Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisajátithato a kutyafuttato?

Lieth kérdése:

Kisajátithato a kutyafuttato?

Figyelt kérdés

Mai napon érdekes dolog esett meg velem. Egy uj helyre mentünk (IX . ker Mester utca a Lurdy ház közelében ) nagyon tetszett nekem mert sok Agilitys akadály volt ,ezt pedig imádja a 17 hetes mopsz kiskutyám. Bejött egy hölgy és megkért minket ,hogy távozzunk mert a kint integetö lány (nem vettük észre) szeretne bejönni. Kérdeztem kifelé,hogy a kutyafuttato az agressziv kutyáknak van e fentartva? Mire az volt a válasza ,hogy nem, csak nagytestü kutyáik vannak és csak itt tudják kiszaladgálni magukat.De 9 ora után jöhetünk vissza(a francnak van kedve a sötétbe szorakozni) mert akkor már bárki bejöhet. Már ránézésre nem tudta kontrolálni a kutyáját, felvette a labdánkat azzal az okkal,hogy ha a kutyája véletlen felveszi nem tudná elvenni töle. A kinti lány egy Boxerrel várakozott , a csajt majdnem elsodorta a kutya. Semmilyen magánterület vagy egyéb táblát nem láttam kint. A kutyusom kedves és nagyon jol jön ki más kutyákal, a másik kutyafuttatoban több nagytestü társával is el játszik, ott van egy Amerika stadforshire menehelyi kutyus ,akinek durva elöélete van,gazdája mégis megzabolázza és nyugton tartja.


Semmi bajom azzal,ha a problémásabb nevelési hiányosságokkal küzdö kutyusoknak fent tartanak kutyafuttatokat. Nekik is kell mozgás . De akkor tüntessék ezt fel valamilyen formában. Vagy menjen el vele kutyaiskolába ,ahol a szakemberek segiteni tudnak.


Ismeri valaki ezt a helyet? Kisajátittoták vagy magán terület? Neten semmit nem találtam erröl.


2011. aug. 10. 22:36
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
Hát ez elég gusztustalan hogy az ő kutyája miatt nem menjen be senki más mert az ő kiskutyája éppen bent örjöng. Amúgy engem csak az zavar hogy ezekben a kutyás közzösségekben nehezen veszik az újakat mert már megvan az összeszokott csapatuk. A múltkor elég keményen elküldtek a p?csába mert az ő kiskutyájuk nem szereti az én kutyám fajáját meg össze nyomja őket
2011. aug. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:

Durva sztorik vannak.


Én azt hittem a kutyások rendesek egymással.


Legalábbis nekem eddig csak olyan szólt be, amikor sétáltattam a dobimat, aki nem kutyás, és utálja azokat...

2011. aug. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 compactegon ***** válasza:
100%
á, nehogy azt hidd...ugyanaz megy, mint az "életben", emberek között. pletyka, hátad mögött dumálás stb.
2011. aug. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 A kérdező kommentje:

Ma megint megtörtént. De most nem csak én voltam bent,hanem még jo pár kutyus és legalább 5-6 ember.Kint megálltak, majd integettek mikor ráuntak bejött a boxeres lány és szivesen kitessékelt. Persze nem szo nélkül mentek ki az emberek. Megemlitettem a lánynak szépen kedvesen ,hogy ez közterület nincs joga kiküldeni innen senkit. Majd felhivtam rá a figyelmét ,hogya kutyája aggressziv és ez ellen lehet tenni, akár szakemberhez is fordulhat.Vagy tegyen rá szájkosarat. Kinevetett és megmondta ,hogy az ö kutyája ilyen szájkosárral a száján is bántaná a lábával a kutyám. Neki ilyen a személyisége.Határtalanul lealacsonyodoan beszélt.

Kifelé a a kutyák akik bentröl jönntek nyugodtan elmentek nem ugattak semmi. Miközben az ö kutyáik folymatosan ugattak morogtak és alig birták öket visszatartani.Megint vitába elegyedtem velük, hogy ezt nem tehetik etc de leszarták.

Normális az ilyen? Kihez fordulhatnék?

2011. aug. 12. 21:17
 25/64 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ne menj ki. Nem jutott eszedbe h azt mondod h nem és nem mozdulsz? Mit tud tenni? Kirángat vagy mi? Akkor meg kihívod a zsarukat és kész.


Ne légy nyuszi. Ó, ha pesti lennék mennék veled, a lány többé nem menne arra a futira, az tuti. :D

2011. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
100%

De mi az, hogy ki küld? Nekem is kis kutyám van (pekingi palotapincsi) igaz kicsit domináns kanokkal főleg az újabbakkal akiket nem ismer, de tudom kezelni szóval teljesen jól szocializált.

Szóval mi az, hogy ki küld? És ha azt mondod, hogy nem mész ki? Makacsold már meg magad! Nincs joga kiküldeni egy egész társaságot mert ez az Ő ideje.

Engem próbálna kiküldeni úgy beoltanám ne félj, hogy lehet nem jönne arra ha meglátna.

Tudod a hangsúlyon van a lényeg még ha megkér, hogy "ne haragudj már, de tudom, hogy neveletlen agresszív kutyám van, de valamikor neki is futkároznia kell és nem szeretném, hogy a kutyádnak vagy bármelyik másik kutyának baja essen, ezért szeretnélek megkérni, hogy menjetek már el" vagy valami. De az, hogy ki küld az nem elfogadható.

Hogy engedhetitek meg? Mondd azt, hogy ugyan olyan jogod van itt lenni márpedig te/ti nem mész/mentek sehova és kész.

Az ő kutyájuk agresszív nekik kell alkalmazkodni a többi kutyáshoz.

2011. aug. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 compactegon ***** válasza:
100%
hát komolyan meggondolom, hogy én is sétáltatok arra egyet :) kíváncsi lettem, bár a konfliktusokat utálom.
2011. aug. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Na hát ez már felháborító...mi az, hogy többen, jól szocializált kutyával menjetek ki a futiról, mert egy ember két idióta kutyával akar bemenni?????

Nem kellett volna hagyni magatokat...ha nem is AKARJA megnevelni a kutyáját, akkor vezetgesse pórázon a belvárosban ez az idióta nőszemély...

Tényleg ne hagyjátok magatokat legközelebb!!!

Hány óra tájban szokott ez lenni?

Egyik nap bemennék Veled a futtatóra az adott időpontban :)

Nem vagyunk nagyon messze, Csepelről ott vagyok bő fél óra alatt...tudnék vinni támogatószemélyzetet is :D

Neked bármelyik este megfelel?

2011. aug. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 roxy_baby ***** válasza:

Nálunk nem elkerített a futtató,aki esetleg ismeri Zuglót,az Örstől beljebb a hév mentén van egy kertészet,és annak a hátoldalán a futtató,a hévvel párhuzamosan,ez egy nagy futtató volt amíg a New Garden nem költözött oda,hozzáteszem,örülhetünk,h ennyit+hagytak nekünk,mert a hülye kutyások le vannak szarva.

Nálunk ott az a legnagyobb probléma,hogy van egy vékony macskaköves út,pont a futi és a hévkorlát közt,na mármost ott meg ugye emberek járkálnak el,a kutyák néha kiszaladnak oda,azok meg hát aki fél....nem képesek ezt elkeríteni,bár már vki tárgyalt vmi mszp-s se@@el,lehet,h lesz belőle ősszel vmi,de én nem hiszem.Na mi este fél8tól ott vunk egy bandával,megszokott banda,mi bárkit befogadunk,ha a kutyája tud viselkedni,de ha verekedős,azt nem,de nem is járnak nagyon oda mások,pont emiatt,mert nem bírják+tanítani a kutyájukat,és félnek,h kiszalad a hévhez.Mondjuk ha itt ez bekerített lesz,na akk sztem lesznek viták,mert akk sokkal többen oda fognak járni,azok is,akiknek a kutyája dili....a hév túloldalán az már a X.kerület,van egy,vagyis 2 bekerített futi,ami nem nagy,mi mindig csak ugatásokat hallunk onnan este,mert akik nem bírják 1 mást,azok a 2 külön részben vannak,és a kerítése annak is közös,a kutyák+ ott támadják 1 mást kerítésen keresztül,ez az esti program:S

Nekem 3 kutyám van,3 szuka,mind iavartalan,az amerikai bullom kicsit domi,de nála+szokás kérdése,és persze az,h a másik fél h áll hozzá a dolgokhoz.Mutatok nektek képeket a bandázásról,jó kis társaság vunk,a kutyák boldogok,mi kell ennél több?:)


[link]


[link]


Itt láccik is a macskakő,meg h h van az egész:

[link]


[link]


[link]


[link]


Olyan kép sajna nincs,ahol az összes kutya együtt van:)

De 8kutya van,és +2 akik néha jönnek.

2011. aug. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az ismerős, hogy a futtató két részében lévő kutyák ugatják egymást, vagy bentről-kifele támadnak, őrzik a területüket, ami félig jogos, mert minden nap oda járnak...de ez a gazdi, mint falkavezér dolga lenne. A múltkor barátnőmmel voltunk bent ketten vagy 8 kutyával a futtatón, amikor a sötétben a kutyák nekiálltak területet védeni a kint sétáló emberektől :D Elzavartuk őket a kerítéstől, és kb. 5 perc alatt levették, hogy ez nem az ő dolguk.

Csakis nevelés és hozzáállás kérdése az egész...

2011. aug. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!