Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házőrzőnek milyen kutyát...

Házőrzőnek milyen kutyát ajánlanátok? És hány darabot? (én min. Kettőt szeretnék)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mostanában nagyon félek, hogy betörnek hozzánk, ezért elhatároztam, hogy hozok ide házőrző kutyát. Jó pár fajta felmerült bennem, felsorolnám, hogy melyeket gondolnék én, persze ha ezeken felül tudtok más fajtát ajánlani azokat is szívesen veszem.


Németjuhász - Erről nem tudok semmit, hogy házőrzőnek milyen lenne.

Rottweiler - Erről azt hallottam, hogy képesek megbolondulni, bekattanni, nem tudom mennyire igaz?

Dobermann - nekem a vékony testalkata miatt gyengének tűnik. Szerintetek?

Kaukázusi juhászkutya - szerintem ez lenne a legideálisabb, mert bennem legalábbis félelmet kelt, pláne ha kettő is van belőle és télen jól bírja a hideget. :)


Egy ismerősöm ajánlotta még a Bullterriert, de szerintem azok nem házőrzőnek valók.


2011. aug. 10. 00:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Két nagyon fontos dolgot vegyél figyelembe.

1) A jó házőrzőhöz, ami nem csak keménynek tűnik, hanem az is, tapasztalat és/vagy segítség (kutyaiskola) kell, különben esetleg rád vagy a vendégeidre is veszélyes lehet. Egy határozott, de kontrollálatlan kutya, aki önállóan dönt, nem való mindenkinek.

2) A fajtánál sokkal fontosabb a kutya jelleme. A kaukázusi egy kemény fajta, de pár tenyésztő elvitte egészen családi kutya irányba, nagyon szép jószágok, csak épp kávét főznek a betörőnek is ahelyett, hogy átharapnák a torkát.


Javaslom, látogass el egy menhelyre, és kérdezd meg, hogy ilyen célra melyiket, melyikeket javasolják. Ha felnőtt kutyát választasz (amit melegen ajánlok), akkor már látod a jellemét, megismerkedhetsz vele, nem ér meglepetés. Ha több kutyát akarsz, akkor is jó választás, mert róluk már tudják a gondozók, hogy mennyire jönnek ki a többi kutyával, ha lányt viszel, eleve ivartalanítva kapod, talán a fiút is, és nem kell attól tartani, hogy kölyökként összesimogatja őket minden szomszéd, aztán felnőttként is már csak simiért mennek oda a kerítéshez (mint ahogy az utcánkban egy németjuhásszal megtörtént).


A bullterrier egyébként tényleg inkább családi kutya, nem is valók kertbe, imádják az embereket. A németjuhász necces, mivel divatfajta, nehéz olyan tenyésztőt találni, akinél jó jellemű, de nem sportkutyák vannak. A roti nem őrül meg, jó kis fajta, de ahhoz kemény kéz kell és szigor, mint a kauhoz. A dobi szerintem nem annyira elrettentő, legalábbis az az agárszerű változat, amivé a tenyésztők tették, de még talán az tűnik a legjobb választásnak. Persze ők meg nem kertbe valók szerintem, de a fene tudja. Én a menhelyi keverékre szavazok, ilyen fajtákat bőven találhatsz azokban is.

2011. aug. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Két ilyen kaliberű kutyát egyszerre magadhoz venni, úgy, hogy az írásaid alapján semmit nem értesz hozzá óriási felelőtlenség lenne, talán még egyet is. Ezekhez a fajtákhoz határozottság, kemény kéz kell, nem mindenki képes megfelelően irányítani és nevelni őket, ami katasztrófához, balesethez vezethet. Két kutya meg dupla annyi foglalkozást, dupla nevelést igényel, ami még egy profi kutyásnak is gondot okozna.

Egy kutya nem tárgy, hogy kirakod az udvarra, őrzi a házat és este kilöksz neki valami kaját. Naponta sétáltatni, foglalkozni kell velük, takarítani utánuk, az állatorvosi költség, kutyakaja egy vagyon, ha ezeket nem tudod vállalni, akkor ne tarts kutyát. Vegyél inkább egy megbízható riasztót, térfigyelő kamerát, hidd el olcsóbb lesz a fenntartása és nem támad meg téged és a családtagjaidat, ha kicsúszik a kezedből a nevelés.

Ha ragaszkodsz a kutyához, akkor én is tudom ajánlani a felnőtt, menhelyi kutyus beszerzését. Nekik már kialakult a jellemük, a gondozók meg tudják mondani melyik kutya lenne alkalmas házat őrizni. Egy nagytermetű, jó ösztönökkel rendelkező keverék kutya is van olyan jó házőrző, mint fajtatiszta társai és jó eséllyel örökletes betegségekben sem szenved. Ha ragaszkodsz a fajtatisztához, akkor bizony mélyen a tárcádba kell nyúlnod, egy jó képességű őrző-védő kölyökkutya 100 ezertől kezdődik. Igen, lehet venni 20 ezerért is, de az olyan is lesz, csipődiszpláziás, megfelelő munkaképesség nélküli, rossz idegrendszerű, ami nem csak a betörőt fogja megtámadni és a külleme sem lesz olyan, mint egy fajtatisztának. A felsorolt fajták közül én a bullmasztiffot ajánlanám, félelmetes külseje van, őrzi is a házat, de nagyon emberszerető, családját nagyon imádó kutyáról van szó.

2011. aug. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Házőrzőnek én két KÁJ,Moszkvai Őrkutyát,Tibeti Masztiffot,Kuvaszt tartanék.Azért ezeket és nem dobit,Cane Corsot stb.,mert ezek télen is kint maradhatnak az udvaron,nem kell nekik fűtött helyiség,jobban bírják az extrém időjárást.Ezek közül is a Tibeti Masztiffra bíznám lrginkább a portám őrzését.
2011. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Esetleg egy kisebb jelzőkutyát ezek mellé,szerintem úgy lesz a ház őrzése ideális.
2011. aug. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

szia:)


csodálkozom, hogy a KÁJ-ra nem kattantál rá...:)


ez a fajta csak 20 éve került ki Türkmenisztánból, egészen addig (több ezer éven át!) kutyaviadalokon tesztelték a kanokat, és csak a legjobbakat engedték párzani...

a kau kezd családikutyává válni, a többi pedig neki egy bájos kiscica. ennek a fajtának lesz most nagy jövője, egyre több tenyésztő vált az ilyenekre...


nekem gyerekkoromban egy szukám volt, az olyan vad volt, hogy ha egy kiskutya beugatott a kerítésen, nem visszaugatott, hanem letépte a pofájáról a bőrt.

a műagyag edényt is megette, utána csak fém tálban kapott enni...

megpróbálták megmérgezni, de elszámolták a súlyát, ezért túlélte.

egyszer fordult elő, hogy elengedtük séta közben, üldözőbe vett egy kifejlett farkaskutyát, és annak sajnos 2 perc múlva annyi volt.:(

vannak a neten illegális kutyaviadalról videók, a masztiffot és társait játszva tépi szét.

Türkmenisztánban tigrisek, medvék, farkasok ellen védi a nyájat, a neve tévesen közép ázsiai, és nagyon tévesen juhász. (az igazi neve alabai)


minket, a családot viszont úgy szeretett, hogy gyerekként is nyugodtan egyedül hagyhattak vele, a hátán lovagolhattunk, mindent eltűrt, nem kunyerált az asztalnál, szóval iszonyú jól nevelt volt!


a mostani kanom marmagassága 98 cm, isten tudja hány kiló, mellette van még egy holland juhász szukám, menhelyi, ezek ketten úgy védenek, hogy a mi házunkat nagy ívben elkerülik.



viszont ha még nem volt kutyád, én is a menhelyi nagytestű keverékre szavazok.

2 német juhász keverék, és oda sem lesz kedvük nagyon bejárkálni...



de azt is tudni kell, hogy a kutya csak a piti betörőket ijeszti el, a profiknak nem az fog az útjába állni...


(kivéve, ha ÖV-re viszed...)

2011. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Mivel tapasztalatlannak tűnsz, én a német juhászt ajánlom.

Bírja a telet, könnyen kezelhető fajta.


A többivel mind az a gond, hogy vagy nehezebben kezelhetőek (dobi, cane corso, roti). Vagy nem bírják a telet annyira (dobi, cane corso, német dog). Vagy nem is igazán házőrzők (német dog, tibeti masztiff).


A pásztorkutyák pedig komoly gazdát, kemény kezet igényelnek, ezért a kaut, kájt, kuvaszt, stb. és még a hozzájuk közel álló moszkvai őrkutyát nem javasolom, bár amúgy ők a legideálisabb házőrzők.

2011. aug. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Adj email címet, szeretném látni a 98cm marmagasságú KÁJ-t... Valószínű világrekord, mert a KÁJ-ok átlag magassága 75cm és kb. 65-85cm között mozognak. Van egy-két extrémebb példány, de a 90centit szerintem egy sem éri el. Főleg nem a nyáj mellettiek, azok közelebb vannak a 70-75cm-hez.

Német dogban és ír farkaskutyában is ritka a 95+-os kutya...

2011. aug. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

a káj-os vagyok, csak véletlen írtam el, 88 cm a marmagassága, idegennek nem adok címet, de ha kicsit utána olvasnál, tudnád, hogy vannak óriás kanok is, amik egy mázsát is nyomnak.

ilyen az én szemem fénye is, szerencsére jó természet.

ja, és ez a fajta az ír után a legnagyobbra tud nőni.

2011. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100kg-os káj nincs. Ha van, akkor az egy rendkívül elhízott túlsúlyos példány, ami gyakorlatilag mozogni nem nagyon tud és 5-6 év a max. életkora.
2011. aug. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Küldj képet róla: retsemsel@freemail.hu. A 88cm még elfogadható méret, de a súlya szerintem ha még elhízott is, akkor sincs 80kg-nál több.
2011. aug. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!