Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a tapasztalatok a pumikról?

Mi a tapasztalatok a pumikról?

Figyelt kérdés
Nem a kitenyésztett lakóházi "látványkutyákra" gondolok, hanem a szabadon tartott, ősi tulajdonságait megőrzött pumikra. Ha van nektek...
2011. aug. 10. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nem értem teljesen, amit írtál. Nem értem, hogy lehetne egy pumi látvány kutya. No mindegy.

Nekem pumi-tacskó keverékem van. Abszolút pumi tulajdonságokkal. (Külsejében, csak annyira tacskó, hogy alacsonyabb, mint egy pumi és a lábacskái is rövidebbek. Amúgy teljesen fekete göndör-hullámos.

11 éve találtuk kóbor kutyaként. Befogadtuk. Direkt nem udvaron tartjuk, mert féltettem, hogy ilyen kicsi, meg aztán nem házőrző fajta. Amit eltudok róla mondani azaz, hogy nagyon élénk kis kutya, jelez, ha jön valaki. Lehet vele sokat menni kirándulni. Nagyon sokat, kilométereket túrázom vele hetente egyszer, még most is pedig már kb. 12 éves lehet( de lehet, hogy több, hiszen nem tudjuk a korát, csak azt hogy mikor találtuk és már akkor is teljesen kifejlődött kutyus volt) Nagyon szeretetre méltó, nagyon hűséges, szót fogadó, nagyon tiszta fajta. Az első pillanattól fogva nem pisilt be a házba, csak amikor ki vittem sétálni, eleinte még az udvarba sem pisilt, csak a házon kívül. Most hirtelenjében ezeket a tulajdonságok jutottak az eszembe.

Szeretnél talán pumit?

2011. aug. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem a látványkutyát, hogy a széltől is óvják, naponta mossák fésülik nyírják és kiállításokra hurcolásszák... :)

De a tietek ezek szerint nem ilyen. :)

Igen, szeretnék...

2011. aug. 10. 22:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahol nyaraltam, ott volt egy pumi kertes házban. Nagyon-nagyon megszerettem, mert nagyon intelligens kutya volt. Az idős néni (aki a gazdája) biztos nem fürdeti, de így is nagyon rendezett volt és nem volt "kutya szaga" sem.

Jó házőrzőnek tűnt, de a hét végén nem örült neki, hogy eljöttünk..


Nagyon aktív, játékos a kutyus..nekem nagyon megtetszett miatta a fajta :)

2011. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, most már értem :)


De azért természetesen, mivel bent van a házban, ezért nagyon gyakran kell fésülnöm. Nagyon szőr hullatós. És alkalomszerűen fürdetem. Ezt úgy értem, hogy például, amikor kirándulunk, valamikor csak a mezőn megyünk és nagyon poros, akkor itthon vizes szivaccsal áttörlöm, illetve minden séta után vizes szivaccsal áttörlöm a lábacskáit, fenekét. Saras időben, pedig rendesen megmosom a talpacskáit. Oda készítek egy kis vödröt és Ő oda áll és hagyja hogy egyenként lemossam a lábát :) Nyaranta többször fürdetem a meleg miatt, de ilyenkor csak sima vízzel, hogy ne száradjon ki a bőre. Samponos vízzel általában évente kétszer, illetve ahogy említettem alkalmanként.Pl. Ha bele hentereg valami dögbe, kakiba vagy bármi ilyesmibe, akkor természetesen alaposan meg fürdetem. Nagyon szereti a kádban való fürdést, nagyon aranyosan hagyja, hogy alaposan megfürdessem, utána nagyon boldog jó kedvű, a hangja is más, szinte gügyög :) Utána meg be megyek a szobába leülök a földre bekapcsolom a hajszárítót és már jön is és ül le elém:) Nagyon szereti, ahogy szárítózom.


Jó választás a pumi :)

2011. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én járok terelni, ott találkozom pumikkal (amúgy a pumi nem pont az a fajta akit nagyon divatból tenyésztenek, szóval a legtöbb "igazi"). Okos, értelmes kutyák, csak eléggé zavaró, hogy kicsit túl heves a vérmérsékletük mind udvarlásban, mind verekedésben, dominánsak stb. Gondolom a terriervér miatt.
2011. aug. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%
Ja és a kiállítástól nem lesz a kutya kevesebb értékű...
2011. aug. 11. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:

Azzal nincs semmi baj, hogy ilyen esetekben meg van fürdetve, csak amikor úgymond a "szőréért tenyésztik", ha érted mire gondolok. Elnézést kérek mindenkitől, akit megsértettem a véleményemmel, természetesen nem vagyunk egyformák...

2011. aug. 11. 11:20
 8/9 anonim ***** válasza:
Én írtam, hogy terelni járok, engem nem sértesz meg, mert nekem mudim van, nem pumim. Csak még sosem láttam "divatpumit". Hisz a magyar fajtákat alig ismerik. Nem váltak szét túlzottan showvonalra meg munkavonalra.
2011. aug. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen, viszont a google-ban a fajtát böngészve akadtam néhány ilyen elég "felismerhetetlen" szépségnyertes példányra. Mivel Te a leírtak alapján dolgozol "normál" pumikkal, nyilván látod a különbséget. A kiállításra tenyésztett pumik igen kis százalékában marad fenn az ősi terelőösztön, a temperamentum, hiszen nem ezeket erősítik bennük. Számomra ez kissé szomorú. De örülök, hogy vannak, akik még az "eredeti" oldalával is foglalkoznak a dolognak. :)
2011. aug. 11. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!