pekingi palotakutyám van. Igaz hivatalosan nem fajtatiszta, nincs törzskönyve. De ez látszik is rajta. Annyira nem nyomott az orra mint a rendes pekinginek (de szerintem sok ember fel se ismerne egy rendes pincsit, csak az olyanokat mint az enyém is mert, ez terjedt el mint pincsi) no de azért elég kis nyomott pofija van.

Azt kell, hogy mondjam így pekingi tartóként is, hogy nekem sem tetszik a mopsz és francia bulldog sohasem tartanék. Egyszerűen nem tettszenek. Én az amerikai bulldogot szeretem. De persze attól, hogy én nem tartanék, más ilyet tart. Ízlések és pofonok. Nagyon jó fej kutyák tudnak ők lenni. A bulldogok különösképpen.

Ettől én nem veszem úgy, hogy ők nem kutyák, mert kistestűek vagy ilyesmi, vagy nem hosszú az orruk. Ez akkora hülyeség. Egy normális kutyaszerető ember nem mond ekkora baromságot.

2011. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Én a nyomott orrú kutyákat tartom aranyosnak és nekem pont nem tetszenek a labrador, németjuhász stb. típusú kutyák, mert semmi különleges nincs bennük. "Szokásos" kutyaforma és ennyi. Meg a jellemük sem tetszik.


Ennyi erővel minden kutyafajtára feltehetnéd azt a kérdést, hogy mi tetszik bennük...Mi tetszik az embereknek az agárban, amikor tök gebe és kiáll a bordájuk? Mi tetszik a puliban, komondorban, amikor olyan a szőre, mint egy felmosórongyé?

Minden kutyafajtában lehetne hibát keresni. Szerencsére sokféle fajta van, van miből válogatni.

2011. aug. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Én vagyok a turcsimániás, pont most osztotta meg ezt a képet egy ismerősöm:

[link]


Keresek még neked szerintem felülmúlhatatlanul cuki turcsi képeket:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ja és megnyugtatásul, az én bulldogom úgy rongyol fel a palánkra a kutyaiskolában, hogy öröm nézni, esténként pedig vizslákkal rohangál másfél órát, és kap levegőt, nem röfög, és csak akkor horkol, ha nagyon hülye pózban fekszik.

2011. aug. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

Igen, van miből válogatni.:) Ez tényleg szerencse.:D


De senki nem válaszolt még arra, hogy nem zavar-e titeket, hogy az ilyen eltúlzott fajtajellegek a kutya egészségére is károsak lehetnek?...


Engem az zavar az ilyen kutyákban, hogy sajnálom őket.

Nem elég, hogy az én szememben rondák, ha ettől el is tekintünk - mert tényleg ízlések és pofonok -, pont az ízlésnek nem szabadna ennyire dominálnia egy fajta létrehozásában...


Ezek mesterségesen életre hívott kutyafajták.

Ez olyan, mintha mi emberek direkt a torz társainkkal "pároznánk".

Szeretném én azt a gyereket is, de tudnám, hogy valószínűleg szenved mondjuk az ultra kicsi lábaitól...


Vagy pl. a turcsi orrú kutya a túl rövid orrjáratától...

2011. aug. 8. 18:10
 17/27 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondok neked, hogy 2 francia bulldogom is volt. Egyiknek sem voltak légzési nehézségei vagy egészségügyi problémái. Rohangáltak, nem hörögtek! (mert sok ember azt hiszi, hogy minden bulldog hangot ad ki légzés közben), csak ritkán horkoltak. Az is igaz, hogy jó helyről vásároltam őket, nem holmi szaporítónál.

És tudom, hogy vannak nagyon nyomott orrú egyedek is, akik tényleg nehezen kapnak levegőt, na őket én is sajnálom. De nem mindegyik nyomott orrú kutya ilyen!

2011. aug. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Azt hiszem értem amit írsz. Amikor a párom közölte, hogy most pedig indulunk az első angol bulldogunkért, a hátamon állt a szőr. Ronda, röfög, horkol és különben is nekem nem kell ilyen használhatatlan rondaság.

Egy héten át harcoltam ellene, úgy néztem rá mint a véres rongyra.

Aztán menthetetlenül beléjük zúgtam. Most is angol bulldogjaink vannak. Ráadásul az összes szaporítótól mentett, úgyhogy megjártuk a hadak útját a betegségek miatt.

Természetesen vannak más fajták, amik nagyon tetszenek, de biztos vagyok abban, hogy egy bulldog mindig lesz mellettem.

2011. aug. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

Azt ne felejtsd el, hogy a kutyának nincs ilyen szinten öntudata. Nem tudja felmérni, hogy mennyivel jobb lenne, ha hosszabb lenne az orrom. És nem is szenved. Az enyémet speciel mindig dícsérik, hogy milyen ritka az ilyen szép fitt, egészséges bulldog. Pláne akkor döbbennek meg az emberek, mikor kiderül, hogy egyrészt gyönyörűen dolgozik (nem hiába épp E/3-as vizsgára készülünk) másrészt mikor legyorsul a labdáért egy vizslát.


A baj szerintem ott van, hogy az az ember vesz bulldogot, aki lusta és lusta kutyát akar. Aztán leviszi napi kétszer pisilni, és ennyi. A kutya meg csak hízik és lustul és hörög, és hízik és lustul és hörög.


Én kínosan ügyelek, hogy elhízlalás helyett inkább mindig kicsivel a versenysúlya alatt tartsam. Pontosan azért, mert rövid orral, nehéz csontozattal, kötött izmokkal is kell tudnia rohangálni, hogy boldog lehessen.

2011. aug. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

van az utcánkban egy mopsz olyan kis csúnya de olyan aranyos is egyben :):) én se tartom csúnya kutyának...és akinek kínai meztelen kutyája van ?? nah azt csúnyának tartom ..

ízlések és pofonok hogy kinek melyik kutya tetszik..ezért nem lehet elítélni egy embert mert olyan kutyája van..


egyik ismim kapott ajándékba egy francia bulldogot nem akart olyan kutyát mert nem tetszett neki de hát nem tudom a barátainak hogy az az ötlet hogy pont egy ilyen kutyát vesznek neki..a lényeg hogy annyira megszerette a kutyát hogy azóta vett még egy bulldogot...minden kutya egy külön személyiség..

2011. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!