Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisajátithato a kutyafuttato?

Lieth kérdése:

Kisajátithato a kutyafuttato?

Figyelt kérdés

Mai napon érdekes dolog esett meg velem. Egy uj helyre mentünk (IX . ker Mester utca a Lurdy ház közelében ) nagyon tetszett nekem mert sok Agilitys akadály volt ,ezt pedig imádja a 17 hetes mopsz kiskutyám. Bejött egy hölgy és megkért minket ,hogy távozzunk mert a kint integetö lány (nem vettük észre) szeretne bejönni. Kérdeztem kifelé,hogy a kutyafuttato az agressziv kutyáknak van e fentartva? Mire az volt a válasza ,hogy nem, csak nagytestü kutyáik vannak és csak itt tudják kiszaladgálni magukat.De 9 ora után jöhetünk vissza(a francnak van kedve a sötétbe szorakozni) mert akkor már bárki bejöhet. Már ránézésre nem tudta kontrolálni a kutyáját, felvette a labdánkat azzal az okkal,hogy ha a kutyája véletlen felveszi nem tudná elvenni töle. A kinti lány egy Boxerrel várakozott , a csajt majdnem elsodorta a kutya. Semmilyen magánterület vagy egyéb táblát nem láttam kint. A kutyusom kedves és nagyon jol jön ki más kutyákal, a másik kutyafuttatoban több nagytestü társával is el játszik, ott van egy Amerika stadforshire menehelyi kutyus ,akinek durva elöélete van,gazdája mégis megzabolázza és nyugton tartja.


Semmi bajom azzal,ha a problémásabb nevelési hiányosságokkal küzdö kutyusoknak fent tartanak kutyafuttatokat. Nekik is kell mozgás . De akkor tüntessék ezt fel valamilyen formában. Vagy menjen el vele kutyaiskolába ,ahol a szakemberek segiteni tudnak.


Ismeri valaki ezt a helyet? Kisajátittoták vagy magán terület? Neten semmit nem találtam erröl.


2011. aug. 10. 22:36
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
A Kálvária téren esett meg olyan,hogy a futtatón bent volt két rotival egy romagyerek,a többi kutyás kénytelen-kelletlen a futtatón kívül volt a kutyájával.A közterületesek mindenkit megbüntettek,mert nem a futtatón volt elengedve a kutyája.Hiába mondták,hogy sok idejük nincs,melózni mennek,nincs idő kivárni,míg a rotik elmennek.Egyébként pl.a Köztársaság téren egy kb.50 négyzetméteres kutyakarámot építettek az oda járó kb.100 kutyának.A kerítés tré,még egy nagytestű kutya is könnyen kibújik alatta,úgy van megcsinálva,hogy fél méteres rés van a kerítés és a talaj között.A hely életveszélyes,kutyák egész járatokat ástak,az enyém egyszer belement egy ilyenbe,és rá is szakadt a föld.Sokkos állapotba került,mire ismerősöm ki tudta szedni.Nem látszik kívülről,milyen mély.Gyerekek is bejárnak játszani,mikor nincs bent kutya.Ha valamelyik belemászik játékból egy ilyen járatba,ott hal meg.Senkit nem érdekel,milyen ez a kutyakarám.
2011. aug. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:

Kálvária,


az előbb irtam h felhivtam az önkormányzatot, azt mondták hivjuk ki a rendőrséget ha veszélyes kutya van. ennyi.

2011. aug. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
*bocs Argos (belekevertem az uccsó hozzáazólásba aneved)
2011. aug. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tuti, hogy nem fizettem volna ki a büntetést esetetekben :D

Nehogy már a normális többség szívjon az idióta kisebbség miatt...

2011. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egyébként én nem kutyafuttatóra járok a kutyával, hanem a csepeli kis-duna parton sétálunk mindenféle irányokba.

Viszont néhanapján elsétálunk a kertek alatt egy-egy futtatóba itt Csepelen...már csak 1 van, ahol nem jártunk :D

Tapasztalatom az, hogy ha nem vagyok tagja egy kutyafuttatós közösségnek, akkor nem szívesen engednek be, és minden helyi gazdi azt hiszi, hogy neki több joga van ott lenni, mert ő ott lakik...hát nagyon téved :)))

Még az előző kistestű kutyámmal párszor jártunk a Zrínyi utcai futtatón, gyakoroltunk pár akadályt...

Van ott egy hapsi egy boxer kannal, aki a nagykutyáknak való részben ült a padon, a kutya meg csak sétafikált.

Naívan mentem be, erre mondja, hogy nem kellene, mert a kutyája agresszív kanokkal. Mondtam, hogy akadályt szeretnék gyakorolni, legyen szíves menjen át a kiskutyás részbe :D Erre ő: hogy képzelem, hogy Ő boxerrel átmenjen a kis részbe??? :)))

Végül eljöttünk a francba...ezzel a pasival már találkoztunk mostani kutyámmal is, aki roti-nj keverék kan.

Bementem, boxer jön dominálni, kutyám elfordul...gazdi: ki kellene menni, az övé nem szereti a kanokat :D Mondom az szívás :))) Boxer nem mert balhézni...


A múltkor meg a Tihanyi futtatónál volt incidens. Még nem jártunk arra, de 1 órás séta során odamentünk, mindkét részben voltak kiskutyások. A nagy résznél kutyámat leültettem kívül, illedelmesen köszöntem, és lendületesen beléptem...kutyámat már hívni akartam be, mikor mondtak, hogy azonnal álljak meg, ők megfogják a kutyákat, mert nem szeretik a nagyokat. Mondom, oké, és amikor pórázra vették őket, indultam volna be...erre: várjam meg, míg kijönnek, és a mellettem kifektetett kutyámat fogjam meg, oda ne menjen hozzájuk, mert eltapossa a kiskutyákat :)))

Nonszensz...elmentek, aztán jöttek másik kiskutyások, akik normálisan megkérdezték, hogy kutyám hogy viszonyul a kicsikhez, aztán simán bejöttek, kutyák ismerkedtek

2011. aug. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ja, a legjobbat kifelejtettem :D

Az Árpád utcai futtatón bent volt az esti banda, akiket ismerek is, be szerettem volna menni de láttam, hogy bent van az idióta argentin dog kan is...azonnal támadt kerítésen keresztül. Argos is borzolt, morgott, ezért lefegyelmeztem, erre a dog gazdija kiszól, hogy nem itt kellene nevelni a kutyámat, mert az övé őrjöng :O Mondom, én NEVELEM a kutyámat, nem úgy, mint ő. Azért is bementem a kiskutyás részbe kicsit, az argentin végig őrjöngött, a csaj semmit nem csinált. Mikor mentem el, akkor még ő volt felháborodva, hogy miért nem mentem el??? Röhej...

Na ezért utálom a kutyakarámokat...

2011. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
Jo tudni, hogy igy áll a helyzet. De igy is hátrányban vagyok, mert ha bent maradok és behozza a kuytáját és elengedi, az én 3,5 kilos 17 hetes mopszom félek ,hogy darabokban végzi. Ha lenne velünk más is aki szivesen kijönne velünk, lehetöleg olyan aki tapasztaltabb az Agresszios kutyákkal ,nagyon megköszönném. Elsö kutyám de igyekszem megfelelöen nevelni, ezért járok kutyaovi etc és olvasok kutyapszichologia könyveket. Nem szeretném kitenni életveszélynek öt. Viszont olyan aranyos ,mikor boldog hogy fel mert menni egy ilyen akadályra mert kértem töle. Az a tiszta öröm. Olyan édes :) Mellékelek képeket.
2011. aug. 11. 15:56
 18/64 A kérdező kommentje:

[url= [link]

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. [url= [link]

2011. aug. 11. 15:59
 19/64 A kérdező kommentje:
2011. aug. 11. 16:01
 20/64 anonim ***** válasza:
hát én este már nem sűrűn tévedek arra, mert melóból kb fél7re érek oda. de van h nem szivesenmegyek fél 8kor mert akkor meg a Frenky jön vmi 50kgos fekete keverék.
2011. aug. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!