Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy kapjak kutyát?

Figyelt kérdés

Apa azt ígérte, hogy ha lesz kerítés lesz kutya. Most van kerítés nincs kutya. Anya azt ígérte, hogy ha suliba fogunk járni akkor lesz kutyánk. Jövőre hatodikos leszek és még mindig nincs kutya. És akárhányszor felhozom neki a kutyatémát rögtön kiborul. És azt mondja mindig, hogy csak jót akar nekem. De ha tényleg ezt akarja akkor miért nem kaphatok egy kutyát?

Segítsetek!


2011. aug. 12. 11:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

másérszt pedig lehet h a kutya ingyen fen, de drága a kaja, az oltás, az állatorvos stb.

te ezeket a költségeket nem látod át. 2 kutyám van, nagyon drágák. közepes minőségű tápot kapnak,bolhakullancscseppek, állatorvos nagyon drága.

2011. aug. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 Valaki Renáta ***** válasza:

Na igen. Tényleg nagyon drága egy póráz, nyakörv, kutyahám. Vettem nekik futószárat, de kéne még egy. Felháborító hogy milyen sok pénzt elkérnek érte, van rajta pár karabíner és nem bőrből van.


Ezeknek a hámoknak az illesztése gyakran bántja a kutya hátát azt vettem észre.


Kutyafogkefének velőscsontot főzök nekik, gyakran kapnak rizset is, de a száraztáppal én is bajban vagyok. Egy normális nem ilyen "pedigree" minőség, hanem jobb drága és itt elég hamar elfogy, ennyi kutyára. stb. stb.

2011. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

12:18-as vok!

Tessék! Megint felvetettem a témát és mi lett belőle? Kerek egy órát hallgattam anyum dumáját, amiből az sült ki, hogy előbb veszünk házat, mint kutyát, mert ő jobb szeretne egy saját házat, mint én egy saját kutyát, de beszéljem meg apummal, igaz ő azt mondta hogy szó se lehet róla...

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Majdhogynem lenyelt keresztbe, hogy én mégis hogy képzelem, hogy ők megígérték.


A szülői megértés nem ismer határokat.-

2011. aug. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

most mindenkinek ez a problémája..

nálunk is így volt..bár nekünk van egy kutyánk és még egyet szerettünk volna..jó érvekkel meggyőztük apát és igent mondott már csak kutyust kell találnunk bár van pár jelölt akiket még felkell hívnunk...


azt javaslom hogy mond azt hogy kész vagy egy kutya eltartására ,neveled ,meg sétáltatod foglalkozól vele- ha pedig nem foglalkozok vele eladhatjátok ez az érv jó viszont mindig ténylegesen kell vele foglalkoznod...viszont nem olcsó az állat tartás... egy nagy testű kutya sokat eszik...akkor ha beteg orvoshoz kell vinned és nem olcsó az orvosi számla... lehet hogy a szüleid nem érzik hogy te kész lennél egy kutyára...


nem lebeszélni akarlak de szerintem várj egy pár évet a kutyával..hidd el jobb lesz...

2011. aug. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

mondneki egyedül szomorú vagy,ha nemfoglalkozik veled senki.te egy társra vágysz aki megért veledvan mindik.

ilyen egy kutya! és talán megért.

2011. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt..Előszőr csak egy tengerimalacot akartam,mert akkor tudtam hogy a kutyáról szó sem lehetett..

Aztán azt sem engedték,de már nem érdekelt,mert zsebpénzem volt,elmentem a testvéremmel az állatkeeskedésbe,és vettünk egy tengerimalacot felszereléssel mindennel..Visszavinni persze már nemlehetett ;D..

Aztán olyan jó volt amikor mentem át a legjobb barátnőmhöz.Anyira édes kutyája volt,és látszott milyen nagy a kötődésük.Ez hiányzott.Hogy egy kutyát hogyan szerethetnék.Foggal körömmel harcoltam érte.

Egyébknét nem tudtok valahol összefutni a barátoddal,mondjuk elbuszozol odáig..Ha ez nem megy,akkor kezdd azzal,hogy nézegesd az állatmenhely honlapját,és irj ki linkeket,vagyis ha látsz ott egy aranyos kiskutyát.Mutasd meg a szüleidnek "Nézd anyu/apu,milyen jó lenne ha ez a kis drágasá a miénk lenne"..Esetleg addig nyaggatnád őekt amig elnem mentek a menhelyre..

Azonkivül olvasgass sokat ak utyákró.Én egyszer leültettem őekt egy családi beszélgetésre,és beszámoltam minden érdekességet elmondtam fejből amit csak tudtam a kutyákról.Másnap már jött is a kutyus,viszont ez csak véletlen szerencse volt mert az utcán találta meg apukám és amilyen jószívü ember,nem akarta ott hagyni.

Hajrá!

2011. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Engem sajnos nem ért meg... :( "Ott vannak a testvéreid!" :)))
2011. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

-Anyu szeretnék egy kutyát

-Ott vannak a testvéreid


Hehe =) :'D

2011. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem mondd meg anyukádnak, hogy szeretnél egy jó barátot, aki mindig melletted áll, és számíthatsz rá. Mutasd meg neki, hogy tudnád gondozni, és hogy nálad jó helyen lenne a kis barátod!=)Sok sikert! ;o3

2011. aug. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Nekem most van egy kutyusom, aki kezd kicsit öregedni, 8 éves múlt áprilisban. Megkérdeztem anyukámat, hogy milyen kutya legyen következőnek. Azt mondta: #1: egy kis keverék, mint amilyen a mostani kutyusom, Morzsi

#2: Majd, ha lesz saját kereseted, és a saját pénzedből tartod fent, na majd akkor.

(Nekem rendes anyum van)

2011. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!