Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy kapjak kutyát?

Figyelt kérdés

Apa azt ígérte, hogy ha lesz kerítés lesz kutya. Most van kerítés nincs kutya. Anya azt ígérte, hogy ha suliba fogunk járni akkor lesz kutyánk. Jövőre hatodikos leszek és még mindig nincs kutya. És akárhányszor felhozom neki a kutyatémát rögtön kiborul. És azt mondja mindig, hogy csak jót akar nekem. De ha tényleg ezt akarja akkor miért nem kaphatok egy kutyát?

Segítsetek!


2011. aug. 12. 11:20
1 2 3 4
 21/33 panettone ***** válasza:

Nem véletlen, hogy ha örökbe akar valaki fogadni akkor a 18 év a korhatár. Iszonyat drága és nagyon nagy felelősség kutyát terteni ha úgy akarod csinálni hogy a kutya is megkapjon mindent és neked is örömöd legyen benne. Én alapjában véve megértem a szüleiteket de Ti is tehettek azért hogy engedjenek mégpedig ha bebizonyítjátok hogy készek vagytok és alkalmasak a kutya gondozására.

Keressetek lehetőséget arra hogy kutyák közelében legyetek : menhelyek örökbefogadó napok kutyakiállítások ilyen helyeken sokat lehet tanulni vagy éppen segíteni.

Egy kutya alap ellátása nem ot kezdődi hogy olvasgatok, követelőzök...stb.

Tessék keresni egy borítékot és félre tenni, tessék megnézni mennyibe kerül egy zsák táp, egy kombi vagy veszettség oltás mennyi egy spot-on egy kutyasuli, egy ivartalanítás...

A másik hogy ha az gondo hogy a barátod egy órára lakik akkor ha a kutya beteg lesz vagy oltatni kell vagy suliba vinni vagy sétaközben betámad egy másik és azonnal orvos kell akkor is ugrani kell menni kell...

Mások mondták itt előttem kelj fel minden reggel egy órával hamarabb mintha a reggeli sétára mennél és menj el sétálni vagy kocogni....ha kutyád lesz ez nem választás kötelező! Menj ki a helyi gyepire vagy ha van a közeletekben fajtamentő akkor mejetek el segíteni sétáltatni, fürdetni...ha ezek után a szüleitek még minidg nem bíznak meg bennetek akkor tényleg önzőek, de ha látják hogy igenis ez ennyire fontos nektek akkor engedni fognak.

Sok sikert.

2011. aug. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Hát én szerencsés vagyok a szüleimmel :) igaz hogy első kutyám elég kacifántosan került hozzám de megérte sajnos meghalt...megmérgezték 2 évesen :( most lassan 2 év után megtört a jég :) megbeszéltük hogy kapok saját kiskutyát de feltételei vannak pl: fel kell hogy vegyenek a szakközépbe és jól kell tanulnom mert a 8-ik húzós :) Nekem kell gondoznom stbstb :) tavasszal fognak megszületni,tenyésztőtől vesszük törzskönyvesen mindennel együtt 100.000 Ft + kiállítások meg prémium táp meg ugye az állatorvos nem egy beteges fajtát választottunk (sheltie) de arra is kell költeni természetesen :) sok pénz és idő kutyasuli agilty dogdance frezbee hasonló dolgok is pénz :) ja és ezért nyáron dolgoznom kell ami megvan oldva mert apukámnál fogok de akkor is kell rá a pénz mindent nem háríthatok a szüleimre gondolkozz el rajta :)
2011. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

győzelem!


ha a kövi tanévben max 2 négyesem lesz akkor kapok, és papírt irattartam alá, és most vár van bizonyíték.

2011. aug. 13. 19:28
 24/33 anonim ***** válasza:

Óóóóóóóóóóóóóóó... felkerültél a MÁZ-listára.

Én viszont igencsak lecsúsztam róla. :((((

Na mind1, jó tanulást, folytatom egyedül. :'O

2011. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
ha akarod tudni részletesen, hogy hogyan vettem rá őket csak írj.
2011. aug. 14. 09:27
 26/33 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült? :D
2011. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

bezártam magamat és a szüleimet a szobámba és kidobtam tesómnak a kulcsot.

És majdnem 2 órán keresztül voltunk ott és anyumék megéheztek. Ekkor azt mondtam, hogy kimehettek enni ha kapok kutyát. (Erre abban egyeztünk meg amit előbb már leírtam)

És aláirattattam velük egy lapot. Ennyi és kész.

2011. aug. 14. 17:49
 28/33 anonim ***** válasza:

Jézusom! xD

Engem kidobtak volna az ablakon és 18 éves koromig nem láttam volna kutyát. :DDD

2011. aug. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:
Látom nem csak nem az én szüleim ilyenek. De én már jó uton haladok felé. Én is már 4 éve próbálkozok. Anya megígérte azt hoyg kapok karácsonyra. de nem jött be. De én most kaptam egy hörit és azt jól gondozom és anyával ketten leültünk megbeszélni a dolgot . Elöszőr Vadászgörénnyel próbálkoztam de az nem jött be aztán rátértem a kutyára és bejött azt mondta melátja. De3 ehhez az kell hogy te is beleadj edgy kis pénzt. Sok szerencsét. =)
2011. dec. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
én úgy vagyok vele,hogy az akarjon kutyust aki el tudja tartani.Ezesetben gondolom te nem,ha a szüleid nem akakrják lehet h nem véletlenül,ebbe a mai politikai helyzetben amikor azt sem lehet tudni h mit hoz a ma,nemcsoda h ha sokan nemmernek tervezni. Márpedig egy kutyus nem 1-2 évre szol,vagy ameddig pici.És ha később lakásba kellene költöznötök netán,azanyagiak miatt?:S Nemakrlak riogatni de ameddig te biztosan nemtudsz ertartani egy kutyust addig ne okold őket,majd vesznek ha ugy érzik eljött az ideje.Mellesleg ha te felnősz és elköltözözl lehet h otthagynád náluk,nah gondolom azt se nagyon akarnák,hihetetlenül hangzik de sokaknak teher egy ilyen öröklés.Az én édesanyám is ilyen pl,sosem tudnám meggyözni h most lepasszolok egy kutyát neki.
2012. jan. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!