Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félek a kutyámtól. Olyan...

Félek a kutyámtól. Olyan kiszámíthatatlan (? )

Figyelt kérdés

Van egy felnőtt cane corsom és néha úgy tud rám nézni..Mint aki meg akar harapni. Ez főleg akkor van, amikor a fekhelyéhez megyek. Nem tetszik neki. Ilyenkor mondom neki, hogy Pipike nyugi, de ő még idegesebb lesz.


Eléggé ijesztő ilyenkor, főleg, hogy sokkal nagyobb az átlag cane corsoknál és csupa izom.


Mit lehetne tenni?


2011. aug. 11. 16:25
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem az eroszak a legjobb út afelé, h egy kutyánál tekintélye legyen az embernek. Sokan tartanak még cane corsot, dobermant, kaut stb és a legtöbbjük nem fizikai fenyítéssel teszi ezt, hanem olyan jelzéseket küld a kutya felé, melyek ösztönösen benne vannak, és azt tudatják a kutyával h hol a helye a rangsorban. Erre alapoz pl. Jan Fennell módszere. Nagyon hasznos olvasmány, az alapok elsajátításához.

*****


Ha a kérdező egy agresszív megnyilvánulásnál nekiesne a maga módján - ami a leírtak alapján erőtlen, egyáltalán nem határozott, sőt félős lenne -, annak az lenne az üzenete a kutya felé, h egy alatta lévő falkatag neki akar menni, és ezért helyrerakná.

Egy szóval én nem bíztatnám ilyenre. Itt szakember tanácsa kell... illetve a Kutyapszichológiában leírtakat (5perces szabály, gesztusevés, ajtón kilépés, sétánál megállás) nyugodtan elkezdheti alkalmazni már most.


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

16:40-esnek üzenem

hogy Ceasar milan műsorából rengeteget lehet tanulni...nekem rohadtul megváltoztaták a módszeri a kutyámat is és engem is..attól mert vkinek ez nem sikerül nem kell le hurrogni...



kérdezőnek pedig:


tényleg inkább ajándékozd el mert akár meg is haraphat..mivel a te kutyád nagy testű és sokkal erősebb ,mint te vagy kutysuli vagy elajándékozás...szakember nélkül nehezen fogsz ekkora kutyával elbánni mert egy kistestűvel azért könnyebb..nekem is kistestű van és azért tudtam úgy mond "rehabilitálni" Ceasar milan módszerével...nagy testű lett volna akkor ezeket nem mertem volna megcsinálni vele..

2011. aug. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha félsz a kutyától, akkor el kell ajándékozni. A domináns viselkedést nem fogod tudni sem a tévéből, sem a könyvekből megtanulni. Hiába akarsz határozottnak tünni, a kutya sokkal többet érez rajtad, mint azt Te gondolnád. Előbb utobb ha megakarod rendszabályozni, Neked fog fordulni. És akkor össze kell, hogy boxoljatok. Ha Te nyersz, rendben van, de szerintem nem fogsz. Ha határozott lennél, akkor hiába morog rád, nem Pipike nyugi, hanem egyszerűen arrébb tolod.
2011. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ma 17.36-nak

Egy szóval én nem bíztatnám ilyenre. Itt szakember tanácsa kell... illetve a Kutyapszichológiában leírtakat (5perces szabály, gesztusevés, ajtón kilépés, sétánál megállás) nyugodtan elkezdheti alkalmazni már most.


Nem akarlak megbántani, de a kutya ezeket pont le fogja sz@rni.

Én 3 hete voltam egy kan rottinál. 4 éves. uralja az egész családot, ugy élnek, ahogy a kutyának kényelmes. na most ez a kutya azonnal átfogja mindenkinek a lábát aki belép a kapun, és tolja ezerrel. Velem is ezt csinálta, és amikor lelöktem nekem jött. Na most én hiába rendezem ezt le, ha a család nem tudja. Ugyhogy óvatosan az ilyen tipusu kutyákkal. A rottinál is kimaradt nagyon sok dolog, sőtt minden, ezt a gazdák is belátják, de nem elég határozottak egy ilyen kutyához.

2011. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
A kérdés hihető volt számomra,egészen addig,amíg a "Pipike" szóig jutottam.Innen már csak egy hülyeség,unatkozó GYIK tag.....
2011. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Tyukanyo40 ***** válasza:
Ha rád morog,akkor a "falka kizárást"kell alkalmazni. Ez röviden annyit jelent,hogy nem kommunikálsz vele. Nincs hozzászólás,nincs beszélgetés vele,nincs simogatás,nincs szemkontaktus stb..csakis a szükséges feladatokat lásd el vele kapcsolatosan. Magyarán, vedd levegőnek. Hogy meddig? Ameddig nem látod a változást nála. Ez lehet pár nap, de akár 2 hét is.Hidd el, ez hatásos lesz.
2011. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nekem border colliem van ők nagyon családbarát kutyulik és nem válnak agresszivvé. Viszont ha félsz a nagy kutyáktól akkor kezdj egy kisebb fajtával, mondjuk tacskó vagy franciabulldog.
2018. júl. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!